Nihayet başladı

Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda yapılacak olan 3000 Bin taraftar kapasiteli kapalı tribün inşaatı yapılmasına nihayet başlandı.

Nihayet başladı
Bu içerik 3919 kez okundu.

Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda yapılacak olan 3000 Bin taraftar kapasiteli  kapalı tribün inşaatı yapılmasına nihayet başlandı.

 İhalesi  Ağustos ayında yapılan tribün inşaatı , yazışmaların ve ihale  sürecinin tamamlanmasın ardından stat aldı.

Yüklenici firma  misafir takım taraftarlarının alındığı  tribünlerin bir bölümünü  yıktıktan sonra temal kazı çalışmalarına başladı.

Temelin mevcut zeminden 2 metre daha derinliğe  inileceği ve  temel atıldıktan sonra yer altına   soyunma odaları ve sahaya çıkış tüneli  yapılacağı  ve üstüne tribün inşaatına  başlanacağı belirtildi. Çalışmaların hızlanmasının önemli bir gelişme olduğunu belirten Zonguldakspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner şunları söyledi,”  Her ilin Arena’sı var. Biz Arena  falan istemiyoruz. Stadımızı yapsınlar yeter. Kapalı tribün bir an önce tamamlansın. Spor Salonu tarafına  1000 kişilik ek tribün yapılacak. Bunu yapsınlar. Açık tribünler revize edilecek. Bunları yapsınlar bize yeter. Şu anda  çalışmalar biraz hızlındı  gibi gözüküyor. Temel kazı çalışmaları başladı. Mevcut zeminden 2 metre yerin altına  kazılacak. Soyunma odaları  üzerine tribünler  yükselecek. Bizim isteğimiz  bu. Tribünlerin bir an önce yapılması için  işin takipçisi olan Vekillerimize, Spor İl Müdürümüz Ahmet Karayılmaz’a ve Salın Valimiz  Ali Kaban’a teşekkür ediyoruz”

HABER: ERCAN AYGÜN

zonguldak haberleri stadyum son dakika haberi haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017