Emniyet, Çocuklarla El Ele...

Emniyet, Çocuklarla El Ele...
Bu içerik 1140 kez okundu.

Emniyet, çocuklarla el ele...

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü tarafından Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) projeleri kapsamında "Karaelmas'ın Çocukları Sevgi ve Bilgiyle Büyüyor" projesi kapsamında piknik etkinliği.

Proje kapsamında Toplum destekli Şube Müdürlüğü ekipleri Sevgi evlerinde bulunan 70 çocuğu aileleriyle birlikte Çaydeğirmeni mesire alanında piknik alanına getirdi. Etkinlik kapsamında çocuklara Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından şapka, tişört ve top dağıtıldı.

Çocuklar açık alanda, güneşli ve temiz havada top oynadılar. Gönüllerince eğlendiler. Ayrıca Toplum Destekli Polislik Ekipleri çocuklarla birlikte karşılıklı futbol oynadılar, eğlendiler. Aileler ve çocuklar çok mutlu olduklarını belirterek teşekkür ettiler. Ayrıca çocuklara Toplum Destekli Polislik Birimi ekipleri tarafından mangal hazırlandı, ikram edildi. Çocuklar ayrıca kendilerine dağıtılan uçurtmaları uçurdular.

Aile ve Sosyal Politikalar Ali Osman Yılmaz, çocukların çok eğlendiğini belirterek organizasyonu düzenleyen Emniyet Müdürlüğü'ne teşekkür etti. Yılmaz, “Bugün Zonguldak İl Emniyet müdürlüğümüzün toplum desteli polis ve ÇOGEP bölümün yapmış olduğu bir proje için buradayız. Projenin bir kaç ayağı var. Daha önce bir koro çalışmaları ve kültür etkinliklerinde bulundular. Bugünkü programın özü ise çocuklara ir piknik yamak, sportif faaliyetlerde bulunmak. Bununla çocuk özelinde çocuk ve toplum polis kaynaşmasını sağlamak, diğer taraftan sporla çocukların topluma uyumu ve topluma entegrasyon çalışmaları, sporla rehabilitasyon anlamına gelecek etkinliklerde bulunak üzere buradayız. Bu projeyi aslında Emniyet müdürlüğümüz yapıyor. İl Mili Eğitim Müdürlüğü’nden ve ailesi ve sosyal politikalar Bakanlığı İl Müdürülğü olarak ta bizden de lojistik destek anlamında destekler sağlıyoruz. Çocukların desteklenmesi konusunda. Gerçekten güzel bir proje. İl Emniyet müdürlüğümüze özellikle teşekkür etmek istiyorum. Katkılarından dolayı tabiî ki çocuk olunca Mili Eğitimi de anmadan geçemeyeceğiz. Güzel bir proje. Burada çocuklar gördüğünüz gibi hem eğleniyorlar birbirleriyle kaynaşma fırsatını yakalıyorlar ve en önemli boyutu da topluma uyum süreçlerini burada paylaşarak öğrenmiş oluyorlar. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika çaydeğirmeni toplum destekli polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM