“BKM artık Zonguldak sınırlarını aşmıştır”

“Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Abdullah Bakır, “Zonguldak BKM artık Zonguldak sınırlarını aşmıştır ve Türkiye’de örnek gösterilen bir BKM’dir Zonguldak BKM” dedi.

“BKM artık Zonguldak sınırlarını aşmıştır”
Bu içerik 949 kez okundu.

 “Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Abdullah Bakır, “Zonguldak BKM artık Zonguldak sınırlarını aşmıştır ve Türkiye’de örnek gösterilen bir BKM’dir Zonguldak BKM” dedi.

Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Abdullah Bakır, BEK faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Gitar, yan fülüt, bağlama, keman, şan, resim, yağlı boya, kara kalem, el becerileri, nakış minyatür, tiyatro, çocuk, genç ve yetişkin oyun gurubu kayıtlarının devam ettiğini ancak

Sezonun başlamasına 20 gün olmasına rağmen şu an gerçekten kayıtların dolduğunu ve ilginin çok fazla olmasından mutluk duyduğunu belirten Abdulah Bakır,

“Zonguldak BKM artık Zonguldak sınırlarını aşmıştır ve Türkiye’de örnek gösterilen bir BKM’dir Zonguldak BKM. Bu yüzden gururluyuz ama keşke daha çok daha büyük bir mekanımız, kültür merkezimiz olsa da tüm halkımızın isteklerine cevap verebilsek. Bunların yanında tabi ki oyun tiyatro grubumuz çalışmalarına devam ediyor” diye konuştu. Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Abdullah Bakır şunları söyledi:

“Şimdi Gitar, yan fülüt, bağlama, keman, şan, resim, yağlı boya, kara kalem, el becerileri, nakış minyatür, tiyatro, çocuk, genç ve yetişkin oyun gurubu kayıtlarımız devam ediyor. Şu an 20 gün falan var başlamamıza. Şu an gerçekten kayıtlarımız dolmuş durumda. Aşırı talep var. Yani 500’e yakın talep var ve bu sene hepsini alamayacağız öyle gözüküyor. Belli bir sayıda almamız gerekiyor ve o yönde de halkımızdan alamadığımız çocuklarımız ve gençlerimiz için özür diliyoruz.  Tabi ki belediye Kültür Merkezi’ne herkes çocuğunu yazdırmak istiyorlar. Gerçekten kaliteli bir ekiple çalışıyoruz. Hocalarımızdan tüm personelimize kadar bu ilgi bizleri memnun ediyor.

Tabi ki Zonguldak BKM artık Zonguldak sınırlarını aşmıştır ve Türkiye’de örnek gösterilen bir BKM’dir Zonguldak BKM. Bu yüzden gururluyuz ama keşke daha çok daha büyük bir mekanımız, kültür merkezimiz olsa da tüm halkımızın isteklerine cevap verebilsek. Bunların yanında tabi ki oyun tiyatro grubumuz çalışmalarına devam ediyor. Geçen sene sunduğumuz iki oyunu üzerine bu senede yeni oyun daha ekleyeceğiz. Türkiye’de çok ilden oyun guruplarımızın oyunlarımıza, gençlerimizin oyunların özelikle yurt dışından talep var. Bizim oyun Grubumuzda ben sanat yönetmeli olarak oynadığımız oyunlarımıza da yurt içinden bir çok şehirden, 7-8 ilden talep var. Tabi hepsini değerlendiremiyoruz ama bu esmen Adana büyük şehir Belediyesi’ni düzenlediği şehit tiyatroları etkinliği, oradan çok ısrarcı oldular. Oraya gideceğiz inşallah ve Zonguldak’ımızı en iyi şekilde temsil edeceğiz Adana’da. Yani 11 Ekim’de Adana’dayız. İnşallah Adanalı hehmşehrilerimizi dostlarımızı orada oyunumuza bekliyoruz. Gideceğiz ve Zonguldak’ımızı en iyi şekilde temsil edeceğiz.

