FLAŞ... FLAŞ... Karaveli’ye zor sorular !

FLAŞ... FLAŞ... Karaveli’ye zor sorular !
Bu içerik 937 kez okundu.

Yatırımın siyasi baskı sonucu engellendiğini iddia eden Ercan Kartal, yer seçiminin daha önce İl Özel İdaresi tarafından onaylandığını vurgulayarak, İl Genel Meclisi’nin kararı ile ilgili olarak idari yargıya başvurduğunu söyledi.
Ercan Kartal, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli ile İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş’ın aşağıdaki sorulara yanıt vermesini istedi.

İl Özel İdaresi’nin Tarım İl Müdürlüğü’ne cevaben yazdığı yazıda ilgili kurumlar uygun gördüğü takdirde yer seçiminin uygun olduğu 2015 tarihinde resmi yazıyla sabittir. Bu belgeyi isterse İl Genel Meclisi Başkanına verebilirim.
 İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli neden daha önce bu çiftlikle Ercan Kartal’ın ilgisi yoktur diye açıklama yapmadı? Karaveli, proje sahibi Ahmet Kartal’ın benim kardeşim olduğunu söylüyor. Ahmet Kartal benim kardeşim değildir. Karaveli’nin konuya ne kadar uzak ve ezbere konuştuğu buradan da anlaşııyor.
 Çiftliğin bulunduğu mevkide 9 adet keson kuyu var mı, yok mu? Eğer varsa, bu kuyuların ruhsatları var mı? Bunu resmen açıklayın.
 Çiftlik mevkiine en yakın keson kuyu 3 kilometre mesafeden daha fazla. Bu meafe yeterli değil mi? Daha önce ruhsat verilen emsal çiftliklerde neden halkın şikayetleri dikkate alınmadı? Mevcut çiftliklerde 100 metre mesafede keson kuyu olanlar var. Bunlara nasıl ruhsat verildi?
  ÇED raporunu iptal ettiren İl Genel Meclisi Komisyonu içinde çevre mühendisi var mıydı?
 ÇED raporunu bakanlık verdi. ÇED raporu usulsüz olarak verildiyse bakanlık yetkililerinin rüşvet aldığı mı iddia ediliyor?
 Bu soruların yanıtlarının İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş’tan teknik detayları ile birlikte açıklamasını bekliyorum.(Haber Merkezi)

 

zonguldak haberleri il genel meclisi necdet karaveli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017