Bağ koparsa Zonguldakspor zarar görür

Kırmızı-Lacivertli ekip, hafta sonunda konuk edeceği Konya Anadolu Selçuk maçını kazanarak çıkışa geçmek istiyor.

Bağ koparsa Zonguldakspor zarar  görür
Bu içerik 3032 kez okundu.

Kırmızı-Lacivertli ekip, hafta sonunda konuk edeceği Konya Anadolu Selçuk maçını kazanarak çıkışa geçmek istiyor.

 

Spor-Toto İkinci Lig Beyaz Grupta mücadele eden  Zonguldakspor, Pazar günü Devrek İlçe Stadyumunda oynayacağı Konya Anadolu Selçuk maçının hazırlıklarına devam ediyor.

Teknik Direktör Şenol Demir nezaretinde Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda  yapılan antrenmanda  hırslı görünen Zonguldaksporlu futbolcular, Konya Selçuk maçını kazanarak çıkışa geçmek istiyorlar.

Antrenmanı izleyen Kulüp Başkanı Süleyman Caner, hafta sonunda oynayacakları karşılaşmayı kazanarak çıkışa geçmek istediklerini belirterek şunları söyledi: “İyi bir oyun ortaya koymamıza rağmen geçtiğimi hafta mağlup olduk. Ama bu defa inşallah kendi sahamızda galip gelmek istiyoruz. Oyuncularımız inşallah antrenmandaki hırslarını sahaya yansıtırlarsa karşılaşmayı alabiliriz. Tüm çabamız, gayretimiz 3 puanı alabilme yönünde. Gol yollarında sıkıntı yok. Takım 90+2’de bile pozisyona girebiliyorsa gol yollarında sıkıntı yok demektir. Orada beceri önemli. Yoksa gol yollarında bir sıkıntımız yok. Bu yönde arkadaşlar daha çok çalışıyorlar. Kaçırdıkları pozisyonların telafisi olmuyor. Bir kez bu durumu yakalıyorsun. Yakalandığında mutlaka gole çevrilmeniz lazım. Arkadaşlarımız artık bunun bilincindeler. Daha fazla gayret gösterecekler. Bu gayretle 3 puan ve bunun peşinden gelecek diğer puanlar olacaktır.

BÜYÜTECEK DURUM YOK

Amedspor maçı öncesi iki takım arasında yaşananlara değinen Caner, sözlerini şöyle sürdürdü: “Amedspor’un amigoları maç öncesinde bizim taraftarımızı aramışlar. Daha önce grubumuzda Batman Petrolspor vardı. Biz Batman’a da gittik. Yine iyi bir şekilde karşılamışlardı ve dostane bir şekilde ayrılmışlardı. Bu maç öncesinde de bizimkileri aramışlar. Bizim taraftarımızda Diyarbakır’a gitme kararı almışlar. İyi bir şekilde ağırlamışlar. Sahaya gittiğimizde de ‘Zonguldakspor hoş geldiniz’ şeklinde anons ettiler. İki takımı el ele tribüne davet ettiler. Sonrasında İstiklal Marşımızı okurken hiçbir sıkıntı olmadı. Ama o gün 18 şehit verdik. Büyük bir üzüntü oldu. O üzüntünün üzerine sosyal medya üzerinden taraftarlar arasındaki dostane tavırlar farklı olarak algılandı. Halbuki ortada bir şey yok. Bundan başka bir şey anlamak doğru değil. Kimsenin vatan sevgisini sorgulamak doğru değil. Herkes vatanını sevmektedir. Kimse bu vatanın 1 karış toprağını verecek zihniyette olamaz. Hele ki Zonguldaklı olanlar hiçbir şekilde olamaz.  Spor kardeşlik, dostluk diyoruz. Niçin uğraşıyoruz? Çözülemeyen bazı durumları spor çözüyor. Bazı kemikleşmiş, önüne geçemediğimiz olaylar, düşmanlıklar var. Sporla bunlar yumuşuyor. Ermenistan’la bile dostluk maçı yapıldı. Sonrasında ise, bu dostluk maçı nasıl iyi dediler. Demek ki spor bazı şeylerin önüne geçebiliyor. Hem tribünde hem de dışarıda dostluk, kardeşlik hakim olsun diye uğraşıyoruz. Küfür ve hakaret olmasın. “