Bir tek tabi ki bu değil Belediye Kültür Merkezi olarak yaptığımız çalışmalar. Sportif faaliyetlerimiz de aynı zamanda devam ediyor. Belediyespor olarak 9 spor branşında faaliyet gösteriyoruz. Atletizmden, basketboluna, futboluna, boksuna, biricine ve bilardosuna kadar bir sürü sportif faaliyetlerimiz var. Hepsiyle de aynı şekilde inşallah güzel yürütüyoruz. Belirli bir sisteme oturtacağız inşallah. Önemli olan gençlerimizin kültüre, sanata ve spora yönlendirmek.

Biliyoruz ki dışarıda kalan gençlerimizin artık uyuşturucu belası hasıl olmuş gençlerimizi de bu yönde biz gençlerimizi biraz bu kültür sanat, spor etkinliklerine çekebilirsek nu mutlu bize. Biliyorsunuz baliciler vs bir sürü şeyler çıktı. Gerçekten bu üzüntü verici bizim için. Daha çok faaliyetler olması lazım. İstihdama yönelik faaliyetler olması lazım. Artık Zonguldak’ımızın önü bir üniversite şehri olma yoluna gidiyoruz ve üniversite şehri olma yolunda adımlar atmalıyız. Yeril yönetimlerin bile burada yurtlar açması lazım. Çünkü 35 bine yakın bir öğrencimiz var.

Bir tek Zonguldak’ın sadece üniversite şehri değil kültür ve sanat şehri olması yönünde da adımlar atmalıyız. Biz kültür-sanat turizm olarak gerçekten potansiyeli yüksek bir şehrimiz var bizim. Denizlerimiz olsun, derelerimiz olsun, yürüyüş parkurlarımız, madenci müzemiz olsun, şelalelerimiz olsun, tarihi alanlarımız olsun bunların aynı platforma toplayıp tek bir kaleme turizme sunmamız lazım. Tabi ki sunarken tek bir kalemde yani artık ilimizde, ilçelerimizle beraber ortak bir platform yapıp bu şekilde turizme de açılmamız lazım. İnşallah bunların gerçekleştiririz. Bu konuda bir çalışmalar yapacağız inşallah. İl ve ilçelerimizde tabi ki seçilen ve Zonguldak’ı temsil eden insanlarımız da bize bu konuda katkılarını bekliyoruz. Her şey Zonguldak’ımız için. Zonguldak halkın zaten bize olan ilgili her geçen gün büyüyor. Her zaman yanımızdalar ve onlara teşekkür ediyorum. Daha çok çalışıp daha güzel şeyler yapmalıyız diyorum.

Kayıtlarımız devam ediyor dedik ama bazı birimlerde potansiyeli aşmış durumdayız. Onlarda da biraz hocalarımız seçici olacak. Bazılarını yeteneklerine göre ayıracağız burada. Bu sene değerlendiremediğimizi önümüzdeki sen değerlendireceğiz. Çünkü bazı diyelim ki gitara gelin öğrencinin piyanoya gelen öğrencinin, kemana gelen öğrencimiz bazılar ufak yaşta oluyor ve bazıları ona uygun olmuyorlar, ailelerde yönlendiriyorlar ama uyum sağlaması gerekir en azından parmakları piyano için, keman için, fülüt için parmakların uygun olması lazım. Onları da değerlendireceğiz. Olmayanları tiyatro gruplarımıza biraz fazla alabiliyoruz tabi ki, O yönde değerlendirmelerde bulunacağız. Ailelerle birlikte oturup konuşacağız”

(HABER-ERCAN DEMİR)

bkm zonguldak haberleri tiyatro abdullah bakır adana
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 23 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017
ANA HABER 23 EKİM 2017
ANA HABER 23 EKİM 2017