Terzi: ‘Özel İdare olarak hastane yapalım’... TIKLA-İZLE...

Terzi: ‘Özel İdare olarak hastane yapalım’... TIKLA-İZLE...
Bu içerik 922 kez okundu.

İl Genel Meclisine hastane damgasını vurdu

Terzi: ‘Özel İdare olarak hastane yapalım’

İl Genel Meclisi Ekim ayı dördüncü dün İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığında yapılırken, bir önceki gündem maddesinde yer alan Manolya Park için Genel sekreter Recep Demirtaş’a yetki verilmesine AK Parti’li üye Ayhan Taşdelen red oyu verdi.

Toplantıda biyokütle enerji santrali ve köylerdeki çöp sorunu damga vururken bir diğer önemli konu ise hastane oldu. AK Parti İl Genel Meclis Üyesi İsmail Terzi'de hastanenin bitirilememesi nedeniyle vatandaşların mağdur olduğunu söyledi ve Özel İdare olarak Zonguldak'a hastane yapalım önerisini getirdi.

Öte yandan, AK Parti’li Meclis Üyesi Vacit Durdubaş köylerde ki yolların ağır tonajlı araçların geçmesinden dolayı bozulduğunu ve gerekli cezai işlem uygulanması gerektiğini söyledi.

 

İl Genel Meclisi Ekim ayı 4. birleşimi  İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığında toplandı.

Birleşim açılış ve yoklama ile başladı, ardından gündemin üçüncü maddesi olan bir önceki birleşimine ait toplantı tutanağı okunarak oy çokluğu ile kabul edildi. 

Gündemin üçüncü Maddesi Biyokütle enerji santrali ile ilgili imar ve bayındırlık, iç işleri plan ve bütçe, köylere yönelik hizmetler, sanayi ve Ticaret , AR GE , çevre ve sağlık , tarım komisyonlarının ortaklaşa hazırladığı raporlar görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Büyokütle enerji santrali hakkında bilgi veren İmar Müdürü Ali Kemal Yesiralioglu: "300 tane tavuk çiftliğinden yılda 36 milyon tavuk üretiliyor,72 bin kilogram dışkı üretiliyor" dedi.

Gündemin dördüncü Maddesinde yer alan Çaycuma İlçesi Burunkaya Köyü hudutları dahilindeki ekli vaziyet planında gösterilen hazine adına kayıtlı alanlar ile Filyos Çayı seddeleri arkasında kalan idari yoldan tescil olacak alanda yönetmelik uyarınca Tarıma Dayalı ihtisas Organize Sanayi Bölgesi Kurulması hususu görüşülerek kabul edildi.

 Gündemin 4.Maddesi ile ilgili Ruhsat Denetim Müdürü Yüksel Turpçu, İl Genel Meclisi üyelerine bilgi verdi.

Gündemin beşinci maddesinde yer alan Kilimli İlçesi Belediye Sitesi Mahallesi site sokakta kayıtlı 96 ada 212 parselde 509,00 metre kare yüz ölçümlü arsanın 101, 57 metre karelik kısmının kamulaştırılmasının idare mülkiyetine alındığı Söz Konusu taşınmazın kaymakamlık konutu yapılmak üzere Kilimli Kaymakamlığına tahsis edilmesi hususu görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.
ÇÖĞENDEZ: ‘ELEMAN SORUNU YAŞADIK’

CHP Gurup Başkanvekili Fikret Zaman bir önceki meclis toplantısında köylerdeki çöp sıkıntısının hangi durumda olduğuna dair detaylı bilgi istemişti. Bunun üzerine Yol Şube Müdürü Hasan Çöğendez, İl Genel Meclis üyelerini bilgilendirerek: "ilimizde yaz sezonunun merkezde turizm anlamında ilçelerde tarımsal anlamda yaşanan yoğunluktan dolayı sıkıntı yaşandı.3 araç takviye yaparak çözmek istedik ancak personel sıkıntısı da vardı.Çöp bütçesinden 755 lira attırarak Çöp araçlarında çalışacak şoför ve arkacı elaman aldık. Rotmiks ve yama çalışmalarında da elaman sıkıntısı vardı toplam 49 personel hizmet alımı gerçekleştirdik" dedi.

CHP İl Genel Meclisi Üyesi Cihat Öztürk'de Kilimli İlçesine Bağlı Göbü ve Türkali sahillerinde çöp sıkıntısının yaşandığını dile getirerek,"orada çadır kurup denize girenler sıkıntı yaşadı koku ortaya yayılıyor ve sivrisinekler oluyor" dedi.

Yol Şube Müdürü Çöğendez'de: "Karadon aktarma istasyonu çalıştırılamıyor. Bu çalıştırılırsa Göbü, Türkali'deki çöpü toplar buraya dökebiliriz. İkinci seferi yapma şansımız olur.Merkezde küçük araç tutmamızda bizim tecrübesizliğimize geldi" dedi.

AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Terzi'de, Manolya Parkın projesini görmek istediklerini söyledi, Devrek'te yapılacak olan projeler için bilgi istedi.

DURDUBAŞ: ‘NE YAPARSAK BOZULUYOR’

Köy yollarında yaşanılan sorunlara değinen AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Vacit Durdubaş'da: "kış kesimlerinde köy yollarında ciddi sıkıntı yaşanıyor bunu disiplin altına almamız gerek.İçme sularında yüklenici firmalar normal kanal kazıcı kullanmıyor ve yollarımız zarar görüyor" dedi.

TERZİ: ‘HASTANE NE ZAMAN YAPILACAK’

Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Terzi, ayrıca yarım kalan hastane inşaatına değindi. Terzi: "Hastane sorunu ne zaman çözülecek. 1 yılı geçti. Paramız varsa Özel idare olarak hastane yapalım. Vatandaşları bir nebzede rahatlatmak amacıyla bu öneriyi getiriyorum. Müteahhitle devlet arasında olan sorunda ne zaman çözülecek belli değil. Hükümet her yerde bu sorunları çözdü maalesef Zonguldak'ta devam ediyor. Millet mağdur" dedi.

Ekim ayı son toplantısının bugün saat 10.00 da yapılmasına oy birliği ile kabul edildi.

(HABER: GAMZE TAŞDEMİR)

İL GENEL MECLİSİ kanal z zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017