YETKİ ÖZEL İDAREDE

YETKİ ÖZEL İDAREDE
Bu içerik 1262 kez okundu.

İl Genel Meclisi’nde Zonguldak Karakum mevkiinde planlanan Manolya Park’ın yapım işi için İl Özel İdare Genel Sekreterliği’ne yetki verildi.

 

Zonguldak İl Genel Meclisi’nde Zonguldak Karakum mevkiinde planlanan manolya park’ın yapım işi için il özel idare genel sekreterliği yetkilendirildi.

Zonguldak İl Genel Meclisi’nin Ekim ayı 2.birleşimi yapıldı.

Genel Meclis başkanı Necdet Karaveli başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 3 madde görüşülerek karara bağlandı.

Açılış ve yoklamanı ardından bir önceki oturumun zabtı okunmasının ardından gündemin 3. maddesi olarak, Karkaum Mevkiine yapılacak olan manolya park’ın yapımı konusunda ki yetkinin il özel idare genel sekreterliğine verilmesi gündemi okundu.

İl Genel Meclisi üyeleri Karakum mevkiine yapılması planlanan manolya park ile ilgili görüşlerini iletiler.

CHP Gurup Sözcüsü Fikret Zaman Manolya parka desteklediklerini belirterek Zonguldak’a hayırlı olsun dedi.

AK Partili il genel meclisi üyeleri de manolya park hakkında görüşlerini dile getirdiler.

Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Doğu’da il genel meclisi üyelerine manolya park ile ilgili bilgi verdi. Doğu parktın yapım işi için BAKKA’nın 1 milyon lira ödenek ayrıldığın ve özel idare olarak ta 476 bin lira ödenek ayırdıklarını belirterek, “Parkın temizliği ve sürdürülebilir olması amacıyla orada yeme içme yerleri olacak ve özel idare tarafından kiralanacak. Bu şekilde parkın sürdürülebilir olması sağlanacak ve hemde özel idareye gelir bile sağlanacak. Ayrıca kesintisiz internet ile orası Zonguldaklıların buluşma alanı olacak. Yeşil alan ile orası Zonguldak’ın nefes alabileceği bir yer olacak ve şu anda plan çizildi.” dedi.

BİR TARAFTA NAMAZ KILINACAK, BİR TARAFTA MAYO İLE DENİZE GİRİLECEK.

Bu arada CHP‘li İl Genel Meclisi üyesi Nebahattin Yılmaz, Karakum mevkiinde yapılacak olan cami ve Manolya park ile ilgili mecliste açıklamalarda bulunarak, “Karakum’da Bir tarafa cami Bir tarafa oturulur ve denize girilir yer yapıyoruz. Bir tarafta cami cemaati bir tarafta denize girenler. Bu iki kesimi karşı karşıya getiriyor muyuz? Bu dikkate alınsın'' dedi.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada manolya parkın yapım işi İl Özel İdare Genel sekreterliğine oy birliğiyle verildi.

KOZLU SEYFETLER KÖYÜ’NE FUTBOL SAHASI YAPILACAK

Gündemin 4.cü maddesi olarak Kozlu İlçesi Elmacı Saka, Gücek ve civar köylerdeki gençlerin futbol oynayabilecekleri saha için Seyfetler Köyü, çatak mevkiine saha yapılmasına uygun bulunan alan ile ilgili ve Spor Komisyonunun hazırlamış olduğu rapor görüşülerek kara bağlandı.

ÇAYCUMA SANDALLYAR KÖYÜ SOSYAL TESİSLERİNE ÖDENEK VERİLECEK

Gündemin dördüncü maddesi olarak iller bankası anonim bankacığılığın yıllık karından Çaycuma İlçesi sandallar köyü sosyal tesis inşaatı yapım işinde kullanılmak üzere il özel idaresine vereceği ödenek ile ilgili plan ve bütçe ile içişleri komisyonlarının ortaklaşa hazırlanmış oldukları rapor görüşülerek kara bağlandı.

Toplantıda yarın yapılacak olan oturumla devam edecek.

(HABER: ERCAN DEMİR-GAMZE TAŞDEMİR)

İl Genel Meclisi ZONGULDAK haberleri haber son dakika manolya park
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017