MÜFREDAT YENİLENMELİ

Eğitim Bir-Sen Zonguldak Şube Başkanı Sadettin Dede, Eğitim Bir-Sen 35.Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi’ni açıklayarak, Öğretmen atamaları kadrolu şekilde yapılmalıdır” dedi.

MÜFREDAT YENİLENMELİ
Bu içerik 661 kez okundu.

Eğitim Bir-Sen Zonguldak Şube Başkanı Sadettin Dede, Eğitim Bir-Sen 35.Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi’ni açıklayarak, Öğretmen atamaları kadrolu şekilde yapılmalıdır” dedi.

 7-10 Ekim tarihleri arasında Antalya ilimizde gerçekleştirdikleri Eğitim Bir-Sen 11. Türkiye Buluşması çerçevesinde bütün Şube Yönetimleri ve İlçe Temsilcilerinin bir araya gelmesiyle önemli bir eğitim toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Sadetten Dede, toplantı çerçevesinde yapmış oldukları 35. Başkanlar Kurulu Toplantısında, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın açılış konuşmasının ardından, eğitimin gündemine ve bölgemizde yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerin, sorunların çözümü için istişareler yapılıp önemli kararlar alındığını belirtti.

ORTA ÖĞRETİM ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLARA ALKOLLÜ İÇKİ NASIL HASZIRLANIR DERSİ VERİLEMEZ

Dede 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında okullarda ki milli eğitim müfretadlarında değişiklik yapılması gerektiğini söyledi.

Dede “Halen daha turizm meslek liselerinde, orta öğretim çağındaki çocuklara alkollü içki kokteyli nasıl hazırlanır dersi verilmeye devam ediliyor. Buna son verilmelidir” diyerek tepki gösterdi.

Bakanlık nezdinde bir an önce müfredatlarda değişiklik yapılması gerektiğini söyledi.

SÖZLEŞMELİ DEĞİL KADROLU ÖĞRETMEN ATAMNALI

Dede ayrıca okullara sözleşmeli öğretmen atamalarının değil kadrolu öğretmen atamalarını yapılması gerektiğini de sözlerine ekledi. Dede, “-Eğitim sistemindeki reformları kalıcı kılacak olan, okullarda boş ders kalmaması ve sınıflarda sadece kadrolu öğretmenlerin olmasıdır. Bu nedenle, öğretmen ataması, imkânlar zorlanarak ihtiyaç kalmayacak şekilde kadrolu atama şeklinde yapılmalıdır” diye konuştu.

KARİYER..

Köklü değişikliğe uğradığı 2006 yılından beri uygulanan ve bazı adaletsizliklerin beraberinde getirdiği ek ders esaslarında ücret dengesizliğine ve mağduriyete neden olan hükümlerin değiştirilmesi gerektiğini belirten dede, “Öğretmenlerin branşlarına göre ek ders ücretlerindeki adaletsizlik, okul türlerine göre yöneticilere verilen ve izahı mümkün olmayan ek ders ücreti farklılıkları sorunu ivedilikle çözüme kavuşturulmalıdır” diye konuştu.

Anayasa Mahkemesi’nin verdiği iptal kararı sonrası gerekli düzenlemelerin yapılmaması, kariyer basamakları uygulamasındaki belirsizliğin ve adaletsizliğin sürmesine neden olduğunu belirten Sadettin dede, “Öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak ve bu sayede eğitimin niteliğini artıracak türden yeni bir kariyer/mesleki ilerleme düzenlemesi zorunludur” şeklinde konuştu.

4/C’LER KADROYA GEÇİRİLMELİ

Dede ayrıca Eğitim-öğretim ve bilim hizmet kolunda çalışan 4/C’li personel, toplu sözleşmede kazandıkları mali durumlarında yapılan iyileştirmelere ilave olarak kısa süre içerisinde kadroya alınması gerektiğini de sözlerine ekleyerek, “Kadro konusundaki nihai düzenlemeye kadar memurlara tanınan tüm özlük hakları, gereksiz yargılamalara konu edilmeksizin kendilerine verilmelidir” diye konuştu.

(HABER/ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika sadettin dede eğitim bir sen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017