Akkaya, huzurevini ziyaret etti

AK Parti Zonguldak İl Engelliler Komisyonu Başkanı Mevlüt Akkaya ve yönetim kurulu üyeleri Zonguldak’ta huzurevini ziyaret ettiler.

Akkaya, huzurevini ziyaret etti
Bu içerik 715 kez okundu.

AK Parti Zonguldak İl Engelliler Komisyonu Başkanı Mevlüt Akkaya ve yönetim kurulu üyeleri Zonguldak’ta huzurevini ziyaret ettiler.

Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle yapılan ziyarette AK Parti Zonguldak İl Engelliler Komisyonu Başkanı Mevlüt Akkaya ve yönetim kurulu üyeleri, huzurevi sakinlerini tek tek ellerini öptüler, onlarla sohbet ettiler, hayır dualarını aldılar.

Yaşlıların geçmişle günümüzün arasında köprü olduklarını belirten Mevlüt Akkaya, şöyle dedi.

“Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir. İnsanın insana ve özellikle yaşlı olanlara yönelik şefkat ve dayanışma gayreti, karşılıksız ve sevgi-saygıyla olmalıdır. Yaşlı insanlarımıza gösterdiğimiz sevgi, saygı ve hoşgörü onlara olan minnet borcumuzdur. Hepimizin ortak paydası insan olmaktır ve bir gün hepimiz yaşlanacağız Allah izin verirse. Yaşlılarımız, birlik ve beraberliğimizi simgeleyen en kutsal değerlerimizin başında gelmektedir. Yaşlılarımızın yaşama etkin bir biçimde katılmalarına imkân sağlamalı, toplum için ne kadar değerli olduklarını anlamalarını ve yaşama sevinçlerini kaybetmemelerini sağlamalıyız. Dün ile bugün arasında köprü kuran, değerlerimizi gelecek nesillere taşıyan, yaşlılarımızın kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını ve itibar görmelerini sağlamak toplumumuzun en önemli görevlerinden biridir” dedi.

Huzurevi sakinleri de kendilerini ziyaret eden engellire teşekkür ettiler, onlarla birlikte ziyaret anısına fotoğraf çektirdiler.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika mevlüt akkaya ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017