ŞEHİT AİLELERİ’NDEN REKTÖR ÖZER’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

ŞEHİT AİLELERİ’NDEN REKTÖR ÖZER’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Bu içerik 620 kez okundu.

Zonguldak Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz ve dernek üyeleri Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’e 15 Temmuz Şehitler Kampüsü projesi için teşekkür ziyaretinde bulundu. Rektör Özer ziyaret için Yorulmaz’a teşekkür ederek, şehit ve şehit yakınları için, “Bizim için, bu toplum için çok kıymetlisiniz. Sizler için ne yapılsa azdır. Sizin değil bizim size her zaman müteşekkir olmamız gerekir.” Dedi. Dernek Başkanı Mustafa Yorulmaz da Rektör Özer’e 15 Temmuz Şehitler Kampüsü için şehit aileleri adına teşekkür ettiklerini söyledi. Yorulmaz Rektör Özer’e teşekkür plaketi takdim etti.

 

Zonguldak Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz ve dernek üyeleri 4 Ekim Salı günü Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’i makamında ziyaret etti. Yorulmaz ve beraberindekiler Rektör Özer’e 15 Temmuz Şehitler Kampüsü projesi için teşekkür ziyaretinde bulunarak bir teşekkür plaketi takdim ettiler. 

YORULMAZ: ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİ AİLELERİNE BURADA YER YAPMIŞ OLMANIZDAN DOLAYI NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR

Hayata geçirilecek olan projenin kendilerini çok duygulandırdığını belirten başkan Yorulmaz şunları söyledi: “Allah evlat acısını kimseye göstermesin. Başta sayın valimize ve size çok teşekkür ediyorum. Bu çalışmayı kendiniz düşünerek yaptığınız için size ayrıca teşekkür etmek için yönetim kurulumla birlikte sizleri ziyaret etmek istedik. 15 Temmuz’u o kötü günü yaşadık. Bundan sonra gençlerimize örnek olacağını düşünüyorum. Şehit aileleri ve gazi ailelerine burada yer yapmış olmanızdan dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır. Zonguldak’ta 160a yakın terörle mücadele şehidimiz 69 tane terörle mücadele gazimiz var bizim. Evet biz bu ülke uğrunda ölürüz ama evlat acısı çok acı. Biz buradaki üç arkadaşla da aynı zamanda evlatlarımızı şehit verdik. Size en çok bunu içinizden geçirerek yapmanız bizi çok duygulandırdı. mutlu etti. Sayın Valimiz bunu açıkladığın da çok mutlu olduk. Size nasıl teşekkür etse azdır. İnşallah açılışta da beraber oluruz. İyi Çalışmalar diliyorum.” dedi

REKTÖR ÖZER: ŞEHİTLERİMİZE BORCUMUZU ASLA ÖDEYEMEYİZ.

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, ziyaretleri için Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz ve beraberindekilere teşekkür ederek şunları söyledi: “Şehit ve Gazi yakınlarımız için yapacağımız her şey onların bizler için gösterdiği fedakarlık yanında az kalacaktır. Vatanı uğruna canını hiçe sayan şehitlerimizin aziz hatırasına Üniversitemiz olarak bir nebze de olsun bir katkı da bulunmak istedik. Şehitlerimizin ve gazilerimizin ailelerinin zaman geçireceği bir mekan olacağı 15 Temmuz Şehitler Kampüsü’nde 15 Temmuz şehitleriyle ilgili bir sergi salonu olacak. Dolayısıyla da genç nesillerimiz milli iradenin tecellisi anlamında çok önemli bir gün olan 15 Temmuz gününü, hem şehitlerimizi hem o günü, hem de o gün etrafında yaşananları unutmayacaklar. Yine bilindiği üzere Sayın Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz gününü “Şehitleri Anma Günü” olarak resmileştirdiklerini ifade ettiler. Zonguldak’ın da gözbebeği olan eski Hayvanat Bahçesinin böyle önemli bir milat tarihle bütünleşmiş olması şehit ailelerimizin ve gazi ailelerimizin de orada kendilerine bir yer bulabilmeleri sizin teşekkürünüzün ötesinde bizim sizlere ve aziz şehitlerimize borcumuzdur.

DEVLET KONSERVATUVARI 15 TEMMUZ ALBÜMÜ HAZIRLIYOR

15 Temmuz ile ilgili farklı çalışmaların olduğunu belirten Rektör Mahmut Özer, sözlerine şu şekilde devam etti: “Devlet Konservatuvarımız 15 Temmuz Albümü hazırlıyor. O günün duygu yoğunluğunu ifade eden kalıcı bir eser hazırlıyoruz. İnşallah Onu da kamuoyuyla yakında paylaşacağız. Konuşmamın başında söylediğim gibi bizim için, bu toplum için çok kıymetlisiniz. Sizler için ne yapılsa azdır. Sizin değil bizim size her zaman müteşekkir olmamız gerekir. Onun için Üniversitemiz burada çok önemli bir rol oynuyor. Böyle bir çalışmanın hem o alanın halkla ortaklaşa kullanımı hem de halk kullanırken şehitlerin ve gazilerin anılacağı sembolik yerlerin orda olması çok kıymetli bir şey. Tam da 15 Temmuz ruhuna uygun bir şey. Sayın valimizle de görüşüyoruz. Sayın Valimiz oraya 50 m Yüksekliğinde dev bir bayrak dikecek biz de Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in 5 metre yüksekliğinde, Zonguldak’ın her tarafından görülebilecek bir anıtının yapımını gerçekleştireceğiz. Zonguldak’ın yedisinden yetmişine kadar herkesin kullanımına açık olan, kullanırken de kampüsün isminin ruhunun canlandığı 15 Temmuz’un hafızalarda tekrar tekrar yaşatılacağı çok nitelikli bir konsept ve alan projesi çizimi devam ediyor. Bu borcu ödemiş olmaktan da orayı sizinle buluşturuyor olmaktan da büyük mutluluk ve onur duyuyoruz. Ziyaretiniz için tekrar çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu. (HABER ERCAN DEMİR)

mustafa yorulmaz son dakika haber mahmut özer şehit aileleri derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017