Beklenen Açıklama Geldi!

Beklenen Açıklama Geldi!
Bu içerik 1763 kez okundu.

FETÖ/PDY operasyonları kapsamında görevden uzaklaştırıldıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen ancak ardından serbest bırakılıp görevi kendine iade edilen Gökçebey Kaymakamı Bünyamin Bilgin, AK Parti Gökçebey İlçe Başkanı Lokman Aydın ve kendi hakkında bazı internet sitelerinde çıkan haberlere ilişkin basın açıklaması yayınladı. Kaymakam Bilgin yaptığı açıklamada "Hakkımda 12/10/2016 tarihinde bazı internet sitelerinde yer alan "Kaymakamı İlçe Başkanı tutuklattı." Şeklindeki haberlerle ilgili olarak aşağıdaki açıklamamın yapılması uygun görülmüştür.

15 Temmuz darbe kalkışmasının öğrenilmesi akabinde; güvenlik önlemi olarak bütün vilayette her türlü yayım aracının Emniyet güçlerine teslim edilmesi talimatı üzerine, gereken tarafımdan yapılmıştır. Bunun amacı kalkışma sırasında bu tür yayın araçlarının kötüye kullanılmasının önlenmesi ve halkı infiale düşürecek olayların önüne geçilmesidir. Kontrolsüz oluşabilecek her türlü davranışın önlenmesi yönündeki böyle bir çaba; tarafımca gerek Belediye Başkanı Vedat ÖZTÜRK ve gerekse AK Parti İlçe Başkanı Lokman AYDIN'a izah edilmiştir. Yoksa konu ilçe başkanının basın açıklamasında belirttiği gibi defaatle bana bildirilmiş değildir.

Öte yandan hakkımda verilen görevden uzaklaştırma tedbiri, Bakanlığımız tarafından alınmış bir tedbirdir. Görevden uzaklaştırma sürecinde yapılan incelemeler ve araştırmalar sonucu şahsımın FETÖ/PDY ile hiçbir alakası olmadığının görülmesi üzerine yine Bakanlığımız tarafından hakkımdaki görevden uzaklaştırma tedbiri ortadan kaldırılarak görevime iade edildim ve yaklaşık 1,5 aydır görevimin başındayım.

İlçe Başkanı Lokman AYDIN tarafından İl Emniyet Müdürlüğümüzün hakkımda FETÖ/PDY terör örgütü ile müzahir olduğumun ifade edildiğinin vurgulanması sadece bir Hezeyandan ibarettir. Kaldı ki bu durum bürokratik teamüllere de aykırı bir husustur" ifadelerine yer verdi.

gökçebey bünyamin bilgin fetö pdy lokman aldın haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017