FLAŞ... FLAŞ... FLAŞ... Metin Karaduman Engelledi!

FLAŞ... FLAŞ... FLAŞ... Metin Karaduman Engelledi!
Bu içerik 1825 kez okundu.

Çiftlik işletmecisi Ercan Kartal’dan siyaseti ve bürokrasiyi şok edecek açıklamalar 

İl Genel Meclisi’nde sahte rapor düzenlendi

 

 

Zonguldaklı çiftlik işletmecisi Ercan Kartal hakkındaki iddialarla ilgili ilk kez Kanal Z ekranlarına konuştu.

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Gamze Taşdemir’e siyaset ve bürokrasi üzerinde şok etkisi oluşturacak açıklamalarda bulunan Ercan Kartal, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman’ı kişisel çıkarları için yatırımı engellemekle suçladı.

 

 

Yatırımı Metin Karaduman engelledi

İşte Ercan Kartal’ın Kanal Z ekranlarında yaptığı açıklamalardan özetler: "İşletmeye açmak istediğimiz çiftlik civarında Metin Karaduman’ın bir yakınının villası varmış. Metin Karaduman, İl Genel Meclisi Başkanı ve üyelerine siyasi baskı yaparak, ruhsat işlemini geciktirdi. Komisyonda, sahte rapor düzenlendi. Bu işletmeye ÇED raporu alınırken, devletin ilgili bütün resmi kurumlarından görüş istendi. Hespinden olumlu rapor geldikten sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ÇED raporu verildi. İl Genel Meclisi Komisyonu raporunda 9 adet keson kuyudan söz ediliyor. Bu civarda 9 adet keson kuyu yoktur. Bu rapor sahtedir. Konutlara uzaklık yeterli mesafededir. ÇED raporunu bakanlık verdi, acaba İl Genel Meclisi kendisini bakanlığın üzerinde mi görüyor?"

 

Bir gazeteci benden arsa istedi

Ercan Kartal: "Aleyhimde sürekli yayın yapan bir gazeteci bir gün beni aradı. Ercan Abi, benim orada en yakın arkadaşlarım Ümit Bozkurt ve Metin Karaduman’ın villaları var. Bana da oradan bir yer verirsen, kendime bir yer yaparım dedi.Benim böyle bir yerim olmadığını söyledim. Daha sonra aleyhimde sürekli yayın yapmaya başladı. Benden beklentisi nedir bilemiyorum."

25 bin lirayı danışman firmaya verdim

Danışman firma ile çalıştığını soyleyen Kartal: "Aynı gazeteci ÇED raporu almak için 25 bin lira rüşvet verdiğimi ima eden yazılar yazıyor. Belgesi, delili varsa göstersin. Ben, ÇED raporu hazırlayan bütün çiftlik işletmecileri gibi, bu raporu hazırlayan danışman firmaya fatura karşılığı kayıtlı olarak 25 bin lira ödedim. Hüseyin Özbakır’ın danışmanını hiç tanımam. Sayın Özbakır ile seçim döneminde birlikte çalışmalarımız oldu. O sırada birkaç kez görüşmemiz olmuştur. Onun dışında ben yatırımcıyım, göz göre göre haksızlık yapılmasına razı olamam. Hakkımı aramak için Sayın Valimize de giderim, milletvekillerimize de giderim, ilgili bütün makamlara müracaat ederim."

ÇED toplantısı yerel ve ulusal basında ilan edildi

Yalan haberler yapıldığını iddia eden Kartal: "Aleyhimde yayın yapan gazeteci, ÇED toplantısının halka duyurulmadığını iddia ediyor. Bu iddia da diğerleri gibi yalandır. ÇED toplantısını halka duyurmak için Basın İlan Kurumu yolu ile yerel ve ulusal iki gazeteye ilan verdik. Ayrıca civardaki camilerden de anons yaptırdık. Halkımız bu toplantıya katıldı. ÇED raporu ondan sonra düzenlendi. Çiftliğe karşı dilekçe veren vatandaşlardan birisi zaten Zonguldak’ta değil. Bu imzaların kimin yönlendirmesi ile yapıldığını ben biliyorum."

ercan kartal zonguldak haberlerihaber son dakika çaycuma gamze taşdemir kanal z
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017