“Sorunların çözümünü talep ediyoruz”

“Sorunların çözümünü talep ediyoruz”
Bu içerik 692 kez okundu.

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, engelli olduğu halde yüzde 40 raporu alamamaları nedeniyle engelli haklarından yaralanamayan engellilerin sorununun çözüm beklediğini belirti.

3 ayda bir engelli maaşı alan engellilerin kaldıkları evde aileye yönelik gelir testi yapılması sonucu maaşlarının kesilmesi konusunun da bu güne kadar çözülmediğini belirten Hüseyin Şirin şunları söyledi:

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNÜ TÜM ENGELLİ CAMİASI ADINA TALEP EDİYORUZ

“2 yıldır Engellilerin büyük mağduriyet yaşadığı sağlık kurulu raporlarındaki oranların düşüklüğü neticesinde %40 oranında rapor alamayan Engelli olduğu halde Engellilerin yasal hiç bir haktan faydalanamamaları konusu maalesef çözülmedi. Yine Engelli olup 2022 sayılı yasadan 3 ayda bir Engelli maaşı alan Engellilerin kaldıkları evde aileye yönelik gelir testi yapılması sonucu maaşlarının kesilmesi konusu da bu güne kadar çözülmedi. Aslında gelir testi kişiye yapılmalı ve ona göre maaşlar düzenlenmeli bu konuda Sayın Başbakanımız Ekim ayında başlayan meclis yasama döneminde konunun halledileceğini söylemesi bizleri umutlandırdı. Yönetim Kurulu olarak ülke genelinde ulusal baz da Engelliler için hayati önem taşıyan bu iki konunun Sağlık Kurulu Raporları ve 2022 sayılı yasadan Engelli maaşı alan ve maaşları aile gelir testi neticesinde kesilen Engellilerin sorunlarının en kısa zamanda Sayın Başbakanımızın verdiği söze istinaden ivedilikle ele alınmasını tüm Engelli camiası adına talep ediyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Hüseyin Şirin zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM