Şerafettin Turpcu elini çekmiş!

Şerafettin Turpcu elini çekmiş!
Bu içerik 2132 kez okundu.

Hastane inşaatı İl Genel Meclisinde tartışmalara neden oldu

Şerafettin Turpcu elini çekmiş!

İl Genel Meclisi Ekim ayı son birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapıldı.

6 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında, yarım kalan hastane inşaatı tekrar gündeme gelirken, gergin dakikalar da yaşandı.

Meclisin dördüncü birleşiminde ‘Özel İdare hastane yapsın’ önerisinde bulunan AK Parti’li Meclis Üyesi İsmail Terzi, son birleşimde ise CHP’li meclis üyelerini eleştirdi. CHP’li meclis üyelerinden net bir hastane açıklaması isteyen Terzi: “Hastaneyi yapan bizim Zonguldak milletvekilimiz Sayın Şerafettin bey. Arkadaşlarımdan Şerafettin bey'den hastanenin hangi durumda olduğunu öğrenip burada bize bilgi vermelerini isterdim" dedi.

Konunun ne olduğunu bildiğini söyleyen CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Fikret Zaman, Terzi'nin eleştirilerine yanıt verdi. Zaman: "Şerafettin Turpcu, inşaattan tamamen el çekti. Şuanda orayla ilgili hiç bir durumu yok.Devletle arasında alacak verecek vardır bilemem.O inşaat öyle kaldı.Tıp fakültesinin yerini kim tespit ettiyse onu tebrik ediyorum.Şehri tıkamadan yapmışlar.Keşke sigorta hastanesinin önündeki lojmanları yıkıp hastaneyi oraya koyacaklarına il dışına doğru yapılsaydı iyi olurdu" dedi.

Ardından Ak Partili ve CHP'li il genel meclis üyeleri arasında hastane tartışması yaşandı.

MANOLYA PARK GERGİNLİĞİ

Öte yandan, bir önceki birleşimde gündeme gelen Manolya Park için meclis üyeleri projeyi görmek ve detaylı bilgi istemişlerdi. Son birleşimde Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Dilek Kılav, Manolya Park Projesi hakkında detaylı bilgiler sundu. Kılav, Protokol cami projesinin, Manolya Park Projesi’ne dahil olmadığını söyledi.
AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Terzi ile CHP'li İl Genel Meclisi Üyeleri arasında bir süre manolya park tartışması yaşandı.

CHP'li İl Genle Meclisi Üyesi Nebahattin Yılmaz söz alarak: "Biz cami ve Manolya Park Projelerine karşı değiliz. Önemli olan karşımıza çıkacak sorunları şimdiden çözmek. Daha yaşım var bazı şeyleri de çalışarak öğrenirim. İlerisini görerek bir işi yapalım" diyerek eleştirilere yanıt verdi.

(HABER: GAMZE TAŞDEMİR)

fikret zaman il genel meclisi ak parti şerafettin turpcu hastane inşaatı haber son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM