ÖZBAKIR: “ZONGULDAK’A HİZMET İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

ÖZBAKIR: “ZONGULDAK’A HİZMET İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Bu içerik 782 kez okundu.

AK Parti İl Danışma Meclisi’nde ana tema “15 Temmuz” oldu.

AK Parti İl Danışma Meclisi toplandı. Toplantını açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Milletinin desteğini alan partiyiz” dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır’da, konuşmasında “15 Temmuz'da en güzel cevabı halk verdi. 15 Temmuz'da büyük badireler atlattık” diye konuştu.

FETÖ/PDY operasyonlarına değinen Özbakır, Bahçeli'yi övdü, Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Vapur gemi kütüphanesi projesini anlattı. Üzülmez tünelinin yılbaşında hizmete gireceğini belirten Özbakır, yol çalışmalarında ki son durumu anlatarak, “sapça bir ay içinde hizmete girecek. Ereğli-Devrek yolunun ihalesi yapıldı” dedi. Filyos'ta 8 mühendis zemin çalışması yaptığını belirten Özbakır, “Başbakanımız gelince temel atılacak” şeklinde konuştu. Özbakır, ayrıca İsmail Terzi'nin özel idare olarak hastane yapalım açıklamasına,"TOKİ'nin kurallarına uyabiliyorsa ve ihaleyi alabiliyorsa yapsın" dedi. Özbakır, ayrıca asılsız haberleri muhatap bile almadığını vurguladı.

 

AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı İl Danışma Meclisi Toplantısı GMİS Şemsi Denizer Konferans Salonu’nda Cumartesi günü yapıldı. İl Danışma Meclisine; AK Parti Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, AK Parti Zonguldak Koordinatörü Ali Temur, AK Parti MKYK Üyesi Sevda Tığ, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, İlçe, Belde ve Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli ve partililer katıldı.

15 TEMUZ DARBE GİRİŞİMİ BELGESELİ GÖZYAŞLARI ARASINA İZLENDİ

Saygı duruşunda bulunulup, istiklal marşımızın okunmasıyla toplantı başladı.

Ardından 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve halkın darbecilere verdiği en güzel cevabı anlatan film davetlilere izlettirildi. Davetliler belgeseli gözyaşları içinde izledi.

ZEKİ TOSUN: 15 TEMMUZ’DA ÇANAKKALE RUHU YENİDEN YAŞANDI..

Açılış konuşması yapan İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti'nin Türkiye'nin partisi olduğunu vurguladı. Tosun,"Kurulduğu günden itibaren milletinin desteğini alan partiyiz. Dünyayı içine alan büyük bir teşkilatız. Sağlam bir teşkilatınız ve başınızda güçlü bir cumhurbaşkanınız varsa bizi kimse yıkamaz. AK Partinin kaderi Türkiye’nin kaderi oldu. Çok zorluklar atlattık. Vatanımız, milletimiz için birlik olacağız. Allah bize 15 Temmuz gibi bir daha acılar yaşatmasın. Milletimiz sokaklara dökülerek en güzel cevabı vermiştir" dedi. Tosun konuşmasında şunları söyledi:

