Zonguldaklı İşadamından Vurgun!

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde faaliyet gösteren fabrika sahibi S.A. dolandırıldı.

Zonguldaklı İşadamından Vurgun!
Bu içerik 5137 kez okundu.

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde faaliyet gösteren fabrika sahibi S.A. dolandırıldı.

Edinilen bilgilere göre, Zonguldak'ın Devrek ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikanın sahibi olan işadamı S.A.'nın telefonu çaldı. Telefondaki ses: ''Ben Vali Ali Kaban'ın Özel Kalem Müdürüyüm. Vali Bey sizinle görüşmek istiyor'' dedi. Ardından kendini özel kalem müdürü olarak tanıtan şahıs, telefonu yanındaki başka bir kişiye verdi. Telefondaki ikinci ses: ''Valiliğimiz adına engelliler için tekerlekli sandalye kampanyası düzenliyoruz. Sizin de yardımlarınızı bekliyoruz'' diyerek bir hesap numarası verdi. Verilen hesap numarasına 4 bin 100 TL yatıran şahıs daha sonra dolandırıldığını anlayınca polise haber verdi. Polis ekipleri olaya ilgili soruşturma başlattı.

 

 

 

 

 

 

 

 

  Devrek’te bir işadamı, kendisini Zonguldak Valisi olarak tanıtan kişi tarafından dolandırıldı. 

    Devrek’te faaliyette bulunan bir fabrika sahibi, işadamı S.A.’yı cep telefonundan arayan kişi, kendisini Zonguldak Valisi Ali Kaban'ın Özel Kalem Müdürü olarak tanıtıp, “Vali Bey sizinle görüşmek istiyor.” diyerek telefonu başka birisine aktardı. 

    Kendisini Vali olarak tanıtan kişi, S.A’ya, “Valilik olarak engelliler için tekerlekli sandalye kampanyası başlattıklarını, bu kampanyaya sizinde destek vermenizi istiyorum.”diyerek hesap numarasını verdi. 

    S.A. de verilen banka hesap numarasına 4 bin 100 lira yatırdı. Daha sonra dolandırıldığını anlayan S.A., polise şikayette bulundu. 

zonguldak haberleri haber son dakika dolandırıcılık işadamı ali kaban vali devrek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM