HORIZON 2020 VE COSME PROJELERİ BİLGİLENDİRME GÜNÜ

HORIZON 2020 VE COSME PROJELERİ BİLGİLENDİRME GÜNÜ
Bu içerik 508 kez okundu.

KSO VE ZTSO'DAN  ORTAK AVRUPA BİRLİĞİ BİLGİLENDİRME PROJESİ 

Kocaeli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi ile Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Noktası’nın 2016 yılı etkinlikleri kapsamında Doğu Marmara ABIGEM ve Avrupa İşletmeler Ağı  ortaklığında “Horizon 2020 ve Cosme Projeler Bilgilendirme Günü” gerçekleştirileceği bildirildi.

Konuyla ilgili olarak ZTSO'dan yapılan açıklama şu şekilde:

 

"Kocaeli Sanayi Odası (KSO) AB Bilgi Merkezi ile Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (ZTSO) AB Bilgi Noktası’nın 2016 yılı etkinlikleri kapsamında Doğu Marmara ABIGEM ve Avrupa İşletmeler Ağı  ortaklığında 06 Ekim 2016 Perşembe günü saat 14:00’de Zonguldak Deniz Kulübünde “Horizon 2020 ve Cosme Projeler Bilgilendirme Günü” gerçekleştirilecektir.

Horizon 2020 Programı, 80 milyar €'luk bütçesiyle, Avrupa'nın küresel rekabet edebilirliğini güçlendirmeyi amaçlayan, 2014-2020 yılları arasında yürürlükte olacak AB'nin yeni Araştırma ve Yenilik Çerçeve Programıdır. Bu program kapsamında KOBİ’ler daha önce yürütülen Çerçeve Programlarında olduğu gibi proje konsorsiyumları içerisinde yer alabilmekteler.

Avrupa İşletmeler Ağı, KOBİ’lerin inovasyon yeteneklerini güçlendirmelerinde destek olmak ve KOBİ’lere küresel iş olanaklarına açılan bir kapı sağlamak amacıyla 2008 yılında Avrupa Birliği’nin insiyatifi olarak kurulmuştur.

Yerel destek ve uluslararası hedefler doğrultusunda ihtiyaçları olan danışmanlığı sunarak Avrupa işletmelerinin büyümeleri ve inovasyon yapmaları, iş ortakları bulmalarını ve finansa ulaşmalarına yardımcı olmalarını sağlamak ve büyüme odaklı KOBİ’lerin pazara inovatif ürünlerini uluslararası ölçekte sunmalarına yardımcı olmak amaçlı bilgilendirmelerin yapılacağı toplantıya ilgilenenler davetlidir."

 

 

ZTSO zonguldak haberleri metin demir haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017