“Sayın Milletvekillerimiz, değerli başkanlarımız, yöneticilerimiz, partililerimiz, partimizin Ekim ayı İl Danışma Meclisi toplantısına hepiniz hoş geldiniz, partimiz 15 sene önce disiplinli bir kadroyla kurulduğu gün Türkiye’nin en büyük partisi oldu. Bir çok parti kurulu kendini tanıtmaya çalışır, yılarca gayret eder ama milletin desteğini alamaz. Ama bizim partimiz kurulduğu günden itibaren milletimizle barışık oldu ve disiplinli bir kadroyla devam etti. Bu süre içinde hem içeriden hemde dışarıdan saldırıya uğradık. Ama hep ayakta kaldık. Biz 3 dayanakla ayakta duruyoruz. Bunlardan ilki ruhunu milletten alan sağlam bir siyaset, ikincisi disiplinli bir teşkilat yapısı, şartları ne olursa olsun toplantılarını yapan, faaliyetlerin gerçekleştiren hatalık yönetim toplantılarını ve danışma, gençlik kadın kolları toplantılarını gerçekleştirdiğimiz güçlü bir teşkilat yapısına sahibiz. Ne dedik, sağlım bir siyaset, ikincisi disiplinli bir teşkilat, üçüncüsü bunların üstende güçlü lideri il bugünlere geldik. Biz büyük bir teşkilatız. Sadece Türkiye’nin değil dünyayı da içine alan büyük bir teşkilatız. Biz bir takımız. Takımın bazı özelikleri vardır. Takımlarda zaman zaman oyuncu değişikliği olabilir ama güçle bir siyasetiniz varsa, sağlam bir teşkilatınız varsa, başımızda güçlü b.ir lider varsa sizi kimse yıkamaz. Söylediğim gibi dünyanın en büyük teşkilatıyız. Ne olursa olsun birliğimiz. Beraberliğimizin bozulmamamız lazım. AK Parti’nin birlik ve beraberliği Türkiye’ni birlik ve beraberliğidir. AK Parti’nin kaderinin Türkiye’ni kadir olduğu unutulmamalıdır. Evet biz güçlü ve büyük bir aileyiz. Çok zorlukları atlattık. Bugünler birlik ve beraberlik içinde, milletimiz için vatanımız içir hep birlikte çalışmaya devam edeceğimiz önemli günler.  Değerli dava arkadaşlarım. 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemiz tarihinin en vahim hadiselerinden birini yaşamış, kanlı başarısız bir darbe girişimine tanıklık ettik. Bu aziz Milet başkomutanına, sokaklara dökülerek ve tankların önüne yatarak sahip çıktı. Gözünü kırpmadan ölüme meydan okuyan insanların sokağa döküldüğü gece Çanakkale ruhunun yeniden yaşandığı gündür. O gece 241 şehit verdik. 2 bin 194 gazimiz var. Bizlere onurlu bir gelecek bırakmak için en değerli varlıklarını feda eden şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dilerim. Değerli dava arkadaşlarım 15 Temmuz darbe girişimi gecesi tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de yüreğinde vatan, Milet, bayrak sevgisiyle sokaklara inen, çoluk çocuk yaşlı genç demeden hep birlikte demokrasi nöbetlerimize destek veren halkıma buradan teşekkür ediyorum. Daha güçlü yarınlar için teşkilat olarak çalışmalarımızı aktif olarak sürdürmeye devam ediyoruz. Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde koordineli bir şekilde bütün teşkilatlarımızla bir arada olmaya devam edeceğiz.

YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

İlimizde devam eden çalışmalardan bahsetmek gerekirse;

Ereğli ve Ankara yolu, Viyadük ve kavşak düzenlemeleri, tünellerimiz, hızlı bir şekilde çalışmaları devam etmekte, Zonguldak şehit stadyumunda kapalı tribünlerinin yapım inşaatları başladı.  Yine stadyum yanında bulunan kapalı spor salonumuzun inşaatı başladı. Zonguldak’ın ülkemizde hak ettiği en güzel yere ulaşmak için çok önemli bir proje var. O da Filyos projesi. Filyos liman Projesi inşaatını Başbakanımızın ve Genel Başkanımız Sayın Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştireceğiz. Filyos Liman Projemizin bitiminde inşallah Karadeniz Bölgesi için hayati önem taşıyan 25 milyon ton kapasiteli Filyos Limanı ülkemizin büyük bir limanı olacak. Önümüzdeki hafta İl Başkanları toplantımızda ilimizdeki yatırımlarla ilgili gerekli görüşmeleri tekrar yapacağız.

TEŞKİLAT ÇALIŞMALARI..

Teşkilat çalışmalarımız devam etmekte olup belediye meclis grubunu ve il genel meclisi grubunu zamanında toplayıp kararlarımızı oy birliği ile alıyoruz.

İl yönetim kurulu kurul toplantımızı her pazartesi yapılıyor. İlçe yönetim kurulu toplantıları da Salı günü içinde düzgün bir şekilde yapmaktadır. Partimize gelen vatandaşlara yardımcı oluyoruz. İlimizde yatırımlarla ilgili vekillerle beraber gereken bakanları ziyaret ederek takiplerimiz yapıyoruz. Birim başkanları Ankara’da eğitim toplantılarına eksiksiz katılmakta olup teşkilatlarımızın çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın ve sizlere Allah’a emanet ediyorum. Selam ve saygılarımı sunuyorum”

ZÜLEYHA ARIMAN: DARBE GİRİŞİMİNDE TEK VÜCUT OLDUĞUMUZU TÜM DÜNYAYA GÖSTERDİK

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Züleyha Arıman'da,"Darbe girişiminde tek vücut olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Çanakkale ruhunun yaşadığını hep birlikte gördük" diyerek 15 Temmuz'dan kesitler anlattı. Arıman konuşmasında şunları söyledi:

“Son danışma toplantımızdan bu yana çok yoğun günler geçirdik. Bunların en başında ülkemizi bölmeye çalışan hainlerin 15 Temmuz’da darbe girişinde bulunmasıydı. O gece yaşananlar aslında yılardır tarihimizde geçen olayların bir devamı gibi ve sadece bugün karşılaşmadığımızı gösteriyordu. Darbe girişiminde ülkemizin selameti için nasıl tek yürek olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Hiçbir düşünce farkı gözetmeksizin çoluk çocuk genç yaşlı sokaklara dökülerek ülkemizi karanlığa sürükleyenlere çalışan hainlerin darbe girişimine karşı koyarak Çanakkale ruhunun hala yaşadığını hepimiz gördük. 15 Temmuz gecesi Türk kadını yine ön saflardaydı. Kimi şehit oldu kimi yaralandı gazi oldu, kimi tankların önüne çıktı, kimi kurşun yağmurlarına rağmen darbecileri vaz geçirmeye çalışarak canı pahasına da olsa demokrasiyi savunmak için mücadele verdi. O geceki demokrasi kahramanı kadınlarımızdan

Demet sezen 3 yaşındaki oğlunu bırakıp göreve gitti şehit oldu.

Gülşah Güler: resim öğretmenliği öğrencisiyle polis akademisini bitirip 10 ay kadar önce göreve başlamıştı ve şehit oldu.

Kübra Sahır: Baş komiser 2 çocuğu vardı.

Cennet Yiğit: 23 yaşında görevi başında şehit olan polislerimiz.

Türkan Tekin: Atatürk hava limanını darbeciler tarafından işgal edildiğini haber alır almaz ailesiyle birlikte vatan elden gidiyor diye yola çıktı, halktın üzerine sürülen tankın altında kalarak şehit oldu. 3 çocuk annesiydi. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, onlara ne kadar çok minnettar olduğumuzu ve şükranla anıyorum.

Yine Şerife Boz: O gece kamyonuyla direksiyonun başına geçerek Taksim’e darbeye direnen vatandaşları taşıdı.

Fikriye temel: 75 yaşındaydı. Eline sopasını alıp kızıyla birlikte sokağa çıktı. Tanklara karşı durdu. Hiç korkmadı. Olursa yine giderim dedi. O gece yaşananlardan sonra yaklaşık 1 ay devam eden demokrasi nöbetlerimizde z bebekleriyle gelen anneler, yaşlı teyzeler, amcalar vardı. Demokrasi kahramanlarımıza bu fedakarlıklarından şükran duyuyoruz. Bugünlerimizi onlar olmasaydı beklide göremezdik. Rabbim böyle günleri bir daha yaşatmasın. Bizler AK Parti kadın Kolları olarak 15 Temmuz şehitlerimize ve fedakar kadınlarımızı unutmayacağız, unutturmayacağız. Bizler artık üzerimizden darbenin izlerini atmaya çalışırken birim başkanlarımızla faaliyetlerimize devam ediyoruz. Sosyal birim Başkanlığımız, Halkla İlişkiler Başkanlığımız olsun, teşkilat başkanlığımız, tanıtım ve Medya Başkanlığı, Arge başkanlığımızla görevimizin başındayız. 15 Ağustos Genel merkezde partimizin 15.yıldönümüne tüm kadro ile katılarak gücümüzü bir kez daha tüm dünyaya gösterdik. 13 Eylül’de kurban bayramında vilayet bayramlaşmasının ardından il bayramlaşmasını yaptık. Kozlu’da ki ilçe bayramlaşmalarına ve iki şehit ailesini ziyarete giderek başbakanımızın gönderdiği mektupları şehitlerimizin ailelerine teslim ettik. Yine Devrek, Gökçebey ve Çaycuma’daki şehitlerimiz in ailelerini ziyaret ederek her zaman yanlarında olduğumuzu, onların bizlere emanet olduğunu bildirdik. Gaziler haftası kapsamında 23 Eylül’de muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret ettik. Yine yaşlılar günü dolayısıyla 105 yaşındaki Seher Teyzemizi il başkanımızla beraber ziyaret ettik. Yeril yönetimler başkanımızın 90 yaşındaki babasını ziyaret ettik. 3 Ekim dünya çocuk Günü’nde sevgi evlerindeki 12 çocuğumuzu yemeğe ardından da lunapark’a eğlenmeye götürdük. 4 Ekim Dünya Hayvan haklarını koruma Gününde il genel meclisi başkanımızı ziyaret ederek hayvan barınağı hakkında bilgi aldık. Yine geçtiğimiz hafta Genel merkez Arge başkanları toplantısına Arge başkanımız Songül Aydın katılım sağlayarak kitap okuma ve genel merkezimizin belirlediği konular üzerinde beyin fırtınası etkinliklerini il ve ilçelerimizde gerçekleştirerek en çok çalışkan iller arasına girmiştir. Kendisini huzurlarınızda tebrik ediyorum. Özverili çalışmalarından dolayı tüm birim başkanlarımızı ilçe kadın kolları başkanlarımızı ve yönetimlerini başarılarından dolayı kutluyorum ve devamını diliyorum”

BURHAN ONUK: BAŞKOMUTANIMIZ ERDOĞAN’IN ÇAĞRISININ ARDINDAN SOKAKLARI BOŞ BIRAKMADIK.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Burhan Onuk'ta,"Zonguldak gençliği olarak başkomutanımızın çağrısının ardından sokakları boş bırakmadık. Her zamankinden daha çok bizleri yakınlaştırdı" diyerek birlik ve beraberlik mesajları vererek şunları söyledi:

“Demokrasi olmadan bir ülkede halkın huzurlu ve güven içinde yaşaması mümkün değildir. Bir ülkede halkın özgürlüğüne ve yaşamına kast eden her türlü davranış ya da zorla kabul ettirilmek istenen her türlü düşünce ülkeyi karanlığa götürmekten başka bir şeye sebep olmaz. Bu nedenledir ki bir bütün olabilmiş toplumlar dışarıdan veya içeriden gelecek her tülü buna benzer saldırılara karşı her zaman hazırlıklı olmalıdır. Birbirlerine bu zor günde kenetlenmek birbirlerine güven içinde yaklaşmalıdır. Ancak bu şekilde kötü emelleri olan düşman çevrelerle başa çıkılabilir. Bizler Zonguldak Gençliği olarak başkomutanımız sayın Recep Tayip Erdoğan’ın ‘Sokaklara çıkın’ emrine uyarak darbe girişim günlerinde bir an bile olsun sokakları boş bırakmadık. Bu sebeple son zamanlarda ülke olarak yaşadığımız bu acı verici, dehşet verici ders çıkarmamız gereken olaylar bizleri her zamankinden daha çok birbirimize bağladı. Bizleri daha da yakınlaştırarak bir bütün olmamızı sağladı. Demokrasi şehitlerimizi buradan bir kere daha anarken onların bu yüce mücadelelerini her zaman aklımızda canlı tutacağımızı herkesin bilmesini isterim. Büyük Türkiye’nin güçlü gençliği sloganıyla başlamış olan gençlik kolları gelişim kampına tüm yönetimimiz ve ilçe başkanlarımızla birlikte Ankara Kızılcahamam’da katılarak dava şuuru, AK Parti’lilik şuuru, tarih şuuru ve dış politika konularında yapılan sunumlar sayesinde bir çok bilgiyi elde ettiğimizi düşünüyorum. Üniversitemizde kayıtlar sırasında ‘Kampüse hoş geldiniz’ etkinliğini gerçekleştirerek ilimize yeni gelen öğrenci kardeşlerimize karşıladık, onlara ilimiz hakkında bölümleri hakkında detaylı bilgi aktararak yeni gelmiş oldukları şehrimizde zorlanmalarının önüne geçtik. Onun dışında üniversitemizde yapılacak olan konsey seçimleri için çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Ve tüm ilçe başkanlarımızdan bu seçimler hakkında gerekli desteği bekliyoruz. 4 ilçemizde ilçe gençlik kolları başkanlarımızın atamalarını gerçekleştirdik. Aktarmaların ardından hızlı bir şekilde çalışmalara başlayan Çaycuma ve Ereğli teşkilatlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Irak’tan gelip şehrimize yerleşen ve burada hastalanan bir kardeşimizi hastanede ziyaret edip moral verdik. 15 Temmuz Mili İradenin yükselişi sergisine katıldık. Partimizin 15.yıl kuruluş etkinlikleri kapsamında genel merkezde gerçekleştirilen etkinliğe katıldık. Şehit ailelerini ziyaret ettik. Tüm ilçelerimizde ve teşkilatlarımızla birlikte bayram ziyaretlerini gerçekleştirdik. Orman bölge il müdürümüzü ve il mili eğitim müdürümüzü ziyaret ettik. 7-7-8 Ekim olaylarında 31 kişinin ölmesine 221 vatandaşımızın yaralanmasına sebep olan katilleri unutmadık diyerek sözlerime son veriyorum”

