Kozlu'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Açıldı... 126 Projeyle birlikte...

Kozlu'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Açıldı... 126 Projeyle birlikte...
Bu içerik 1766 kez okundu.

Kozlu’ya 30 trilyonluk dev açılış

Kozlu İlçe Belediyesi tarafından yaptırılan 15 Temmuz şehitler köprüsü, dere ıslahı ve 126 adet tamamlanan projenin açılış töreni görkemli bir şekilde gerçekleşti. Projenin toplam maliyeti ise 30 trilyon.

Belediye Başkanı Ertan Şahin, ”Borçla ve eritilen bir belediye aldık Tasarruf sağlayarak hizmet yaptık. Halkımızdan beklentimiz sabırdır. Köprünün değeri 3 trilyondur. Toplam yatırım bedelimiz 30 trilyon. Kaymakamlık binası hizmete girecek. Kozlu ilçe olma yolunda ilerliyor” dedi

Kaymakam Ahmet Karakaya’da “Kozlu ilçe statüsünü 30 yıldır bekliyordu. Tüm hizmetleri almaya başlayacağız

Hükümet konağımız bitmek üzere, 15 Temmuz milletin yazdığı destandır. 15 Temmuz Türk tarihinde yaşanabilecek en büyük ihanetlerden biridir ve milletimizin yazdığı en büyük destandır” dedi

Açılış töreninde halka aşure dağıtıldı, Vatandaşlar şahin'e övgü yağdırdı

PROJELER DEV EKRANDA HALKA İZLETTİRİLDİ

Saygı duruşunda bulunulup istiklal marşının okunmasının ardından çalışmalar dev ekrandan vatandaşlara izlettirildi.

ŞAHİN: YÜKSEK BORÇLA ALDIĞIMIZ BELEDİYEYİ BİR ÇOK KAYNAĞI ERİTİLMİŞ BELEDİYEYİ, KAYNAKLARIMIZI TÜKETMEDEN VE TASARRUF SAĞLAYARAK BU HİZMETLERİN NASIL ÜRETİLEBİLECEĞİNİ GÖSTERDİK. 30 TRİMLONR LİRALIK YATIRIM YAPTIK

Kozlu ilçesine hizmet etmeye devam edeceğini vurgulayan Belediye Başkanı Ertan Şahin, yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe sürecinde kendilerini yalnız bırakmayan vatandaşlara teşekkür etti. Şahin,"Borçla aldığımız, eritilen belediyemizin kaynaklarını tüketmeden tasarruf sağlayarak hizmet yaptık. Alt yapı, sosyal hizmetleri aksatmadan çalışan belediyecilik anlayışımız var. Halkımızdan beklentimiz sabır ve yapılan hizmetlerin daha fazlasının alınacağının bilinmesidir. Köprünün değeri 3 trilyondur. Bugün yapacağımız toplam yatırım bedelimiz 30 trilyondur.” dedi.

Köprünün anlamını trafiğin rahatlatılması karşı bölgede otopark sıkıntısının ortadan kalkması anlamında önemli olduğunu altını çizen belediye Başkanı Ertan şahin şunları söyledi,

“Göreve geleli 2,5 yıl bir süre oldu. Bu süre zarfında biz sizlerden aldığımız güçle hizmetlerimizi yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Köprünün açılış, köprünün önünde olması hizmetlerimizin genelinin de slaytla göstermiş olduk. Bu hizmetleri verirken belediyenin kıt imkanlarıyla verdik. Yüksek borçla aldığımız belediyeyi bir çok kaynağı eritilmiş belediyeyi, kaynaklarımızı tüketmeden ve tasarruf sağlayarak bu hizmetlerin nasıl üretilebileceğini gösterdik. Yüksek borç altında Kozlu Belediyesi’nin yapı hizmetlerini, altyapı hizmetlerini, sosyal hizmetlerini aksatmadan halkımıza hizmet vermeye çalışan bir belediye anlayışımız var. İş programları dahilinde çalıştık. Halkımızdan beklentimiz; sabır ve yapılan hizmetlerin daha fazlasının yapılacağının bilinmesidir. Bizlere destek veren herkese buradan teşekkür ediyorum. Bize güvenmeye devam edin, biz size güveniyoruz. Bizler yol, su ve altyapı hizmetlerinin halkımız için yeterli olmadığını bilen ve sosyal hizmetler anlamında hizmetlerimizi en üst seviyeye çıkaracak bir belediye anlayışına sahibiz. Bugün açacağımız köprünün değeri 3 trilyon liradır. Bugün açılışını yaptığımız toplam hizmetlerin bedeli 30 trilyon civarındadır. Köprünün değeri de bunun içinde onda bire tekamül ediyor. Köprü tek başına bir anlam ifade etmiyor. Köprü, Kozlu trafiğinin rahatlaması, Kozlu karşı tarafıyla entegrasyonu, yine karşı bölgenin otopark alanlarının Kozlu’muza kazandırılması anlamında önemli. Çok yakında otopark çalışmalarımızı da yapacağız. Kozlu bu hizmetlerden yararlandıkça ilçemiz daha güzel, daha yaşanabilir bir ilçe haline gelecek. Kaymakamlık binamızın inşaat temelini atmış bulunuyoruz, kaba inşaatımız tamamlanmak üzere. Önümüzdeki yılın ortalarına doğru kaymakamlık binamız hizmete girecek. Bu şekilde ilçe görüntüsüne sahip olmaya ve gelişmeye devam ediyoruz. Kozlu gelişmeye devam ediyor, Kozlu bundan sonra kötü olmaz, kesinlikle daha iyiye gidiyor. Kozlu’da açtığımız yurtlarla birlikte nüfusumuz 2 bin artmıştır. Yeni yurtların açılmasıyla birlikte Kozlu’nun önü açılamaya devam edecektir. Kimse Kozlu’nun geleceği konusunda karamsar düşünmesin. Biz her zaman halkımızın yanında olduk. Kozlu Belediye Meclis Üyelerine, teknik personelime ve işçi kardeşlerime teşekkür ediyorum.”

KARAKAYA: AHMET KARAKAYA: 6 AY KADAR SONRA KOZLU’DA TÜM KAMU HİZMETLERİNİ ALMA İMKANINA KAVUŞACAĞIZ

Vali Yardımcısı ve Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya’da, "Kozlu ilçe statüsüne kavuşmayı 30 yıldır bekliyordu. Kozlu’nun kurucu kaymakamı olmaktan bahtiyarım.4 yıl içinde kamu kurumlarının bir çoğu oluştu arzu ettiğimiz gibi değil ancak 6 ay sonra tüm hizmetleri almaya başlayacağız. Hükümet konağı bitmek üzere Selçuklu modern mimarisi ile olacak.15 Temmuz Türk tarihinde yaşanabilecek en büyük ihanetlerden biridir ve milletimizin yazdığı en büyük destandır" dedi. Kaymakam Ahmet Karakaya konuşmasında şunları söyledi:

Öncelikle bu köprünü ve diğer 126 hizmetin Kozlu’muza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bildiğiniz üzere 4 yıl önce ilçe statüsüne kavuştu. Kozlu ilçe statüsüne kavuşmayı zaten 30 yıldır hak ediyordu ama ne mutlu bizlere ki bu son dönede ilçe olmanı gururunu birlikte yapıyoruz. Bende sevgili hemşehrilerimle birlikte Kozlu’nun kurucu kaymakamı olmaktan bahtiyarım. İnşallah Kozlu’yu hep beraber daha güzel günlere götüreceğiz sevgili hemşehrilerim. Bu 3-4 yıl içerisinde ilçemizin kamu kurumlarını büyük çoğunluğu oluştu. Arzu ettiğimiz seviyeye geldi mi hayır. Ancak çok az kaldı. Biraz daha vatandaşımızdan sabır bekliyoruz. İnşallah bir 6 ay kadar sonra Kozlu’da tüm hizmetleri alma imkanına kavuşacağız. Başkanımızın da söylediği gibi hükümet konağımız bitmek üzere. İlçemizin hatta ilimizin en güzel noktalarından birisinde hükümet konağımızı gerçekleştiriyoruz. Güzel Selçuklu, Osmanlı ve modern mimarını karışım ilçemize hatta şehrin girişinde olduğunu düşünürsek tüm Zonguldak’a yakışacak ve hepimizi mutlu edecek gurur verici bir bina olacak inşallah. Sevgili Kozlulular ben öncelikle başka Sayın Valimiz Ali Kaban ve Sayın Milletvekillerimiz olmak üzere siyasi parti temsilcilerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, belediye başkanımıza, belediye meclis üyelerimize, İl Genel meclis başkan ve üyelerimize ve tüm kurum amirlerimize teşekkür ediyorum bu çalışmalarında ki desteklerinden dolayı. 15 Temmuz’un üzerinden 3 ay geçti. Konuşmacı arkadaşımda bahsetti. 15 Temmuz Türk tarihinde yapılabilecek en büyük ihanetlerden birisi olduğu gibi bu milletin yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından da birisidir ve ben bu milletin ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Sırtımı sizlere dayamaktan, devlet olarak böyle bir millete sahip olmaktan hepimiz gururluyuz. Sağ olsun var olun.

KARAKAYA: KÖY STATÜSÜNDEN MAHALLEEYE ÇEVRİLEN ESENKÖY’DE İLK VE ORTA OKULLARIMIZA 15 TEMMUZ, İNCİVEZ’DE İMAMHATİP LİSESİ’NE İSE ŞEHİDİMİZ YUSUF YELKENCİNİN İSMİNİ VERDİK

Bizde Esenköy mahallemizde, yeni mahalle oldu biliyorsunuz köyü mahalle oldu. Yeni gerçekleştirdiğimiz ilk ve orta okulumuza sayın Valimizin talimatları doğrultusunda 15 temmuz ilk ve orta okulu ismini koyduk. Yine aynı şekilde İncivez’de yeni tamamlanan İmamhitip Lisesi’ne de şehidimiz Yusuf yelkenci kardeşimizin ismini inşallah yaşatacağız. Bu köprünün de işlevi kadar ismi de çok önemli, köprünü ismi sayın başkanımızın da söylediği gibi Kozlu gittikçe gelişiyor. Bu sahile yakın bölgeler özelikle 1 iki yıl içer8isinde daha da tanınmaz hale gelecek. Dün ilçe emniyet müdürlüğü binamızın inşaatına törenle başlanıldı. Temel atma töreninde yakında yapılacak. Aynı şekilde hükümet konağı da bitecek. Bu bölge Zonguldak’ın en dikkat çeken bölgelerinden birisi olacak. Bu köprü de açılışını birlikte yapacağımız köprüde inşallah Kozlu’muzun iki yakasın bir araya getirmede önem önemi işlevi yerine getirecek arkadaşlar. 15 Temmuz isminin verilmesi şehitler köprüsü isminin verilmesi de milletimizin, siyasetin, belediyemizin bu kahramanlığa ne kadar değer verdiğinin bir ifadesi olarak kayıtlar geçmelidir. Ben bu çerçevede burada açılış yapacak olduğumuz hizmetlerde emeği geçen başta belediye başkanımız olmak üzere siyasi parti temsilcilerimize, belediye meclis üyelerimize ve tüm emeğe geçenlere yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah hep birlikte Kozlu’da daha iyi daha ileriye gideceğimize eminim. Hayırlı ve uğurlu olsun”

FOLKLOR GÖSTERİSİ

Konuşmaların ardından halk oyunları gösterileri sunuldu. kompetiler atıldı.

KÖPRÜ DUALARLA AÇILDI, ŞAHİN İKİNCİ KEZ KONUŞTU..

Ardından dualar edilerek 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü ile birlikte 126 adet tamamlanmış projenin açılışı gerçekleştirildi.

Açılış öncesinde ise ikinci kez konuşma yapan Kozlu belediye Başkanı Ertan Şahin, “Sosyal hizmetler anlamında 10 trilyon gibi bir yatırırımız var bu süreçte. Birde bu yan tarafta gördüğümüz belediyemize kazandırdığımız yeni araçlarımız var. Bunarı unutmuşuz. Yeni hizmet bu kadar çok olunca bazılarında unutmuşuz. O yüzden onlarda az sora bir geçiş merasimi yapacaklar. Yani bu kıt kaynaklarla hizmetleri artırarak araç filomuzu ve belediyemizi büyüterek bugünlere getirdik. Bu vesileyle de bunarı belirtmek isterim. Bizim için hizmet olarak değil ama anlamı büyük. Bu köprümüzü ve diğer hizmetlerimi sizlerin huzurunda açmak bizlere büyük bir gurur veriyor. O yüzden ben halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Buradan gelip geçildikte, diğer hizmetlerimizden yararlanıldıkça insanlarımızın bizden hayır dualarını eksik etmeyeceklerine inanıyorum. O yüzden lafı daha fazla uzatmadan Kozlu’muza hizmetlerimizin hayırlı olması dileğiyle ve demokrasi ve diğer tüm şehitlerimizin anısına bunu atfederek açılışımızı yapıyoruz” dedi.

ARAÇLAR TANITILDI

Kozlu Belediyesi’ne alınan araçlarda vatandaşlara tanıtıldı:

SERGİ GEZİLDİ

Kaymakam Ahmet Karakaya, Belediye Başkanı Ertan Şahin ve vatandaşlar 15 Temmuz fotoğraflarından oluşan sergiyi gezdi.

HALKA AŞURE DAĞITILDI

törenin sonunda vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.

VATANDAŞLAR HİZMETLERDEN MEMNUN

Törene katılan vatandaşlarda çalışmaları beğendiklerini belirterek belediye Başkanı Ertan Şahin’den memnun olduklarını söylediler.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Törene açılış konuşmasını yapan kozlu belediye Başkanı Erten Şahin, “Gücümüzü halktan alıyoruz. Kozlu hizmetin en iyisine layıktır” dedi.
Ardından Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya’da, Kozlu’da görev yapmaktan mutluluk duydruğunu ve Kozlu’nun her geçen gün geliştiğini ve önümüzdeki iki üç yıl içinde tanınmayacak hale geleceğini belirtti. Kamu hizmetleri anlamında önümüzdeki 6 ay içinde tüm kamu birimlerini ilçede yer almasının tamamlanacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından Kozlu halk Oyunları Derneği KOFDER tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu.
15 Temmuz şehitler Köprüsü açılmışı birlikte gerçekleştirildi. Ertan Şahin burada tekrar yaptığı konuşmada, 126 projenin toplam maliyetini 30 milyon (trilyon) olduğunu, ayrıca 10 milyon liralık ise araç ve makine parkının yenilendiğini de sözlerine ekledi.
(HABER-ERCAN DEMİR-CEM AÇIKGÖZ)

zonguldak haberleri haber son dakika ertan şahin kozlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM