“Bandırma Vapuru’na tarih yazmaya gideceğiz”

Zonguldak İli Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Osman Bayraklı, Ankara’da kurulacak olan kanatlı Hayvan Eti üst birliğine başkan olmayı hedeflediğini söyledi.

“Bandırma Vapuru’na tarih yazmaya gideceğiz”
Bu içerik 714 kez okundu.

Zonguldak İli Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Osman Bayraklı, Ankara’da kurulacak olan kanatlı Hayvan Eti üst birliğine başkan olmayı hedeflediğini söyledi.

Zonguldak’ta kesimhane kurulacağı müjdesini veren Osman Bayraklı düzenlediği basın toplantısında şunları kaydetti:

KESİMHANE ENTEGRE TESİSİ KULURACAK, ZTSO’NUN HAZIRLADAĞI FİZİBİLETE RAPYORUNU VALİ KABAN’A TESLİM ETTİK

“Sayın Valimizle geçen hafta yönetim kurulumuzla birlikte çok güzel bir değerlendirmemiz oldu. Daha önce biliyorsunuz şu anda TTK’dan sonra tarımı Zonguldak’ımızda ve Türkiye’de canlandırmak için gece gündüz çalışma yapmaktayız. Bölgemizin artık tavukçuluğu, 38 milyon tavuk üretimiyle Türkiye’nin yüzde 18 oranında tavuk ihtiyacını karşılamasıyla 2015’de tavukçuluk kötü yılarından birini yaşadı. Artık Zonguldak’ımızın entegre konusunda, kesimhane konusunda mutlaka faaliyete girmesi için biz Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Metin Demir beyde çalışmalarımız bir yıl önce başlamıştık ve bu kapsamda da işadamlarıyla toplantılar yapmıştık ve nihayetinde elimde de gördüğünüz gibi Zonguldak ticaret ve sanayi Odası Entegre Tavuk Üretim tesisinin fizibilite çalışmasını tamamladık. İşadamlarımızla, ticaret odası öncülüğünde ve beraberliğimizde toparladık. İnşallah hem Gökçebey işadamları, hem Çaycuma işadamlarıyla beraber toplantı yapıp entegre tesis yapımı konusunda yeşil ışık aldık. Yerimiz Gökçebey yol ayrımı Tefenköy aralığında bulunan yaklaşık 39 dönüme yakın arazide inşallah Kastamonu, Çankırı, Karabük, Bartın ve Zonguldak, yani Batı Karadeniz’i kapsayan orta alana entegre tesis yapılması izin büyük sinyal aldık ve sayın valimize de fizibilite raporunu bizzat kendisine takdim ettik. İnşallah TSO ile birlikte buranın ÇED raporuyla birlikte buranın ruhsat aşamasına getirilip buranın tekrar vali beyimizin öncülüğünde, ki sizlerin aracılığıyla gerçekten sayın valimize devamlı tavukçuluk sektörüyle bizlerle birlikte olduğu için, yatırımda destek vereceği için teşekkür ediyorum. Yakın zamanda inşallah tekrar valiliğimizin öncülüğünde ticaret Odası ve işadamlarımızla entegre konusunda sizleri çağırıp ayrıntılı bilgi vereceğiz. Çünkü artık Zonguldak’ımızın tavukçuluk sektörünün ileri gitmesi için tek sorun entegreyi mutlaka kurmamız gerekiyor. Çünkü burada yaklaşık 1000 kişi ekmek yiyecek. Yüklemecisi, doldurmacısı, ekipmancı, yemcisi herkes para kazanacak. Bu en önemlisi. Artık çalışmamızda birici madde mutlaka ilimize entegre tesisi kazandırmaktır.

BUGÜN KONGREMİZİ YAPTIK VE ÜST BİRLİK İÇİN DELEGE OLARAK SEÇİLDİM

Bilindiği üzere nasıl Memur-Sen’in nasıl diğer örgütlerin büyük baş hayvancılığın genel merkezi var ise kanatlı eti üreticiler birliğinin şu ana kadar Ankara’da hem bakanlıkta hem de merkez de temsilcilik yok idi. Biz yaklaşık 1 yıldan beri bunun mücadelesini yapıyoruz. Geçtiğimiz aylarda biliyorsunuz Gıda ve Tarım Bakanlığımız da bu sözü aldık. Üst birlik kurulumu açısından desteklerini istedik ve sağ olsun onlarda tüzük değişikliğine gidilerek tekrar Türkiye’de bulunan yaklaşık 25-30 birlik başkanıyla bir araya geldik ve dördüncü toplantımızı de en son bilindiği üzere Zonguldak’ımızda Batı Karadeniz’de bir 29 Eylül ve 2 Ekim arasında hayvancılık tırım gıda fuarımız gerçekleşti. Gerçekten burada emeği geçen sayın valimiz, tarım İl Müdürlüğü, ticaret odaları, ziraat Odaları, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve bizlerde burada bir ilki gerçekleştirdik Zonguldak kanatlı Hayvan Eti Üreticiler Birliği olarak. Yaklaşık 50 tane birlik başkan ve yönetim kurulunu hem tarım fuarını gezdirdik hamda akabinde Türkiye genelinde üst birlik kurma çalışmasında Cuma gün Çaycuma’mızda fuardan sonra bir otelde toplantımız gerçekleştirdik. Ve inşallah üst birlik için orada kararımızı aldık ve bugünde bizim Zonguldak adına Ankara’da başkanlık seçimi için, üst delege ve başkanlık için aday olsun veya orada oy kullanabilmek için bir asil bir yedek seçimimizi bugün gerçekleştirdik ve şu anda gelimde Gıda Tarım Bakanlığı’ndan temsilci gelerek bugün kongremizi gerçekleştirdik. İnşallah Ankara’da asıl olarak yönetim kurulu başkanı olarak Osman Bayraklı ben ve yedek olarak Vekilim göreve devam ediyor hala Hakan Güner şu anda Ankara’da ki temsilciliği Zonguldak resim kanalla bugün onaylandı.

BANDIRMA VAPURUNA TARİH YAZMAYA GİDECEĞİZ

İnşallah bizlerin amacı şu anda üst birlik olarak Ankara’da görev olarak geçici yönetim Bandırma Vapuru’nda 5 Kasım’da orada tarih yazmaya gideceğiz. Ve Zonguldak, samsun, Düzce, Ankara, Malatya, Manisa ve Kocaeli olarak şu anda geçici yönetim kurulu olarak karalaştırıldı. Bu geçen hafta Cumartesi günü karalaştırıldı ve bugünde Zonguldak seçimiyle birlikte Zonguldak 7.ci il olarak dahil oldu. Bandırma vapurunda 5 Kasım’da kendi aramızda başkanlık seçimi yapılacak. İnşallah gönül arzu eder ki biz tabi ki başkanlığına adayız. Bandırma Vapuru’nda da işte Zonguldak’ımıza başkan olarak dönüp bizimde Ankara’da görev başlayıp hem Zonguldak adına hem Türkiye olarak, tavukçuluk sektörü olarak faydalı işler yapmak için biz hazırız. Tekrar hem Zonguldak’ımıza hem Türkiye’mize hayırlı ve uğur getirmesini diliyorum. Tekrar huzurunuzda hem basınımıza, üreticilerimize, tavuk sektörüne teşekkürlerimi sunuyorum, saygılarımı sunuyorum”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri osman bayraklı tavukçuluk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM