Kız ve Erkek öğrenci yurtları yer değişecek

Kız ve Erkek öğrenci yurtları yer değişecek
Bu içerik 4123 kez okundu.

Zonguldak Asayiş Toplantısı yapıldı. Vali Ali Kaban Başkanlığında yapılan toplantıya İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi, Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Hayri Bulazar katıldı.

KABAN: KIZ VE ERKEK ÖĞRENRCİ YURTLARINI YER DEĞİŞTİRMEYİ PLANLIYORUZ

Toplantıda açıklama yapan Vali Kaban: "Son yaşandığı söylenilen olaydan dolayı bir toplanalım dedik arkadaşlarımızla. Başta güvenlik boyutu olmak üzere burada alınabilecek diğer önlemleri konuştuk. Şimdi ben sadece şu kadarını size söyleyeceğim., Özellikle oradaki kız öğrenci yurdumuzun erkek öğrenci yurdu olarak, kızlarımızın da şehir merkezindeki yurtlarla oralara yerleştirilmesi hususunda bir üniversitemiz yazı yazacak, kredi yurtlar kurumu il müdürlüğümüz üzerinden bu değişimin yapılması için çalışmayı başlatacağız. Ben bu kadarını söylüyorum. Şimdi dışarı çıkarken de arkadaşlarımızla toplantıyı bitirdiğimizde güvenlikle ilgili konularda alınan önlemler. Yapılacak çalışmalar hususunda il emniyet müdürümüz bir açıklama yapacak sizlere. Güvenlikle ilgili ayrıntılı konular var çünkü” dedi.

OSMAN AK: ÖĞRENCİLERİMİZİN SAÇININ TELMİNE BİLE ZARA GELMESİNİ İSTEMEYİZ..

Ardından İl Emniyet Müdürü Osman Ak basın mensuplarına açıklama yaptı. "Kız kaçırma olayı kesinlikle yok. Öğrencinin kendi gönül rızası ile gitmesi olayı olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Yaklaşık 3 gün önce yurtta kalan kızımızın erkek arkadaşıyla yaşadığı sorun sonucu yurda girip üzerinde kuru sıkı tabancayla arkadaşını dışarıya zorlaması sonucu arkadaşlarımız gerekeni yaptı ve konu adliyeye intikal ettirildi. Kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Biz güvenlik zafiyetinide görmüştük ve sayın valimizin talimatıyla zafiyetin ortadan kaldırılması için çalışma başlatılmıştı. Ortada hadise yok. Bir kızımız birinin kaçırıldığı şeklinde beyan vermesi şehir efsanesinin gelişmesine ve çocuklarımızın gece infale kapılmasına neden oldu. Arkadaşlarımızla oradaydık. Durumu provoke etmek isteyenlerde oldu. Yurdun öğrenim sürecine yetiştirilmek istendiğinden dolayı bazı eksikliklerin bulunuyor. Kızlarımızı dinledik sayın valimize aktardık. Çocuklarımızın saçının teline zarar gelmesine müsaade etmeyiz. veliler, Halkımız müsderih olsun. Güvenlik zafiyetine ilişkin inceleme başlatılıyor. Sonucunda gerekirse soruşturmada açılacak. Orada ki sokak ışıklandırmasıyla ve ulaşım sorunu var. Gerekli yazışmalar yapıldı. Özel halk otobüsünün yurdun önüne kadar gitmesi için gerekli temaslar sağlanıyor. Bizde her türlü güvenlik zafiyeti giderilmesi için 7/24 polisimizi orada tutacağız. Kimse şehir efsanelerine itibar etmesin”

AK: PARK YASAĞI YAPANLARIN CANINI YAKACAĞIZ

Trafik sorununa ilişkin ak,"Halkımızın da yardımlarını bekliyoruz.belirli alterlerde park yasağıyla can yakacağız "yanıtını verdi.

OSMAN AK, AKMERCAN’A CEVAP VERDİ: KİLİMİL YOLUNU 3 GÜN TRAFİĞE Mİ KAPATALIM

Zonguldak İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Zonguldak’ta doğalgaz altyapı çalışmalarını yürüten Akmercan Doğalgaz Şirketi Bölge Müdürü Bekir Selçuk’un kendisine yönelik, ‘Polsievi’ne 52 bin dolarlık hizmeti bedavaya istiyor’ yönündeki eleştirilerine yönelik açıklamaları karşısında şunları söyledi.

“Devlet işlerinde devletin kurumları ödeneği belirler ve bizler de ona göre işlemleri yaparız. Biz devlet kurumuyuz ancak Kozlu Karayolu2nun altından geçen doğalgaz hattının parasını da verecek değiliz herhâlde. Sizler evinize doğalgaz bağlattınız mı? Ana yoldan geçen doğalgaz borusunun parasını ödediniz mi? Ödemediniz. Ben arkadaşlarıma konu nedir diye sordum ve bir araştırma ve çalışma yapılmış. Onlar bir para talebinde bulunmuşlar. Arkadaşlarımız da bu nedir konuşlandırın, emniyet Genel Müdürlüğü’ne yazacağız demişler. Ki buna karşılık Emniyet Genel Müdürlüğü bize bir ödenek verirse yaparız. Diğer kurumlarımıza yapılan yatırımlar da aynı şekilde yapılmıştır. Bu olay tamamen yanlış aksettirildi. Biz bu konuda önümüzdeki gülerde bir basın açıklaması yapacağız. Olay anlatıldığı gibi değil, tamamen başka nedenlerden kaynaklanıyor. Kilimli yolunu 3 gün tamamen trafiğe kapatalım mı? Bir hafta kapatalım mı istiyor musunuz? Var mı Kilimli yolunun başka alternatifi? İster misiniz? Bunu açıklayacağız. Ben de bazı şeyleri yeni yeni öğreniyorum. Biz 52 bin dolar istendiğinde envanterlini istedik ancak yanıt alamadık”

(HABER-ERCAN DEMİR)

ALİ KABAN zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017