İTALYA KENDİ İŞİNE BAKSIN!

İTALYA KENDİ İŞİNE BAKSIN!
Bu içerik 1234 kez okundu.

“İtalya kendi işine baksın!”

Ziraat Odası’ndan Türk fındığı tehlikeli gıda listesine alan İtalya’ya sert tepki.

 

Zonguldak Ziraat Odası Başkanı Hasan Kabarık, İtalya'nın en tehlikeli gıdalarda Türk fındığını ilk sırada gösterilmesine sert tepki göstererek: "İtalya kendi işine baksın" dedi.

Kabarık ayrıca Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan Milli tarım projesi ile Türk tarımını daha da gelişeceğini söyledi.

Kabarık ayrıca Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı Mili tarım Projesiyle birlikte tarımın daha da gelişeceğini belirtti.

İTALYA’NI AMACI TÜRK FINDIĞINI KARAYLAYARAK KENDİ FINDIĞINA PAZAR OLUŞTURABİLMEKTİR

Zonguldak Ziraat Odası Başkanı Hasan Kabarık, İtalya'nın en tehlikeli gıdalarda Türk fındığını ilk sırada gösterilmesine sert tepki göstererek: "İtalya kendi işine baksın" dedi. Kabarık, “İtalya’nı Türk fındığını hakkında ki kararını hiçbir zaman kabul etmiyoruz. Kabul etmemizde mümkün değil zaten Ziraat Odaları olarak. Türk fındığı dünyada sayılı yerdedir. Fındığımızı her zaman için değerlidir ve birici sınıfa girmektedir. İtalya’da da fındık üretimi yapılıyor. Bunlar kedi fındıklarını pazarını bulmak için Türk fındığının değerini düşürmek istiyorlar. Hiçbir zaman böyle bir şey olacağın zannetmiyorum. Çünkü bizim fındığımız hep doğada, orman içinde, temiz havada ve b.akımlı yetişen bir ürün. Öyle zaman geliyor ki organik fındık yetiştirmeye başlamış bulunmaktayız. Zonguldak’ta bile 1000 kişi üzerinde organize fındık yetiştiriyoruz. Kaldı ki Türk fındığında böyle bir sıkıntı olsun. Bunun için ülkemizin fındığının değerini düşürmek için, pazarını yıpratmak için bu gibi söylemler ortaya çıkmaktadır ama bu doğru değildir v e biz yolumuza devam edeceğiz. Fındığımız en güzel şekilde üretmeye devam edeceğiz ve pazarımızı da aynen koruyacağız. İtalya’nın Türk fındığı üzerinde oynadığı oyunların üzerinden gelmeye çalışacağız. İtalya kendi işine baksın” şeklinde konuştu.

MİLLİ TARIM PORJESİYLE TARIMIMIZ DAHADA GELİŞECEK

Hasan Kabarık ayrıca Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan Milli Tarım Projesi ile Türk tarımını daha da gelişeceğini söyledi. kabarık “Mili tarım projesi ülkemiz için çok önem taşımaktadır. Çünkü çiftçimiz üretimin arttırması için bu projeye ihtiyacı vardır. Hatta bu projeyi Avrupa devletleri de uygulamaktadır. Projelerin içerisinde çiftçimize mazot desteği verilecek. Tabiî ki çiftçimizin en önemli girdisi mazottur. Mazotun yarısın devletimiz tarafından karşılandığı zaman çiftçimize çok büyük katkısı olacaktır. üretimi arttıracaktır. Zonguldak ilimiz için tarımda katma değer artacaktır. Çiftçimizin refahı artacaktır ve köylerimizden göç eden şahısların, büyük kentlerden dönüp tekrar köylerinde üretime başlama imkanı sağlamayacaktır. Bunu için çiftçimize destek hayvancılıkta olsun tarımda olsun hangi alanda olursa olsun devletin desteği çok önemidir. Bu destek sayesinde çifti biraz daha rahatlamış olacak ve üretimde kalite, verim artacak. Ziraat Odaları olara b.izde bunu önemsiyor ve destekliyoruz.

(HABER-ERCAN DEMİR)

hasan kabarık zonguldak haberleri haber son dakika ziraat odası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM