Karaduman’dan ASKF’ye ziyaret

Karaduman’dan ASKF’ye ziyaret
Bu içerik 729 kez okundu.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman ve yönetim kurulu üyeleri, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ziyaret ederek Başkan Kemal Demir ile birlikte  spor tesisleri konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

Demir’e yeni görevinde başarılar dileyen Karaduman, Zonguldak’ta yapılmakta olan spor yatırımları hakkında   şunları  söyledi: “Öncelikle başkanımıza hayırlı olsun temennisinde bulunmak istiyorum. Türkiye’de 15 Temmuz gibi çok önemli bir hadise yaşandı. Bu ziyaretimizi daha önce gerçekleştirecektik. Ama bu güne nasip oldu. Şehirde gönlümüz bir. Spor ve sporcunun yanında olmak için her zaman gayret gösteriyoruz. Onları yalnız bırakmamak ve destek verme anlamında değişik platformlarda bir araya geliyoruz. Bugün ki ziyaretimiz hem hayırlı olsun ziyareti hem de şehrimizde yapılacak faaliyetlerle ilgili bir istişare ziyareti oldu. Şehrimiz coğrafi anlamda sıkıntılı bir şehir olduğu için hizmette de zaman zaman sıkıntılar yaşıyoruz. Ama bu hizmetin gelmeyeceği anlamına da gelmiyor. Özellikle sporla ilgili yakın zamanda gündeme gelen Zonguldakspor tribünleriyle ilgili çalışmalarımız son aşamaya geldi.

Önümüzdeki günlerde yüklenici firma hızlı bir şekilde başlamış olacak. Şu anda başladı ama buna hız vererek tribünleri kısa bir zamanda bitirmek için gayret gösterecek. Bunun akabinde amatör Spor Kulüpleriyle ilgili değişik semtlerimizde sahalar oluşturup, bu amatör kulüplerimizi de zinde tutmak, buradan futbolcu yetiştirmek istiyoruz. Geçmişimize baktığımız zaman buradan birçok yıldız futbolcu çıktı. Alt yapıyı sağlamlaştırıp, tesisleri güçlendirip buradaki futbolcularımızı tekrar yıldız futbolcu olarak tekrar Türkiye’ye kazandırmamız gerekiyor. Bununla ilgili olarak istişareler yaparak, fiziki anlamda da tesisleri oluşturup, Türkiye’ye güzel insanları kazandırmak gerekiyor. Aynı zamanda da hem spor kulüplerimiz hem de sporseverler bu fiziki anlamda hem alt yapının güçlenmesinde hem de spora daha çok önem arz ederek yaklaşmasını da önemsiyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Üzülmez’le ilgili Gençlik spor müdürlüğümüzün çalışması var. Bunu da yakından takip ediyoruz.“

ELVAN PAZARCIK BELDESİNE SPOR TESİSLERİ YAPILACAK

Elvanpazarcık Beldesine yapılması planlanan spor tesisleri hakkında bilgi veren Karaduman, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçtiğimiz günlerde Orman Genel Müdürlüğümüzü ziyaret ettik. Burada Elvanpazarcık Beldemizin Hayat Mahallesi’nde bulunan Gölgök mevkiisinde 186 dönümlük bir Orman arazisi var. Buranın 7 Bin 500 metre karenin tahsisini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze yaptırmıştık. Ayrıca 5 bin metre karenin de yazışmaları yapıldı. Ama biz geri kalan kısmında Gençlik ve Spor Bakanlığımıza geçmesi için girişimlerde bulunduk İnşallah bunları yakından takip ederek, hem Zonguldak’ı hem de sporseverlere bu tesisleri kazandırmak düşüncesiyle gerek il başkanımız gerek milletvekillerimiz hep birlikte gayret gösteriyoruz. Zonguldak’a yapılacak her türlü hizmet ve yatırım da el birlik içerisinde bunları gerçekleştirmemiz gerekiyor. Başkanımıza görevi hayırlı olsun diyorum ve başarılar diliyorum.”

AMATÖR MAÇLAR OYNANACAK

Stadyumun kapasitesi hakkında konuşan Karaduman, sözlerini şöyle sürdürdü: “Amatör küme maçlarının ya da Zonguldak Kömürspor’un idmanlarını yapabileceği bir sentetik saha oluyor. Ama bizim talebimiz diğer kalan 173 dönümlük araziyi de Gençlik Spor Bakanlığı’na devrini yaptırıp akabinde standartlara uygun Spor Kompleksini oluşturmak. Bununla ilgili daha önce vaziyet planında çizilmiş bir proje vardı. Bu devirleri gerçekleştirirsek, o projenin önü açılmış oluyor. Bunlarla ilgili talebi ilettik. Sonuç almak için de Milletvekillerimiz ve il başkanımızla birlikte bu konuyu takip edip, sonuçlandırma anlamında gayret göstereceğiz. Ondan sonraki kısım vaziyet planındaki projeyi uygulatmak olacak.

KARADUMAN’A TEŞEKKÜR

Karaduman’ta teşekkür eden Kemal Demir, spor tesislerinin  iyileştirmesi için el birliği ile  çalışılması gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu: “Biz 5 Haziran’da bir seçim süreci geçirip Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun yönetimini ele almıştık. Metin Başkanımızla daha önce resmi olan müsabakalarda da karşılıklı top oynamıştık. Ziyaretime geleceğini söylemişti. Ancak talihsiz bir 15 Temmuz süreci geçirdik. Geç oldu ama temiz oldu. İstişarelerimiz her zaman devam ediyor. Başkanımın söylemediği birçok şey var. Bugün bizim bu dönemlerde yapmış oldukları Gelik, Karadon futbol sahaları sentetik, Çaydeğirmeni sentetik. Bunlar Tribünlerindeki ışıklandırmalarla birlikte Zonguldak Amatör Spor Kulüplerine kazandırılmış tesisler. Ben burada emeği geçen kardeşlerimize büyüklerimize teşekkür ediyorum. Başkanımın bahsettiği projeye ek olarak ben bir şey isteyeceğim. Amatör Spor Kulüpleri adına Amatör Evi olarak kullanılmak üzere bir bina tahsis edilirse, mal mülk olarak yine Gençlik İl Müdürlüğü’nün olmak kaydıyla, bizim için de büyük bir avantaj olur.” HABER: ERCAN AYGÜN

ak parti zonguldak haberleri haber son dakika metin karaduman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017