Müşteriye kötü davranan esnafa tezgah kapatma cezası

Müşteriye kötü davranan esnafa tezgah kapatma cezası
Bu içerik 453 kez okundu.

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde belediye yetkilileri, tuhafiye pazarında müşteriye kötü davranışta bulunan bir esnafın tezgahını encümen kararıyla bir günlüğüne kapattı.
Devrek Belediyesi, tuhafiye pazarında vatandaşlara kötü davranışta bulunduğu tespit edilen bir pazarcının tezgahını belediye encümeni kararıyla kapattı. Esnafın tezgah açtığı bölüm ise zabıta ekiplerince demir korkuluklarla kapatıldı. Kapatılan alana ise "Pazar yerinde tüketiciye karşı sözlü ve fiili kötü muamelede bulunulması nedeniyle bu alan bir günlük süreyle faaliyetten men edilmiştir" yazısı konuldu. 
Pazarda düzenli olarak denetimlerde bulunduklarını ifade eden Zabıta Müdürü İsmet Uzunsoy, "Yaptığımız kontrollerde kurallara uymayan, tüketiciye karşı sözlü ya da fiilen kötü muamelede bulunduğunu tespit ettiğimiz esnaflar hakkında belediye encümenimizce gerekli cezai işlemler uygulanmaktadır. Amacımız vatandaşlarımızın daha huzurlu ve güvenli bir şekilde alışverişlerini yapabilmeleridir. Bugüne kadar yaptığımız kontroller aynı kararlılıkla bundan sonrada devam edecektir. Vatandaşlarımızdan kendilerine kötü davranışlarda bulunan pazarcı esnafını ve şikayetlerini Zabıta Müdürlüğümüze bildirmelerini rica ediyorum" diye konuştu.

devrek zonguldak haberleri haber son dakika tezgah kapatma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA  18 OCAK 2017
KARŞI KARŞIYA 18 OCAK 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 18 OCAK 2017 ŞEVKET CAN
MUHTARLAR KONUŞUYOR 18 OCAK 2017 ŞEVKET CAN