Proje onaylandı

Proje onaylandı
Bu içerik 3256 kez okundu.

Zonguldak Başöğretmen Atatürk Anadolu Lisesi’nin 2016-2018 döneminde Polonya Bulgaristan, İtalya ve Slovakya‘dan lise düzeyindeki okullarla başvurduğu “HealthyMindsForHoppyLives” isimli “Mutlu Hayatlar için Sağlıklı Zihinler” Avrupa Birliği Projesi onaylandı.

Başöğretmen Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ünal Avcı projenen onaylandığını belirterek şunları söyledi:
“Okulumuz Başöğretmen Atatürk Anadolu Lisesi 2016-2018 döneminde Polonya Bulgaristan, İtalya ve Slovakya‘dan lise düzeyindeki okullarla Avrupa Birliği Projesine başvurmuş ve projemiz onaylanmıştır.
Projemizin adı “HealthyMindsForHoppyLives” Türkçe olarak “Mutlu Hayatlar için Sağlıklı Zihinler”
Proje süresince öğrencilerin daha başarılı olabilmeleri için gelişim çağındayken kötü alışkanlıklardan nasıl uzak tutulabileceği konusunda neler yapılabileceği konusunda çalışmalar yapılacak. 
Gelişim çağındaki gençlerin zihinsel sağlıklarını geliştirebilmeleri, ileriki yıllar için şu anlarını en iyi şekilde nasıl değerlendirebilmelerini nasıl gösterebiliriz konusunda görüş alışverişinde bulunacak.
Bu proje kapsamında ilimize dört farklı ülkeden çok sayıda öğretmen ve öğrenci geleceğinden, ilimizin bu ziyaretçilerin ülkenin de tanıtımını sağlayacaktır. Ve okulumuz öğrencileri ile bu ülkelerden gelecek öğrenciler arasında uzun vadeli ilişkiler kurulabilecektir.
Proje süresince iki yıl boyunca proje faaliyetlerini gerçekleştirmek için ülkeler birbirlerine çeşitli tarihlerde ziyaretlerde bulunacaklar.
Proje bitiminde yapılan çalışmalar ve ulaşılan sonuçlar iletişim araçları kullanılarak herkesin faydalanabileceği biçimde uluslar arası yayımlanacaktır. Bu proje kapsamında ilimize dört farklı ülkeden çok sayıda öğretmen ve öğrenci geleceğinden, ilimizin bu ziyaretçilerin ülkenin de tanıtımını sağlayacaktır. Ve okulumuz öğrencileri ile bu ülkelerden gelecek öğrenciler arasında uzun vadeli ilişkiler kurulabilecektir.
Proje bitiminde yapılan çalışmalar ve ulaşılan sonuçlar iletişim araçları kullanılarak herkesin faydalanabileceği biçimde uluslar arası yayımlanacaktır.
Proje süresince iki yıl boyunca proje faaliyetlerini gerçekleştirmek için ülkeler birbirlerine çeşitli tarihlerde ziyaretlerde bulunacaklar.”
(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika atatürk anadolu lisesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017