2033'te Nüfus 55 Bin Olacak!

2033'te Nüfus 55 Bin Olacak!
Bu içerik 1236 kez okundu.

Ayan’dan CHP’ye sert eleştiri

MHP Aşure dağıttı

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, beraberinde Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, İl kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner, ilçeler ve bede başkan ve yöneticileri ile birlikte Zonguldak kent merkezi Gazipaşa caddesi vergi Dairesi önünde halka aşure dağıttı.

Vatandaşlar aşureye büyük biri ilgi gösterdi.

Aşurre dağıtım öncesinde gündemi değerlendiren ve basın mensuphlarını sorularını cevaplandıran MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, CHP’yi eleştirdi. Ayan şunları söyledi:

MHP TÜRKİYE’YE YÖN VEREN BİR SİYASİ PARTİDİR

“Katılanlara teşekkür ediyorum. MHP olarak Muharrem ayı nedeniyle 5. aşure dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Organizyon da emeği geçen herke teşekkür ediyorum. Bizler MHP olarak ülkemizin birlik ve beraberliği milletimiz için huzur refahını yönünde elinden gelen tüm gayretleri gösterdiğimiz gibi bundan sora da göstermeye devam edeceğiz. Tabi ki bu etkinlikle dini vecibelerimizden. Bunlar olması gereken değerlerimizdir ve bunda da en fazla sahip çıkan MHP’dir. Tabi bunun yanı sıra normal siyasetimizi de devam ettirmek zorundayız. MHP halkımızın bize vermiş olduğu muhalefet görevini de yerinde ve yöntemini de yapmak zorundadır Bizler bunu yapmaya çalışıyoruz

e getirmeye devam ediyoruz. Özellikle 15 Temmuz darbe girişiminden sora yaşanmış olan Türkiye siyasetinde ılıman bir hava var bumu bozmadan devam ettirerek siyasetimiz sürdürmeye çalışıyoruz. Şimdi bu demek değildir ki MHP her manada iktidarın yanında veya onu destekliyor gibi bir takım algılar oluşturulmaya çalışıyor. Bakın MHP 47 yılık bir siyasi partidir. Kuruluş felsefesi, kuran liderler bellidir. Yani dün ortaya çıkmış oylan bir siyasi iradenin MHP asla arkasında olmaz. MHP Türkiye’ye yön veren bir siyasi partidir. Aynı zamanda MHP Türkiye’nin sigortası olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Bunun yanı sıra yerelde de özelikle şunu ifade etmek istiyorum ki TTK artık sürdürülemez hale gelmiştir. Dolayısıyla AKP’nin Zonguldak için uygulamış olduğu politikalar sürdürülebilir politikalar değildir. Bir an evvel hükümetin başta Zonguldak milletvekilleri olmak üzere Zonguldak’a sahip çıkma zamanı gelmiştir. Bundan üç dört gün önce yaptığım bir açıklamada 2033 yılında Zonguldak’ın nüfusunu 55 bin olması ne demek. Bu mevcut göçün arkasından gelecek bir sayı değil, bu hazırlanmış olan bir programdır. Zonguldak hangi siyasetçiye ne vermedi. Zonguldak kuruluşundan bugüne, il oluşundan bugüne Türkiye’ye ne istedi de vermedim. Artık bu biz im canımızı acıtıyor ve dolayısıyla başta değil gibi yerelde CHP ve AKP’nin Zonguldak politikalarına dikkat etmesi lazımdır. Çünkü Zonguldak işsizdir. Zonguldak aşsızdır. TTK bizim olmazsa olmazımızdır.

BAŞKANLIK SİSTEMİ VE CHP

Başkanlık sistemi konusunda CHP’nin tutumunu da sert sözlerle eleştiren Hamdi Ayan şunları söyledi:

“Bu konuyla ilgilide her zaman olduğu gibi bir muhalefet anlayışı var ki Türkiye’de lafı her zaman tersinden anlıyor. Şimdi genel başkanımızın bu çıkışı yaptığı tarihe bir bakmak lazım ve öncesinde ki sürecide bir değerlendirmek lazım. Sayın Cumhurbaşkanı ülkemizde yapılan enerji zirvesinde Potun ile birlikte bir anlaşma imzaladı. Bakın Türkiye’ye Bugüne kadar Cumhurbaşkanlığı bir protokolden ibarettir. O anlaşmayı imzalaması gereken Başbakanlık makamıydı. Dikkat ederseniz o anlaşmaları Cumhurbaşkanı ve damadı Berat Albayrak imzalamıştır. İşte genel başkanımız orada demiştir ki ortada bir fiil durum var ve fiili durumun hukuki duruma geçmesi lazım. Bundan normal bir cümle yoktur. Dolayısıyla yaşadığımız süreçte şunu görüşüyoruz ki bu konu meclise gelecek ve mecliste destek bulursa halkın önüne çıkacak.

Şimdi arkadaşlar CHP’ni bu konuda MHP üzerinde özellikle bir oyun oynadığını görüyoruz. Bunu ben Zonguldak’ta da yaşıyorum. Her şeye hayır diyorsunuz, her şeye bağırıp çağırıyorsunuz, lastikten sibop tan bahsediyorsunuz ama bir çözümünüz yok. ne olacak zaten Sayın Erdoğan Türkiye’nin başında hem başkanlık ve hem de başbakanlığı yürütme durumunda ve bizde diyoruz ki bu sürdürülebilir değil. Bunun bir hukuka zemine oturtulması lazım veya halka sorulması lazım. Burası normal olan bir şeydir. Dolayısıyla önümüzde ki süreç içerisinde bir genel seçim beklerken aynı tarihler içerisinde Mart veya nisan ayı içerisinde halkımızın karşısına bir referandum geleceği görülüyor. MHP parlamenter sistemden yanadır. MHNP o gün geldiğinde tekrar kurucu meclisin felsefesinde devam etmesi yönünde sahada ve alanda çalışmasını yürütecektir. Burada da MHP’nin haklılığı bir kez daha ortala çıkacaktır ama MHP’nin her yapmış olduğunda bir muhalefet aramaya ve MHP’ni politikalarını da çürütmek istemeye kimsenin hakkı yoktur. Biz bunlara da müsaade etmiyoruz ve kaldı ki vatandaşlarımız da bunları görmeye başlamıştır”

(HABER-ERCAN DEMİR)

hamdi ayan mhp zonguldak haberleri haber son dakika aşure
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI