AK Parti Teşkilatı kan verdi

AK Parti Teşkilatı kan verdi
Bu içerik 1261 kez okundu.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman ve teşkilatı Kızılay Kan Merkezi’ni ziyaret ederek kan bağışında bulundular.

Karaduman, ardından Kan Merkezi Müdürü Selim Alan’ı da ziyaret ederek Kızılay Haftalarını kutladı.

AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Teşkilatı üyeleri kan verdi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman ve beraberindekiler ardından Kan Merkezi Müdürü Selim Alan’ı makamında ziyaret ettiler.

METİN KARADUMAN: KAN VERMEK HAYAT KURTARIR

Başkan Karaduman burada yaptığı ve açıklamada kan bağışlamanı çok önemli olduğunu ve herkesi kan bağışlamaya davet ettiklerini belirtti ve ayrıca Kızılay Haftası’nı kutladı. Karaduman şöyle dedi: “Değerli arkadaşlar bugün Kızılay haftası dolayısıyla Kızılay Derneğimizi ziyaret ettik akabinde şimdide kan merkezindeyiz. Kızılay kan merkezinde teşkilat olarak mahalle başkanlarımız, gençlik kolları, kadın kolları teşkilatlarımız ve ilçe yönetimimizin kan bağışıyla hem bu hafta nedeniyle hem de sosyal sorumluluk sebebiyle teşkilat olarak kan vermeye geldik. Kan vermenin önemini değişik zamanlarda, değişik platformlarda söylüyoruz. Gerçekten bir kanın kimin canını kurtaracağını bilmiyoruz. Bu sosyal sorumluluk gereği bütün vatandaşlarımızın değişik zamanlarda periyodik kan vermesi hem sağlık açısından hem de bir can kurtarma açısından çok önemli. Bu önemli konuda sosyal anlamda duyarlı olan birçok vatandaşlarımız var gerçekten. Ben onlara şahsım ve teşkilatım adına çok teşekkür ediyorum. Düzenli olarak kan merkezine gelip kanlarını bağışlayan birçok vatandaşlarımız var. Bunlar birçok kez yaptığı bu kan bağışlarında gerçekten bir canı kurtararak bir canı hayata getirerek bu anlamda destek vermiş oluyorlar. Ben kendilerine tekrar teşekkür ediyorum. Bu anlamda Sayın Ömer hocamıza da bu kurumda özverili çalışmalarından dolayı da hem teşekkür ediyorum hem de başarılar diliyorum”

SELİM ALAN: KAN YAPILAMAYAN TEK İLAÇ VE SÜREKLİ BİR İHTİYAÇ

Kan Merkezi Müdürü Selim Alan’da, teşekkür etti. Alan “Sayın başkanıma teşekkürler ediyorum güzel sözleri için. Malumunuz 29 Ekim 4 Kasım arası her yıl kutladığımız gibi Kızılay haftası yine büyük bir coşkuyla hep beraber omuz omuza kutluyoruz. Çoğunlukla genç yavrularımız olmak üzere Zonguldak’ımızda bulunan STK’lar, bürokrasi, siyasi partilerimiz bizleri ziyaret ederek beraber Kızılay haftasını kutluyoruz. Bugün de AKP merkez ilçe başkanımızı ve yönetimi, gençlik kolları, kadın kolları sağ olsunlar bu kutlamalarda bizlere eşlik ettiler. Aynı zamanda başkanımın da arz ettiği gibi kan bağışında bulunarak bir yönden de sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir katkı sağladılar teşekkür ediyorum. Kızılay haftası hepimizin bildiği gibi 29 Ekim 4 Kasım, öğrencilik yıllarımızdan bu yana şimdide görev aldığımız sürece elimizden geldiğince gençlerimize ağaç yaşken eğilir mantığıyla eğiterek hem gönüllü kan bağışı konusunda ve Kızılayın sadece kan bağışından ibaret olmadığı, afet olsun, operasyon olsun, ilk yardım olsun, mineralli su olsun bu hizmetlerinden tüm kollarını yaymaya çalıştığımız ve daha çok gönüllü ordusu elde etmeye çalıştığımız yardım kuruluşu. Biliyorsunuz tüm dünyada ilk biz ayak basıyoruz sadece dediğim gibi kan değil herhangi bir acının olduğu sıkıntının olduğu yerde biz hep merhem olmaya çalışıyoruz. Başkanımın arz ettiği gibi önemli olan bizim için kan bağışı. Çünkü malum 7 den 70’e bir gün illaki ihtiyacımız olacak buna. Bir yakınımız, komşumuz ya da bir akrabamız. Böyle bir durumda sıkıntı yaşamamak için 18 ile 65 yaş arasında sağlığımız yerindeyken tüm vatandaşlarımızı kan merkezlerimize davet ediyorum ki sağlıklıyken kanlarını paylaşsınlar. Bizde aldığımız bu iyiliğe vesile olalım köprü görevi görelim ve ihtiyaç anında hastanedeki vatandaşlarımıza verip onlara fayda sağlayalım derdindeyiz. Kan yapılamayan tek ilaç ve sürekli bir ihtiyaç, acil bir ihtiyaç değil. Buradan özellikle merkezdeki vatandaşlarımızı kan merkezimize ekiplerimize davet ediyorum. Başkan ve yönetime nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

ak parti kızılay zonguldak haberleri metin karaduman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
90 DAKİKA 16 EKİM 2017
90 DAKİKA 16 EKİM 2017