Halter şampiyonası sonuçlandı

Zonguldak’ta Halter Federasyonunca düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Gençler ve 23 Yaş Altı Ferdi Halter Şampiyonası, sona erdi. Site Spor Salonu’nda yapılan şampiyonaya 47 ilden bay-bayan 305 sporcu katıldı.

Halter şampiyonası sonuçlandı
Bu içerik 739 kez okundu.

Zonguldak’ta Halter Federasyonunca düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Gençler ve 23 Yaş Altı Ferdi Halter Şampiyonası, sona erdi. Site Spor Salonu’nda yapılan şampiyonaya  47 ilden bay-bayan  305 sporcu  katıldı.

Dereceye giren sporcuların Milli takım kampına  alınacağını ifade eden Türkiye Halter Federasyonu Genel Sekreteri Levent Parlar, “Türkiye Halter Federasyonu olarak yaklaşık 50 ilde faaliyetteyiz. Ama maalesef Zonguldak’ta faal olamadık. Buna bağlı olarak 2016 yılı faaliyet takvimini belirlerken hem Zonguldaklı kardeşlerimize ulaşmak, hem de branşımızı göstermek adına bu şampiyonayı burada yapmaya karar verdik. Bu karar akabinde de daha sonra yönetim kurulunda federasyon başkanımız Tamer Taşpınar’ın da talimatıyla şampiyonanın adının da ’15 Temmuz Şehitleri Anısına U23 ve Gençler Halter Şampiyonası' olmasına karar verildi. Yaklaşık 47 ilden 395 sporcu kardeşimiz burada yarıştı. Bu yarışma sonucunda dereceye giren sporcularımız kamplara alınacak. Kamplara binaen daha sonra İsrail’de yapılacak yıldızlar şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecekler. Ben dereceye giden tüm sporcuları kutluyorum. Başarılı organizasyon geçirmemize büyük katlı veren Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz ve ekibine teşekkür ediyoruz” (İHA)

halter şampiyonası zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017