Uyuşturucuyla mücadele paneli

Zonguldak’ta uyuşturucuyla mücadele paneli düzenlendi

Uyuşturucuyla mücadele paneli
Bu içerik 748 kez okundu.

Zonguldak’ta uyuşturucuyla mücadele paneli düzenlendi

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Uyuşturucu Bağımlılığı ile Mücadele Derneği işbirliğinde uyuşturucu mücadele paneli düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezi salonunda düzenlenen uyuşturucuyla mücadele paneline, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Okan Çakıroğlu MHP İl Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner, ALMUDER Başkanı Necdet Özkan ve aile Danışmanı Semra Merdivan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ÖZKAN: İNSANIN KENDİ İRADESİ DIŞINDA UYUŞTURUCUYU BIRAKMANIN HİÇC BİR YOLU YOKTUR

Alkol ve Uyuşturucu Bağımlılığıyla Mücadele Derneği (ALMUDER) Başkanı Necdet Özkan, uyuşturu illetine karşı aileleri uyarmak için bu paneli düzenlediklerini belirterek şunları söyledi:

“Alkol ve Uyuşturucu Bağımlılığıyla Mücadele Derneği olarak şehrimizde 6 yıldır hizmet vermekteyiz. Derneğimiz i amacı tüzüğümüzde belirtildiği üzere biz bunu eğitimle çözmeye çalışıyoruz. Yani bazılarını aklında yanlış bir algı  ar. Alkol ve uyuşturucu mücadele deeği bizim işimize mi karışıyor diye. Hayır öyle bir şey kesinlikle yok. Bizim amacımız çocuklara bu ilet bulaşmasın ve bulaştırılmasın istiyoruz. Çünkü bu uyuşturucu denilen ilet bir kere vücuda bulaştığı zaman geri dönüyü çok zor. Burada her ne kadar bu yanlış algıyı yıkmamız lazım, tedavi ediliyor, hayır bunun tedavisi yok. Bunun tedavisi sadece ve sadece insanın bu işin iradesiyle kurtulması. Hastanelerde yapılan şey sade vücudu arındırma. Yani serumdu hap ı ilaçtı ama uyuşturucun bırakılmasının devamı sadece insanın kendi iradesindedir” diye konuştu.

MERDİVAN: AİLELEREN TEDBİR ALMASI ÇOK ÖNEMLİ

Aile Danışmanı Semra Merdivan’da, uyuşturucuyla karşı mücadele ailelerin üzerine çok büyük sorumluklar düştüğünü belirterek şunları kaydetti:

“Bugün uyuşturucu ile mücadele derneğinin düzenlemiş olduğu gençlerin uyuşturucu ve alkolden korumak için ailelerin alması gereken tedbirlerle ilgili aileleri bilgilendireceğiz uyuşturucu ve alkol bağımlılığı daha çok ergenlik döneminde başlayan bir sorun. Dolayısıyla ergenlik döneminde gençlerin ihtiyaçlarını bilmeleri ve ailelerin buna uygun tedbir almaları son derece önemli.

Özellikle alkol ve uyuşturucu ile ilgili aileler çocuklarında bir sorun tespit ettiklerimde inkar etmekten vazgeçmeleri gerekiyor. Çünkü aileler sorunla nasıl başa çıkacakların bilmedikleri için ilk akılarına gelen şey inkar etmek oluyor ve inkar etmekte bir savunma mekanizmasıdır., O nedenle aileler öncelikle o olduğunu fark ettikleri andan itibaren bunu konuşmalı ve buna yönelik olarak ta  gerekil olan tedbirleri alma için yetkili mercilere başvurmalılar”

ÖZELLİKLE KÜÇÜK YAŞTAKİ ÇOCUKLARDA UYUŞTURUCU BAĞIMLIĞI BİZLERİ SON DERECE RAHATSIZ ETMEKTE.

MHP İl Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner ise uyuşturucuyla mücadeleni çok önemil olyduğunu beirterek şunları ifade etti:

“Alkol ve uyuşturucu bağımlığı paneli düzenledik. Alkol ve uyuşturucu derneği başkanımız Sayın Necdet Özkan beyin desteğiyle bu panele düzenledik. Bizde Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu tür toplumsal olaylara hassas olduğumuz için özellikle küçük yaştaki çocuklarda uyuşturucu bağımlığı bizleri son derece rahatsız etmekte. Parti olarak ta görüşümüz olara geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bu tür illetten kurtulmaları için ailelerine bilgilendirmek çok önemli. Çocuklarımızı iyi gözlemlemeliyiz. Onlar ilgimizi alakamızı kesmemeliyiz vana bunu dozunu ayarlamalıyız. Çocuklarımıza dokunarak sevgimizi hissettirerek göstermeliyiz ki onlardaki özgüven duygusunu daha yüksek olun, ayaklarını üzerine basabilsinler. Kedi öz güvenleri gelişmiş bireyler olsunlar ki topluma faydalı bireyle olabilirler. Şöyle söylüyorum ben kelebek bir kere kanatlandığı zaman nasıl ir daha tırtıl olamaz çocuklarımıza sevgiyi dürüstlüğü, kardeşliği ve doğruyu gösterdiğimiz zaman asla karanlık yolara girmeyeceklerdir diyorum.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri panel haber son dakika uyuşturucu Okan Çakıroğlu Mevlüde Yalçıner
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017