ULUPINAR YAŞLILARI UNUTMADI

ULUPINAR YAŞLILARI UNUTMADI
Bu içerik 408 kez okundu.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle yaşlılarımızın bugününü kutlayarak bir mesaj yayımladı. Ulupınar mesajında şu görüşlere yer verdi.

1990 yılında Birleşmiş Milletler 1 Ekim tarihini Dünya Yaşlılar Günü olarak ilan etmiştir.

TÜİK verilerine göre Türkiye’ de nüfusun 2000 yılında %5,6 sı, 2008 yılında %7,1 olurken, 65 yaş üstü nüfusun 2020 yılında toplam nüfusun %7,7 si olacağı öngörülmektedir.

Bir ömür boyu kazandıkları tecrübeyle gençlere yol gösterici olan yaşlılarımızı sadece bir gün değil daima hatırlamalı, onlara saygı, sevgi ve hürmette kusur etmemeliyiz. Yaşlılarımızın içinde bulundukları koşulları anlamalı, zorluk çektikleri şartlar için çözüm bulmaya çalışmalıyız. Unutulmamalı ki her birey muhakkak bir gün yaşlanacaktır. Her zaman empati yaparak, onlar gibi düşünmeye çalışıp, yarın onların bulunduğu zamanda bizlerin de olacağının farkına varıp ona göre hareket etmeliyiz.

Bizleri bugünlere getiren, her daim kol kanat geren, bizim canımızı kendi canından aziz bilen yaşlılarımızın ihtiyaçlarına cevap vermek için hiç düşünmeden en kısa zamanda koşmalıyız.

Onların hayatlarını bu özel dönemlerinde zorlaştırmayıp kolaylaştırmalıyız. Hak ettikleri ikinci baharlarını yaşamalarını sağlamalıyız.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutluyor, ellerinden öpüyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

 

son dakika özcan ulupınar ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017