İki rapordan biri sahte!

Çiftlik işletmecisi Ercan Kartal ile İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli arasındaki “sahte rapor” tartışması devam ediyor.

İki rapordan biri sahte!
Bu içerik 1045 kez okundu.

Çiftlik işletmecisi Ercan Kartal ile İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli arasındaki “sahte rapor” tartışması devam ediyor.

Bilindiği gibi İl Genel Meclisi tarafından oluşturulan bir komisyon Ahmet Kartal tarafından işletilmek istenen ve ilgili bütün resmi kurumlardam “olumlu” rapor alarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’dan ÇED OLUMLU BELGESİ alan “etlik tavuk tesisine” ilişkin olumsuz rapor düzenlemiş ve anılan tesisin çevresinde 9 adet keson kuyu bulunduğu şeklinde ifadeler yer almıştı.

Çiftlik işletmecisi Ercan Kartal bu raporun “sahte” olduğunu savundu. Ercan Kartal’ın iddialarına göre, komisyon siyasi baskı altında “sahte rapor” düzenlemiş ve “olmayan keson kuyular” rapora dahil edilmişti.

Ercan Kartal, kurulmak istenen tesisin yakın çevresinde 9 adet keson kuyu bulunmadığını, varsa ispat edilmesi gerektiğini söylüyor. Yine Ercan Kartal, tesise en yakın keson kuyunun 3 kilometreden daha uzakta bulunduğunu iddia ederek, mevcut çiftliklere 100 metre mesafede keson kuular varken bunlara nasıl izin verildiğini de soruyor.

Gerçekten”zor” sorular !..

Bu sorulara yanıt vermesi gereken kişi de, İl Genel Meclisi adına Necdet Karaveli’den başkası değil elbette...

O halde Necdet Karaveli neden susuyor ?..

 

***

 

Şimdi bu soruları hep birlikte tekrar edelim...

1- Ahmet Kartal tarafından kurulup işletilmek istenen sözkonusu tavuk çiftliğinin yakın çevresinde 9 adet keson kuyu var mı, yok mu? Eğer varsa, bu kuyuların ruhsatları ile anılan çiftliğe kaç metre mesafede olduğu neden açıklanmıyor?

2- Sözkonusu çiftlik civarında işadamı Ümit Bozkurt ile Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman’ın akrabası olan bir kişinin villaları var mı?..

3- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Zonguldak’taki bütün ilgili resmi kurumlarının “olumlu” görüşüne istinaden ÇED OLUMLU BELGESİ verdiğine göre, anılan resmi kurum yetkilileri “sahte” raporlar mı düzenledi?.. Ercan Kartal’ın kinayeli bir şekilde ifade ettiği gibi, resmi kurum yetkilileri bu işlemlerden dolayı “rüşvet” mi aldı?..

Özetle bu şekilde...

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli’nin bütün bu soruları son derece net, açık ve anlaşılır bir biçimde yanıtlaması gerekiyor.

Ortada birbirine tamamen zıt iki rapor var.

Biri resmi kurumların görüşlerine istinaden Bakanlığın verdiği “olumlu” rapor, diğeri de İl Genel Meclisi Komisyonu’nun verdiği “olumsuz” rapor...

İkisi de “doğru” olamayacağına göre, bu raporlardan birisi “yanlış” demektir.

Birisi “gerçek” olduğuna göre, diğerinin “sahte” olduğu anlaşılıyor.

Hangisi gerçek, hangisi sahte ?..

Bunu ortaya çıkarmak ise yetkili makamlara düşüyor.

 

 

 

 

 

 

ERHAN ÇAKMAK NECDET KARAVELİ ercan kartal haber son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017