Zonguldak doğalgaz yakacak

Ak Mercan Doğalgaz Ferması Bölge Müdürü Bekir Selçuk, “Meşrutiyet Mahallesi, Yayla Mahallesi, Yeşil Mahalle, Tepebaşı Mahallesi ve İnağzı Mahallesi, Kilimli-Hisararkası (202’ler) mahalleleri bu sene kesintisiz gaz kullanımını yaşayacaklar” dedi.

Zonguldak doğalgaz yakacak
Bu içerik 1919 kez okundu.

Ak Mercan Doğalgaz Ferması Bölge Müdürü Bekir Selçuk, “Meşrutiyet Mahallesi, Yayla Mahallesi, Yeşil Mahalle, Tepebaşı Mahallesi ve İnağzı Mahallesi, Kilimli-Hisararkası (202’ler) mahalleleri bu sene kesintisiz gaz kullanımını yaşayacaklar” dedi.

 

Ak Mercan Doğalgaz Firması Bölge Müdürü Bekir Selçuk, Gazipaşa Caddesi’nde yapılan çelik hat bağlama çalışması hakkında bilgi verdi.

Selçuk yaptığı açıklamada, yapılan çalışmanın Gazipaşa Caddesi’nde yapılan çalışma Kilimli Şehrimize doğalgaz dağıtım hattını getirecek olduğumuz çelik hat çalışması olduğunu belirterek, “Hattın imalatını tamamlamıştık geçmiş yıllarda bu sene de o hattın canlandırıp üretilen şebekemize gaz verilmesi gerekiyordu. Dolayısıyla Ulu Camii ile halk manavı arasına gazlı olan hattımıza gazsız olan hattımızı birleştirme çalışmasıdır. O hatla birlikte Meşrutiyet Mahallesi, Yayla Mahallesi, Yeşil Mahalle, Tepebaşı Mahallesi ve İnağzı Mahallesi, Kilimli’nin 202’ler diye adlandırdığımız mahalleri bu sene kesintisiz gaz kullanımını yaşayacaklar” dedi. Bekir Selçuk Kilimli’nin merkez mahallesine önümüzdeki yıldan itibaren doğalgaz verileceğini belirterek şunları söyledi:

“Gazipaşa Caddesi’nde yapılan çalışma Kilimli Şehrimize doğalgaz dağıtım hattını getirecek olduğumuz çelik hat çalışmasıdır. Hattın imalatını tamamlamıştık geçmiş yıllarda bu sene de o hattın canlandırıp üretilen şebekemize gaz verilmesi gerekiyordu. Dolayısıyla Ulu Camii ile halk manavı arasına gazlı olan hattımıza gazsız olan hattımızı birleştirme çalışmasıdır. O hatla birlikte Meşrutiyet Mahallesi, Yayla Mahallesi, Yeşil Mahalle, Tepebaşı Mahallesi ve İnağzı Mahallesi, Kilimli’nin 202’ler diye adlandırdığımız mahalleri bu sene kesintisiz gaz kullanımını yaşayacaklar. O hattı yapmamış olsak hali hazırda Meşrutiyette, Tepebaşında, Yayla’da İnağzı’nda ve Yeşilmahalle’de bağlı olan üretilen şebekemizin abone kapasitesi dolu olduğundan yeni abone alamayacaktık. Mevcut abone kapasitesi de kış aylarında çok soğuk günler geçireceğimizi varsayarak gaz kesintisine de olacak bir durum söz konusuydu. Her ikisini de ortadan kaldırmak amacıyla çelik hattımız devreye almak için çalışmalarımızı başlattık. 15 Temmuz darbe girişiminde sonra bu çalışmaları Gazipaşa Caddesi trafiğe kapatılmışken yapmak istedik ama Emniyet Müdürlüğümüzün güvenlik endişesi sebebiyle izin vermemesi nedeniyle o tarihlerde çalışmayı yapamadık.

Akabinde okulların açılmasında önce bu çalışmayı yapabilirdik. Onda da bir sonuç izin alamadık. Nihayetinde Yayla İlköğretim Okulu, Kız Meslek lisesi 467 evler ilköğretim okulu, Rüzgarlı Meşe İlköğretim Okulu, bunlar doğalgaza dönüşüm kararı vermişler ve kazanlarını kestirmişlerdi. Yine Tepebaşı Mahallesi’ne giderken doğalgaza geçiş kararı almışlar ve kazanlarını kestirmişlerdi. Biz bu yönde Valiliğe başvurarak bu bağlantının çok elzem olduğu noktasında ciddi bir uyarıda bulunduk. Bunun üzerine Vali yardımcısı, trafik şube müdürü, belediye başkanı ve ben Gazipaşa Caddesi üzerine yapacağımız bu operasyonla ilgili bir toplantı gerçekleştirdik. Bir tarih ve çalışma koşulları üzerinde bir mütabakat sağladık. Bu doğrultuda çalışmamızı sürdürüyoruz. Biliyorsunuz çalışmalarda çok yönlü taraflar var. Bir sahanın özellikleri var. İki malzemenin özellikleri var. Üç çalıştığının insanların özellikler var. Bir de takım alet edevatın özellikleri var. Yaptığımız işlerde doğalgazı pardonu olmadığını söylüyoruz her zaman. Bütün gaz dağıtım sektörü de bunu söyler doğalgazın pardonu yoktur. Testlerimizin, prosedürlere ve şartnamelere uygun gerçekleştirilmesi gerektiğini her platformda vurdu yapıyorum. Bu süreler erkene çekilemez. Bundan dolayı da Cuma günü akşam başlayan pazartesi sabahleyin bitirmeyi hedeflediğimiz çalışmayı kaynaklarımızdaki film usulu sebebiyle uzatmak zorunda kaldık. Ümit ediyorum bu akşam gece bitirmiş oluruz. Ama yine benzer bir kusurla karşılaşmış olursak dediğimiz gibi doğalgazın pardonu yoktur. Güvensiz hiçbir ortamı Zonguldak’ta yaşatmayacağız. Dolayısıyla güvenli ortam sağlanan kadar bu çalışmayı yürüteceğiz. Bir gün daha belki bu çalışmamız sürebilir”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Ak Mercan zonguldak haberleri haber son dakika bekir selçuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017