Doktor eksiği giderilsin

Doktor eksiği giderilsin
Bu içerik 699 kez okundu.

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Zonguldak Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi’nde ki doktor eksiğinin tamamlanması gerektiğini söyledi.

Mutlu yaptığı açıklamada 12 uzman göğüs hastalıkları uzmanı bulunmasına rağmen sadece 3 doktorun görev yaptığını belirten İsa mutlu şunları söyledi:

“Zonguldak Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi’nde 12 göğüs uzman doktor kadrosu bulunmasına rağmen sadece 3 doktorun bulunmasını değerlendiren İsa mutlu şunları söyledi.

“Şimdi adından da anlaşılacağı üzere Amelebirliği hastanesi bizi yakinen ilgilendiren bir mevzu. Amelebirliği hastanesinin kuruluş amacı zaten belidir, yaptığı hizmet zaten bellidir. Burada genellikle madencilikten kaynaklanan meslek hastalığı tedavisi gören vatandaşlarımızın tedavi gördüğü bir hastane. Buradaki tedavinin önemine binaen buradaki doktor eksikliği kabul edilemez bir şey. Biz mevcut siyasilerimizden öncelikle buradaki eksikliğin giderilerek Zonguldak halkına daha iyi hizmet yapılabilmesi için bir an önce gerekli girişimlerin yapılmasını talep ediyoruz. Ve umut ediyoruz ki siyasilerimiz bu konuda gerekli aldıkları atarak doktor eksikliğinin giderilmesini sağlayacaktır. Zaten bize bu konuda gerekli şikayetler de geliyordu. İşçilerimizden, emekli ağabeylerimizden burada yetersiz olduğuna dair zaman zaman şikayetler geliyor. İnşallah Zonguldak’ta ki yetkililer bu konuya el atıp burada ki doktor eksikliğini giderecekler.

(HABER-ERCEN DEMİR)

isa mutlu gmis zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017