Tosun: “Başbakanımız Zonguldak’a büyük önem veriyor”

Tosun: “Başbakanımız Zonguldak’a büyük önem veriyor”
Bu içerik 872 kez okundu.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısını değerlendirdi, gündeme ilişkin sorulara yanıt verdi.

 

Ankara’da gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Başkanları toplantısını değerlendiren AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Başbakanımız Zonguldak’a büyük önem verdiğini bize söyledi dedi. Toplantıda Başbakan ve bakanlara Zonguldak sorunlarını ilettiklerini ve Ekim ayı içinde Başbakan’ın Filyos projesini temelini atmak üzere Zonguldak’a geleceğini belirten Tosun ayrıca TTK’ya işçi alımı, Zonguldak’taki doktor ve polis açıkları ile Gökçebey İlçe Başkanı Lokman Aydın konularındı değerlendirmelerde bulundu.

ÜÇ VEKİLİMİZ BAŞBAKANLA BİR ARAYA GELDİ

Genişletilmiş İl Başkanları toplantısını değerlendiren AK parti İl Başkanı Zeki Tosun, şunları söyledi:

“İl Başkaları toplantısı Salı ve Çarşamba günü önce Teşkilatta sonra Sayın Başbakanımızla toplantımız yaptık. Toplantımız olumlu geçti her zamanki gibi. İlk gün teşkilat için bir çalışma yatık 81 il başkanının olduğu, orada teşkilatların değerlendirmesini yaptık. Herkes yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı. Bundan sonra ki süreçle ilgili Sayın Başkan Mustafa Taş bize bilgiler verdi. Ertesi günde Sayın Başbakanımız ile beraber Genişletilmiş il Başkanları toplantısını yaptık. Tabi orada her zamanki gibi bakanlarımız vardı. Orada kıymetli bakanlarımıza bazı sorular yönettiler: bizde hastane ile ilgili olsun, artı Filyos ile ilgili yine Sayın Başbakanımız davet ettik. İleriki günlerde bunun gerçekleşeceğini söylediler. Hastane ile ilgili bilgiler verdiler. Zaten aynı gün belge vekillerimiz üç vekilimizde bizim toplantımız bitince Sayın Başbakan ile beraber oldular, onlarda bir toplantı yaptılar. Onlar Zonguldak’la ilgili TTK ile ilgili olsun, havaalanı ile ilgili olsun, Filyos, hastane, yollar, tüneler hepsiyle ilgili detaylı bir rapor bilgi verdiler. Sayın Başbakan’da Zonguldak’a bundan sonra daha fazla eğilecekleri konusunda bize bilgiler verdi. Yani inşallah başbakanımızda bu yakında geldiği zaman Ekim ayı içinde Filyos ile ilgili, Zonguldak’ımız ile ilgili, projeler ile ilgili daha detaylı bilgi verecek. Yani bizim oradan çıkarttığımız, Sayın Başbakan bize kendisinin söylediği ‘Zonguldak’a çok büyük önem verdiği”

LOKMAN AYDIN KONUSUNU PAZARTESİ GÜNÜ AÇIKLAYACAĞIZ

Ak Parti Gökçebey İlçe Başkanının görevden alındı haberlerine ilişkin Zeki Tosun, “Şimdi resmi bir şey yok ve bunu Pazartesi gün açıklayacağız genel merkezle görüşüp ona göre açıklama yapacağız” dedi

ZEKİ TOSUN’DAN AHMET DEMİRCİ’YE CEVAP

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci’ni il Danışma Kurulu toplantısında TTK hariç her şey konuşuldu eleştirisini de yanıtlayan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Tabi Ahmet (Demirci) Başkanımız sevdiğimiz bir kardeşimiz. Her şey her yerde konuşulmuyor. Biz bunu bu hata hem Başbakanımızın ve hemde bakanlarımızın olduğu yerde biz bunları konuştuk. Konuşuyoruz da. TTK zaten bizim birinci önceliğimiz ve yani bu konuyu çözmeden burada hiç bir şeyin olmayacağını da zaten herkes biliyor. Biz bunu her platforma Sayın Vekillerimiz başta olmak üzere Başbakanımız ve bakanlarımızla beraber konuşuyoruz. Nerede ne konuşulacağını biz vekillerimizle beraber konuşuyoruz.

BU DÖNEMDE TEKRAR DOKTOR TAYİNLERİ ZONGULDAK’A YAPILACAK

Doktor eksikliği konusuna da değinen AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Bununla ilgili biz Sağlık Bakanlığında hata içi görüşmelerimizi yaptık. Eksikliklerimiz var bazı branşlarda, acilde bile eksiğimiz var. Üç acil çalışıyor Zonguldak’ta. Atatürk devlet hastanesi, sitedeki ek bina ve Kilimli’de acillerimiz var ve burada 7 tane doktorumuz var. Doktor sayımız yeterli değil. Eksiklikleri biz bildirdiğimiz gibi Genel Sekreterlik te bildiriyor. İnşallah bu dönemde tekrar doktor tayinleri Zonguldak’a yapılacak ve bunu için çalışıyoruz” diye konuştu.

GÜN’ÜN İSTİFASI KENDİ TERCİHİ..

Zonguldak Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Mustafa Gün’ün istifa etmesini de değerlendiren, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Genel sekreterimiz istifa etmiş. Tabi kendi tercihidir Kadro şu anda boş. İstifa etmiş ama kabul edildi mi edilmedi mi onu bilemiyorum. İleriki günlerde göreceğiz” şeklinde konuştu.

POLİS EKSİKLİĞİ..

Polis eksikliği konusunu da değerlendiren AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Çok kıymetli müdürümüz baştan beri söylüyor. Bunun a ilgili İç İşleri Bakanlığından milletvekillerimizin talebi var. Emniyetin de talepleri var. İşte. Yeni polis alımları olacak. Yeni mülakatlar sınavlar yapılıyor ve eğitimler sonrasında Zonguldak’a ilave polisler gelecektir” şeklinde konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

ak parti zeki tosun zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017