ZEKADER'DEN AŞURE GÜNÜ...

ZEKADER'DEN  AŞURE GÜNÜ...
Bu içerik 739 kez okundu.

ZEKADER’den Aşure Etkinliği

Zonguldak Emekçi Kadınlar Dayanışma Derneği (ZEKADER) tarafından Aşure etkinliği düzenlendi.

Çok sayıda katılımcının iştirak etiği aşure etkinliğinde katılımcılara aşure ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

Zonguldak Emekçi Kadınlar Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Yayla, Muharrem ayının tüm insanlığa ve İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ettiğini söyledi.

Konuşmasında katılanlara hoş geldin deyen Zonguldak Emekçi Kadınlar Dayanışma Derneği Yüksel Yayla şunları söyledi:

“İslam Alemi için en kutsal 4 aydan biri olan Muharrem ayını idrak ediyoruz.    Bu mübarek ayın insanlık için, Müslümanlar için çok büyük faziletleri vardır.

Bu ay vesilesiyle: İslam dünyasının ve tüm insanlığın huzura kavuşmasını, savaşların, düşmanlıkların son bulmasını, Dostluk ve kardeşliğin, dayanışmanın hakim olmasını, İslam aleminde kur'an Müslümanlığının hakimiyetini, Zalimlerin, gaddarların, zulmedenlerin, merhametsizlerin, hak ve adalet tanımayanların, Kahredilmesini, yüce Allah’tan niyaz ederiz. Ne yazık ki bu mübarek ayın güneşinin yanında, Kerbela olayının karanlığı da mevcuttur. Bilindiği gibi bu ay içerisinde, Hazreti İmam Hüseyin, Kerbela'da emevi halifesi yezid ve taraftarları tarafından hunharca, gaddarca, acımasızca öldürülmüştür. Kerbela olayı öncelikle İslam aleminin ve bunun dışında da insanlığın çok dersler alması gerektiği bir olaydır. Muharrem ayının 10. Günü binlerce kişiden oluşan yezid ordusu, aç, susuz, çaresizlik içersinde bulunan ve sayıları sadece yetmiş kişiden oluşan Hazreti Hüseyin'i ve kadınları, çocukları katletmişlerdir. Bir avuç ehlibeytin dünyaya cesaret, inanç örneği verdiği Kerbela olayı nedeni ilede bir kez daha Hazreti Hüseyin'i, ehlibeyti saygı ile anıyoruz. Allahtan bu şehitlere ve bütün şehitlerimize rahmetler diliyoruz. İnanç, hak ve adalet için cesur olmanın, yürekli olmanın farz olduğunu bu vesilelerle bir kez daha haykırıyoruz. Zalimlerin karşısında kesinlikle eyilinmeyeceğinin en güzel örneğini ehlibeyt bizlere Kerbela da göstermiştir. Bu bize ışık olmalıdır. İslam alemi geldiğimiz bu süreç içerisinde neden bu hale geldiğini, getirildiğini çok ama çok düşünmeli, kendine gelmelidir. Gerçeği hakikati bulup ondan ayrılmamalıdır. Muharrem ayının tüm insanlığa ve İslam alemine hayırlar getirmesini tekrar tekrar temenni etmekteyiz. Saygılarımla”.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Emekçi Kadınlar Derneği zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017