Amatör Kulüplere sıcak yuva yapılacak

Karaelmas Kemal Köksak Stadyumu’na yapılacak olan yeni kapalı tribünlerin altına amatör kulüpler için soyunma odaları yapılacak.

Amatör Kulüplere sıcak yuva yapılacak
Bu içerik 778 kez okundu.

Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’na yapılacak olan yeni kapalı tribünlerin altına amatör kulüpler için soyunma odaları yapılacak.

 

Zonguldak Merkez’de faaliyet gösteren amatör küme futbol takımlarının sıkıntılarının çözülmesi için toplantı gerçekleştirildi.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda yapılan toplantıya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, ASKF Başkanı Kemal Demir, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç ve amatör takım yöneticileri katıldı.

TASKK’IN 36’INCA YAŞI KUTLU OLSUN

Toplantının açılış konuşmasını yapan ASKF Başkanı Kemal Demir, takımların sıkıntılarını gidermek için çalıştıklarını belirterek şunları söyledi: “Sayın Müdürümüz TASKK’ın 36’ıncı kuruluş yıl dönümü dolayısı ile bize kutlamaya geldi. Kendisine teşekkür ediyorum. Gelmişken sizlere yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verecek. Biz sürekli kendisi ile istişare yapıyoruz. Sorunları ve çözül yollarını konuşuyoruz. Yapılan çalışmalardan sizlerinde haberi olması açısından Müdürümüz bilgiler verecek. Amatör Kulüplerimize yeni sıcak birer yuva kazandırmak için çalışmalarımız var. Ben Müdürümüze teşekkür ediyorum.”

BOŞALTIN YENİSİNİ YAPALIM

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, amatör takımlara yeni soyunma odaları kazandırmak için çalıştıklarını belirterek şunları söyledi: “Sabah  Ereğli’de 17 kulüple bir araya gelerek kahvaltı organizasyonu yaptık. Yaşanan problemlerin yanı sıra futbolu nereye taşıyabiliriz, bunları konuştuk. Bu anlamda da gerekli notlarımızı aldık. Tıpkı burada olabileceği gibi orada da çalışmalarımız olacak. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun kuruluşunun 36. yılını kutluyorum. Bizler spora gönül veren gençlerin yetişmesinde ve onların zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması konusunda elinden gelen her şeyi yapan insanlarız. Tabi bu konuda en büyük etken spor kulüplerimiz. Spor yapan gençlerimiz kötü alışkanlıklardan uzak durdukları gibi, sosyal hayatta kendilerine yeni bir rol biçme yolunda da kazanımlar sağlamaktalar.

Zonguldak’ta bir takım sorunlar var. Bu sorunlardan en önemlisi soyunma odası sıkıntısı. Bu konuyla ilgili neler yapabiliriz şeklinde konuştuk. Sayın Bakanımızın talimatı doğrultusunda stadyumun bir an önce nasıl yapılması gerektiği noktasında bir takım çalışmalar yapacağız. Bu arada da önemli bir konu vardı. Sizlerin de bulunduğu fiziksel mekanların durumu. Geçen hafta biz müteahhit firmayla görüştük. Oraları inceledi. Biraz duvar kırdık. Duvarların içerisindeki demirler hakikaten kadayıf gibi olmuş, ayrılmış. Artık bütün ömrünü tamamlamış ve sıkıntılı bir yapıya bürünmüş. Müteahhit firmanın söylediği şu: ‘Ben 120 metre stadyumu yapacağım. Burada 50 metrelik bir yer kalıyor. Siz buraya girip de sonradan nasıl yapacaksınız? Ben inşaatı bitirdiğim zaman burayı yapmanız imkansız. Dev araçlar pistten geçmek zorunda kalır. 3 Milyon değerindeki o pisti mahvedersiniz. Yapacağınız kayıp daha fazla olur’ dediler. Bakanlığımıza sizlerin durumunuzu da aktarma fırsatı buldum. 20 tane amatör kulübümüz var ve bunların yeri yok dedim. Arkadaşlarımıza daha modern bir tesis yapalım dedim. Sıcak baktılar. Projeye onay gelirse inşaata hemen başlanacak. Şu anda tribünler altındaki soyunma odalarını kullanan kulüplerime yeni yerler yapacağız. İnşaat sırasında biraz sıkıntı çekeceğiz. Ancak bitince fiziki açıdan çok saha sağlıklı soyunma odaları olacak. Onay gelirse oraları bir an önce boşaltmamız gerekecek. Bu konuda sizden destek bekliyoruz. Yeni yapılacak olan kapalı tribünler altında amatör kulüplerimize çok güzel yer yapmayı hedefliyoruz.”

HABER: ERCAN AYGÜN

karaelmas kemal köksal stadyumu zonguldak haberleri haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017