Bu Fırsatı Kaçırmayın!

ZTSO'da 6736 sayılı bazı alacaklıların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bu Fırsatı Kaçırmayın!
Bu içerik 823 kez okundu.

Bu fırsatı kaçırmayın

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ZTSO) 6736 sayılı bazı alacaklıların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya ZTSO Başkanı Metin Demir, yönetim Kurulu üyeleri. İş adamları ve muhasebeciler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan SGK İl Müdürü Çiğdem Acar, "Önemli avantajlar sağlayan bu yapılandırma fırsatını kaçırmamasını istiyoruz" dedi. Acar konuşmasında şunları ifade etti:

“Öncelikle davetimize icabet ederek toplantımıza katılımınız için teşekkür ediyor sizleri şahsım ve Kurumum adına saygıyla selamlıyorum. Bildiğiniz üzere; Kurumumuza borcu olan vatandaşlarımıza zaman zaman ödeme kolaylığı sağlamak maksadıyla yapılandırma imkânları sağlanmakta. Daha önce 2014/Nisan ve önceki dönemlere ilişkin 6552 sayılı kanunla ödeme kolaylığı getirilmişti ve halen devam etmekte. Bu defa da; 19.08.2016 tarihinde daha önceki yapılandırmaya başvuramayanlar veya yapılandırması bozulanlar için yahut yeni oluşan borçlar için 6736 sayılı Kanunla yeni fırsatlar tanındı. Önemli avantajlar sağlayan bu yapılandırma fırsatını hiçbir vatandaşımızın kaçırmamasını istiyoruz. Toplantımızı başlattık. Yarın da Devrek’te bilgilendirme toplantısını yapacağız. Biz elbette ki vatandaşlarımıza sizlerin desteğiyle ulaşabileceğiz. Vatandaşlarımızı sigorta primi, işsizlik sigortası primi, GSS primi, SGDP, isteğe Bağlı ve Topluluk Sigortası Primi, İdari Para Cezası, EKP, ÖİV, Damga Vergisi, emeklilik keseneği ve kurum karşılığı primi, 30.06.2016 öncesinde bitirilmiş olan özel nitelikteki inşaatlar ile ihale konusu işlere ilişkin eksik işçilik tutarı üzerinden hesaplanan sigorta primi gibi borçlardan dolayı yapılandırmadan faydalandırılmaları için İl Müdürlüğümüze ve Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerimize bekliyoruz. Detaylara girmeden önce şunu belirtmeliyim ki; prim borçlularımızın yapılandırmadan faydalanması hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Bunu da ancak birlikte başaracağız. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, tekrar katılımınız için teşekkür ediyorum”

Ardından Karaelmas Merkez SGK İl Müdürü Mustafa Kıran katılımcıları bilgilendirdi.

(HABER ERCAN DEMİR)

Ztso metin demir çiğdem acar haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM