Emniyet Müdürleri mi karıştı ?..

Emniyet Müdürleri mi karıştı ?..
Bu içerik 1356 kez okundu.

Zonguldak’ta şimdiki Emniyet Müdürümüz Osman Ak’tan önce bir “ Emniyet Müdürü” vardı...

Ortalığı kasıp kavuran, belli kişilerle, belli mekanlarda toplanmaktan başka halk içine çıkmayan, adı gazete sutunlarında çarşaf çarşaf şaibeli işlerle anılan bir emniyet müdürü...

Onun “avanta” işlerinden çok iyi anladığı ve her işi “bedavaya” getirmeye çalıştığı, aksine davrananlara kendi kafasınca “ceza” kestiği, hatta “operasyon” düzenlediği söylenirdi...

Kendi gitti, adı kaldı yadigar !..

15 Temmuz vatana ihanet girişiminin ardından gözaltına alınıp tutuklandı, önce Beycuma, sonra da Karabük cezaevine gönderildi.

Şimdi adalet huzurunda hesap vereceği günleri bekliyor.

Osman Ak, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü görevine atandığı zaman halkımız derin bir “oh” çekti, “paralel” müdür gitmiş, yerine devletin ve halkın emniyet müdürü gelmişti.

Sayın Ak, Zonguldak halkı ile çabuk kaynaştı. Devlet terbiyesi ve ciddiyeti ile birlikte “halkın polisi” olmanın özelliğini birlikte yansıttı. Geçmişte “Haşhasilere” bedel ödeyerek bugünlere gelen Zonguldak Emniyet Müdürü Osman Ak hakkında bugüne değin en küçük bir şaibe duyulmadı, buna neden olacak en küçük bir davranışı görülmedi.

İşadamlarından, kuyumculardan, balıkçılardan rüşvet almadı, değerinin üç katına, beş katına kimseye silah satmadı, alışverişlerini bedavaya getirmedi, daima devletin ve halkın çıkarını savunan bir davranış içinde bulundu.

Bunun aksini kim söyleyebilir ?..

Eğer söyleyen varsa...

Bir önceki emniyet müdürü ile şimdiki Emniyet Müdürümüz Osman Ak’ı birbirine karıştırıyor demektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017