Yüzde 40 şartı aranmayacak

Yüzde 40 şartı aranmayacak
Bu içerik 1635 kez okundu.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 11-13 Ekim 2016 tarihlerinde Abant Taksim Otelde düzenlemiş olduğu "Sivil Toplum Kapasite Gelişimi Semineri’ne katılan Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, semineri değerlendirdi.

Engellilere yönelik çok yararlı bilgileri alarak seminerden döndüğünü belirten Hüseyin Şirin şunları ifade etti:

“Bu yararlı seminere Başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelliler ve Yaşlılar genel Müdürü İshak Çiftçi ile ilgili birime bağlı Daire başkanları katılarak bizlere ulusal bazda çözüm bekleyen sorunlar ile Seminerin amacı olan Engelli Sivil Toplum Kuruluşlarının Proje yapmaları noktasında takip etmeleri gereken konuları bizlere anlattılar.

Seminer boyunca fırsat bulduğum zamanlarda Sayın Genel Müdürümüz İshak beyle ulusal bazda her zaman belirttiğimiz sağlık Kurulu Raporları ve 2022 sayılı yasa ile maaşları kesilen engellilerin sorunlarını görüştüm. Sayın Genel Müdürümüz Sağlık Kurulu Raporları ile ilgili çalışmanın tamamlandığını ve yakında başbakanımızın onayıyla genelgenin yayınlanacağını belirtmesi bizleri sevindirdi. Yeni genelge kapsamında engellilerin sağlık kurulu raporlarında oran yazmayacak yalnız engelli, rahatsızlıkları yazacak bu raporla müracaat edilen kurum Engellinin Raporunu değerlendirecek yani % 40 şartı olmayacak. 2022 sayılı yasadan Engelli maaşı alan ve bu maaşı ailenin gelir testi baz alınarak kesilmesi sorunu için Sayın Genel müdürümüz konu Maliye Bakanının itirazı sonucu bütçeye yük getirdiği için çözülemediğini belirtti ancak 2017 bütçesin de Sayın Maliye Bakanımızın konuyu çözeceğini söyledi. Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Yönetim Kurulu olarak her zaman olduğu gibi Engellilerin sorunlarını takip ve çözümü için gerekli mücadeleyi vermeye devam edeceğiz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

hüseyin şirin türkiye sakatlar derneği haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017