ZOGULDAK BAROSU KONGRE YAPACAK

ZOGULDAK BAROSU KONGRE YAPACAK
Bu içerik 613 kez okundu.

 

Zonguldak barosu kongre yapacak

“Baromuzun kongresi 22-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Kayıtlı üye sayımızın 400’ü aşması nedeniyle kongremiz iki gün olacak. İlk gün genel görüşmeler yapılacak ve ikici günde oylamaya geçilecek. Dolayısıyla Ekim ayı zaten baroların genel kurul tarihleridir ve kongreler Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilir. Bu anlamıyla da seçilecek baro başkanı ve baro yönetim kurulu üyeleri. Bu anlamıyla da seçilecek üyelerimiz, Baro başkanı ve baro yönetim kurulu üyelerimiz de disiplin, denetleme kurulu üyeleri ve üst kurul delegeleridir.” Dedi.

KONGRENİN TEK VEYA ÇİFT LİSTE Mİ OLACAĞI ŞİMDİLİK BELLİ DEĞİL

Kongrenin tek veya çift listemi olacak konusuna da değinen Kerem Erten, “Şu an çalışma devam ediyor. Daha önümüzde vakit var. Aday olacak olan arkadaşlarımızın değerlendirme süreci devam ediyor. Bunun için daha vaktimiz erken” diye konuştu.

GENREL KURULDA Kİ KONUŞMAM ÜLKEMİZİN HUKUK GÜNDEMİNE İLİŞKİN OLACAKTIR

2008 yılında göreve seçildiğini ve her 2 yılda bir kongre yapıldığını belirten kerem Ertem, “2 yıllık görev süresini şu şekilde değerlendirdi.

“Tabi ülkemizin içimde bulunduğu hukuk süreçlerini hepimiz yakıdan takip ediyoruz. Bu artık sadece hukukçuların takip ettiği bir süreç olmaktan çıktı. Her vatandaşımız bu anlamda hukuki gelişmeleri ülkemiz boyutuyla, şehrimiz boyutuyla yaşıyor ve değerlendiriyor. Dolayısıyla bu anlamda bizim genel kurulla ilgili olarak söyleyeceklerimiz sözlerde ülkemizin hukuk gündemine ilişkin olacaktır. Hem mesleğimizin sorunları, hem bölgemizin sorunları ve hem de hukukumuzun yaşandığı sorunlar ve yeniden düzenlenmesi bu anlamda hukuk işlerliliğini daha hızlı daha adil, daha tarafsız ve bağımsız olması konusunda söyleyeceklerimiz sözler olacaktır”

AVUKATLARIMIZA KONGREYE KATILMALARI ÇAĞRISINDA BULUNUYORUM

Avukat camiasına da seslenen Baro Başkanı Kerem Ertem, “Biz zaten sürekli camiamızla beraberiz. Yaşadığımız sorunların çözümü noktasında Zonguldak barosu olarak, yönetim kurul olarak ve diğer yetkili kurullar olarak sadece bizler çalışmıyoruz. Biz mümkün mertebe ortaklaştırılmış bir yönetim anlayışını ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu anlamda meslektaşlarımızın kongreye ilgi göstereceğini düşünüyorum ve bekliyorum

(HABER-ERCAN DEMİR)

kerem ertem zonguldak haberleri baro haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017