Akdemir'e 'Rötarlı' ziyaret...

Akdemir'e 'Rötarlı' ziyaret...
Bu içerik 579 kez okundu.

CHP’Lİ İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİNDEN RÖTARLI DESTEK

Cumhuriyet Halk Partili İl Genel Meclisi üyeleri Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e gecikmeli geçmiş Olsun ziyaretinde bulundu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclisi Üyeleri Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i makamında ziyaret ettiler.

Zonguldak’ta geçtiğimiz günlerde yaşana sel felaketi sonrasında Akdemir’e ağır ve sert eleştirilerde bulunulmuştu ve bunun üzerine CHP İ, İlçe başkan ve belediye başkanları Zonguldak belediye Başkanı muharrem Akdemir’e destek ziyaretinde bulunmuşlardı. Ancak sel olayının yaşandığı sırada İl Genel Meclisi üyeleri Antalya’da seminerde olması nedeniyle bu ziyaret gerçekleştirilememişti.

Seminerdin tamamlanmasını ardından Ekim ayı İl Genel Meclis oturumlarını başlaması ile birlikte CHP’li İl Genel Meclis Üyeleri Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e gecikmeli olarak geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

ZAMAN: ELEŞTİRİ YAPARKEN İNSANLAR AYNAYA BAKACAK

CHP İl Genel Meclisi Grup Sözcüsü Fikret Zaman, sel olayından sonra Akdemir’e yapılan eleştirilere tepki göstererek, “Eleştiriyi yapanlar önce aynaya baksınlar” dedi. Zaman, “Sel felaketi yaşadık. Arkasından basında özellikle sıyası ve diğer partilerden belediye başkanımıza karşı sitem vardı. İl Başkanımız bizi çağırdı. Ancak biz o zaman Antalya’da seminerde olduğumuz için Başkanımızın yanında yer alamadık. Ziyaretimiz bugüne denk geldi. Biz görevimizin başında, sorunları çözmek için varız. İl Genel Meclisi tarafından Eylül ayı içerisinde yaptığımız köylere hizmet birliği toplantısında, özellikle muhtarlar su olmadığından, traktörle beraber derelerden su taşıdıklarından ve suları klorlama imkanları olmadığından dolayı şikayetleri vardı. Biz il genel meclisinde 5 buçuk milyonluk bir borçlanmaya imza atmıştık. Biliyorsunuz, Zonguldak göç veriyor. Özellikle köylerimiz yoğun bir şekilde göç veriyor. Nedeni ise ekonomik. 14 yıllık iktidar herhalde bunun sorumlusudur. 5 buçuk milyonluk borçlanma bir türlü geçmedi, onaylanmadı. Bir umuttu bizim için. TTK’nın durumunu görüyorsunuz. Çalışan sayısı 7 binlere kadar indi. Bu iktidar geldiğinde çalışan sayısı 17 bindi. Bir eleştiri yaparken insanlar aynaya bakacak” dedi.

AKDEMİR: SİYASET ERDEMLİ VE ONURLU YAPILMALIDIR

Muharrem Akdemir’de ziyaret için teşekkür ederek, “CHP li olmak bir ayrıcalıktır. Selin yaraları sarıldı. Zonguldak belediyesi’ne ve şahsıma yapılan eleştirileri hoş görmüyorum.” Dedi. Akdemir konuşmasında şunları söyledi:

“CHP Üyesi olmak bir ayrıcalıktır. Aniden bastıran yoğun yağmur nedeniyle sıkıntı yaşadık. Muhalefet tabiî ki muhalefetliğini yapacaktır. Her zaman şunu söylüyorum: siyaset erdemli ve onurlu yapılmalıdır. Ağzımızdan çıkan kelimenin halka ne şekilde yansıyacağı ve karşımızdaki insanı ne derece üzeceği iyi değerlendirilmelidir. İl genel meclisi toplantıları basından da takip ediyorum. siyaset halkı kandırmak adına siyaset yapılmamalı. Maalesef muhalefet muhalefetliğini bu yönde yapıyor. Şahsen bu tarz uslubü hiçbir zaman benimsemedim. Siz de bir meclis var. Bizde de bir meclis var. Her zaman Türkiye’ye örnek olalım istiyorum. Herkesin düşüncesi bir değildir. Ancak halkın gözünün içine baka baka yalan söylemek hiç olmuyor. Biz halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tabiî ki aksaklıklar olacaktır. Örneğin bir mahallemize bugün beton dökmemiz gerekiyordu ama yağmur bu çalışmamızı engelledi. Bizler, teknik ekibim ve diğer ekibim olmak üzere çalışmalarımızı var gücümüzle sürdürüyoruz. Ziyaretiniz beni oldukça memnun etti, desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum”

(HABER-ERCAN DEMİR)

muharrem akdemir il genel meclisi haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017