TARAFTAR KÜFÜR ETMESİN

Taraftarların maçlarda küfür etmemesi gerektiğini belirten Caner, küfürlü tezahürat yapıldığı zaman Kulübe ceza geldiğini belirterek şöyle konuştu: “Amedspor’da en çok dikkatimi çeken 90 dakika boyunca takımlarını desteklemeleri, desteklerken de hiçbir küfürlü tezahüratta da bulunmamalarıdır. Bunu bizim taraftarlarımızda gördü. Onlara da söylüyorum. Mümkün mertebe, tribünlerde küfür ve hakaret sözleri olmasın. Orada bulunmanın nedeni, takımına sahip çıkmak. Küfür işin içine girince bu takımda zarar görüyor. Sen gidiyorsun evine oturuyorsun. Ama bu kulübe ağır bir şekilde geliyor. Tribünler kapatılıyor. Para cezasının yanında seyircisiz oynama  cezası veriliyor. Taraftar grupları ve liderlerinden de rica ettim. Bu tip arkadaşları tribünlerde barındırmayacaklar. Emniyet kuvvetlerimizden de rica edeceğim. Bundan sonra daha titiz davranacağız. Küfürlü tezahüratlardan başka besteniz mi yok yada kelime dağarcığınız mı yok? Daha önce nasıl destekliyorsak o şekilde destekleyeceğiz.

Sevgiden ayrılırsak, aradaki bağ koparsa, bu Zonguldakspor’a zarar verir. Eğer Zonguldakspor’u düşünüyorsak bu yönde hareket etmemiz gerek. Tek gayemiz Zonguldakspor’un daha çok başarılı olması. Takım başarılı olursa, bu kentte daha iyiye gidecek. BAL’da başladığımızda da aynı şeyleri söyledik. Bu takım yükseklere çıkarsa, kentte bir marka olur, daha ilerlere gider dedik. Nitekim bu takım 2. Lig’e çıktı. Büyük paralarla çıkmadığımız için herhalde bu durumun kıymeti bilinmiyor. Bazı şeyler kaybedilince kıymeti anlaşılır. Muhakkak kıymetini anlayalım. Çıktığımız yer boş bir yer değil. PTT 1. Lig’in bir altındayız. Eğer birlik ve beraberliğimizi arttırırsak, başarı da gelir.  Biz başarıyı bu şekilde yakaladık.

Sokaklarda takvim sattık, kombine sattık. Her zaman basın yanımızda yer aldı. Birlik olduk, yağmur demedik, çamur demedik, basındaki kardeşlerimizle beraber kenetlenerek uğraştık. Bu uğraşların sonucunda da bu günlere geldik. Biz bu zamana kadar ne yaptıysak aynı şekilde devam ediyoruz. BAL’da sevgi ve muhabbet açısından başladığımız yer neresiyse, bugün geldiğim noktada bir Başkan olarak aynı yerdir. Bende hiçbir değişiklik yok. Bizi sevmeyende dahil sevgi ve muhabbetle kucaklamaya çalışıyoruz. Benim için asıl olan Zonguldakspor’un, kulübümün başarısıdır.”

DEVREK  HALKI TAKIMA SAHİP ÇIKSIN

Bu sezon maçlarını Devrek’te oynadıklarını, ancak Devrek esnafından gereken desteği göremediklerini belirten Caner: “Özellikle Devrek’te ki iş adamlarına ve sanayicilere sesleniyorum. 2. Lig ekibi Devrek ilçesinde maçlara çıkıyor. Gelin şu stada reklam verin. Bu konuda cimrilik yapmayın. Bu bir ticarettir. Siz reklamınızı vereceksiniz, karşılığında bağış makbuzunuzu alacaksınız. Her şey resmiyette. Sonrasında vergiden düşeceksiniz. Küçük hesaplar değil büyük işler peşinde olmamız lazım. Büyük düşünürsek büyük yerlere geliriz. 5-6 bin liralık reklam parasının hesabını yaparsak hiçbir yere gidemeyiz.”

HABER: ERCAN AYGÜN
 

zonguldakspor kömürspor süleyman caner haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017