ÖZBAKIR: ZONGULDAK İÇİN ÇALIŞMALARI SÜRDÜRÜYORUZ

AK Parti milletvekili Hüseyin Özbakır' da,15 Temmuz demokrasi şehitlerine Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diyerek konuşmasına başladı. Özbakır,"26.dönemin 1.yasama yılında yoğun çalışma içine girdik. Meclise kampımızı kurduk Zonguldak'ı en güzel şekilde temsil ediyoruz.15 Temmuz'da ülke olarak büyük badireler atlattık. Milletimiz ve vatanına bağlı askerlerimiz hainlerin kalkışmasını engelledi. Görevden alınmalar devam ediyor. Kurunun yanında yaşında yanmamasına dikkat ediliyor. En önemli aşamada emniyet, adliyede temizlikti" dedi.

Yenikapı'da yapılan demokrasi mitingini önemine de değinen milletvekili Özbakır, MHP lideri devlet bahçeli ve ekibine teşekkür etti, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını eleştirdi.

Zonguldak halkının ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaları sürdürdüklerini vurgulayan Özbakır, vapur gemi kütüphanesi projesi hakkında da bilgi verdi. Milletvekili Özbakır, "Değişik bir proje. Örneğin Çankırı Belediyesi uçak şeklinde uygulamış. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İsmail Hakkı Duru gemisini bize tahsisi etti. Yerini Sayın Valimizle belirledik. Bundan vazgeçmedik" dedi. Yol, tünel ve Filyos projesinde ki gelişmeleri de anlatan milletvekili Hüseyin Özbakır, "En hassas olduğum konu Zonguldak’ın yolları. Her tarafta hızlı çalışma var. Üzülmez tünellerinden bir tanesi yılbaşında hizmete girecek. Sapça tüneli bir ay içinde hizmete girecek yenisi kullanılınca eskisi kapanacak. Sebebi içerisi tamamen temizlenip genişletilip yeniden açılacak. Ereğli-Devrek yolunun ihalesi yapıldı anlaşması imzalanıyor. Zonguldak-Devrek arası sıcak asfalt konusunda 24 firmadan yeterlilik belgesi aldık. İhalesi sonuçlanacak. Bakacakkadı-Bartın arası ihalesi yapılacak. Kilimli Sahil yolu asfaltlama aşamasında. Kozlu stadyumun boşluğu doldurulup heyelanlı bölgeler engelleniyor. Üniversitenin viyadüğü yapılıyor. Fİlyos projesinde 8 mühendis zemin çalışması yapıyor. Başbakanımız ve bakanımız geldiğinde limanın temeli atılacak "dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

ak parti zonguldak haberleri haber son dakika hüseyin özbakır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM