Zonguldakspor’a FETÖ kumpası

Zonguldakspor’a FETÖ kumpası
Bu içerik 814 kez okundu.

Zonguldak eski Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak, FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında “vatana ihanet” şüphelisi olarak tutuklandı.

Ankara eski Cumhuriyet Başsavcısı ve Ankara Adliyespor Kulübü eski Başkanı İbrahim Ethem Kuriş, FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında “vatana ihanet” şüphelisi olarak tutuklandı.

Zonguldak kamuoyu, özellikle spor kamuoyu bu isimleri çok iyi tanıyor.

Demir Madencilik’e üst üste operasyon düzenledikten sonra hızını alamayıp, Demir Medya’ya da operasyon düzenleyen zamanın Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak’ın, Ankara’daki “FETÖ Başsavcısı”nın talimatı ile Zonguldakspor’un şampiyonluğunu nasıl engellediği daha o günlerde Demir Medya yayın organlarında, yani FETÖ’nün “astığı astık – kestiği kestik” olduğu günlerde büyük bir cesaretle kamuoyuna aktarılmıştı.

Zonguldaksporlu teknik adamların ve futbolcuların nasıl baskı altına alındığını, nasıl tehdit edildiğine ilişkin yayınlar Yeni Adım arşivlerinde mevcuttur.

Metin Seyfi Sazak, Paralel Yapı’nı Zonguldak’taki temsilcilerinden biriydi.

Çok söyledik, çok yazdık...

“ Müdür Beyin lüferleri” buna örnektir...

“ Paralel Müdür” vurgusu buna örnektir...

Değerinin üç katına-beş katına satılan silahlarla ilgili yayınlar buna örnektir.

Sadece birkaç örnek...

O tarihlerde Adliye ve Emniyet’teki pekçok kilit nokta FETÖ’nün elemanları tarafından tutulmuş olduğundan, Zonguldakspor-Ankara Adliyespor karşılaşmasındaki “FETÖ kumpası” yeterince aydınlağa çıkamamıştı ama, 15 Temmuz vatan haini darbe girişiminin ardından neyin ne olduğu iyice anlaşılmış oldu.

FETÖ, hemen her alana sızdığı gibi, spor alanına da sızmış, Fethullahçı bir başsavcı ile Fethullahçı bir emniyet müdürü girişimiyle Zonguldakspor’a kumpas kurulmuştu.

Yeni Adım Gazetesi çok önceden bu kumpası tarihe not düşmüştü.

fetö pdy zonguldakspor erhan çakmak zonguldak haberleri ketin seyfi sazak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017