Halter şampiyonası açılış töreni yapıldı

Halter şampiyonası açılış töreni yapıldı
Bu içerik 665 kez okundu.

Türkiye  Halter Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan  Gençler ve 23 Yaş Altı Ferdi Bay-Bayan Halter Türkiye Şampiyonası İlimizde yapılıyor. Site spor salonunda yapılan Şampiyonaya  sporcu, antrenör ve idareci olmak üzere 600 kişi  katılıyor. Şampiyona  Perşembe günü start almıştı. Açılış töreni ise  dün gerçekleştirildi.

 

 Törene, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, Gençlik Merkezi Müdürü Hakan Yüksel, Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Halter Federasyon Başkan Vekili Mevlüt Atseven, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Halil Mutlu, sporcular ve  idareciler  katıldı.

 Törende bir konuşma yapan  Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, şunları söyledi “Her zaman birlik beraberlik içerisinde olmamız gereken günleri yaşıyoruz. Bu maksatta hepiniz işinizi en iyi şekilde yapmalısınız. Çünkü tüm Dünya ülkelileri ve Dünya milletleri birbiri ile yarış içerisinde. Bazı Devletler kalleşlik peşinde. O bakımdan çok uyanık olmalıyız. Kendimizi çok iyi yetiştirmeliyiz. Sevgili arkadaşlar herkes Üniversiteli olmalı, bilgisayar kullanmayı bilmeli ve de kendi yöresinin kültürünü yaşamalı. Biz bu bağlamda Halter camiası olarak ne yapmalıyız? En iyi antrenör olmalıyız. En iyi sporcu olacağız. En iyi idareci olacağız. Başka bu Dünya da ayakta kalma lüksümüz yok. Halter camiası olarak çok iyi sporcular yetiştirmeliyiz. Yurt dışında başarılı olarak  İstiklal Marşımızı okuyarak bayrağımızı gökyüzüne çektireceğiz. Çok çalışmamız gerek. Tüm yarışlara katıldık. Birinci yılımızda Polonya’ya gittiğimizde elimizde sporcu olmadığından hiç madalya alamadık. Polonya’dan Dünya Şampiyonasına katıldık sıfır madalya alarak döndük. Daha sonra madalyalar birbirini izledi. İlk uluslar arası yarışmalarda 80 madalya, ikinci yıl 120 madalya üçüncü yıl 140 madalya alarak müthiş bir patlama yaşadık.  Olimpiyatlardan ise gümüş madalya ile döndük. Güreşten sonra en başarılı federasyonuz diyebiliriz. Halter tarihinde 16 Altın ve 11 Gümüş madalya alan sporcularımızı kutluyorum.” Ben  Zonguldak’ta yapılan şampiyonaya katılan tüm sporculara başarılır  diliyorum”

Eski Milli Halterci, Avrupa ve Dünya Şampiyonu Halil Mutlu, ise şunları söyledi, “Avrupa’da  iyi şeyler yaptık ama bizim amatör olarak haltere başladığımız yer ilk olarak Isparta ve Zonguldaktır. Acemilikte ilk yarışmalarımı Zonguldak ve Isparta’da yaşadım. Bugün aynı bizim gibi gençlerimiz o platformlarda yarışıyorlar. Her şeyin bir başlangıcı var. Bizim başlangıcımızda güzeldi. Dolayısıyla güzel ve heyecanlı bir yarışma oldu. Sporculardan beklentilerimiz çok fazla. Sporcu kardeşlerimizin bazıları aralarından sıyrılarak bir şeyler başaracaklar. Bizim yapmış olduğumuz hizmetleri onlarda bizim gibi yapacaklar. Önceden Zonguldak’ın bir halter geçmişi vardı şimdi ise yok. İnşallah halter branşı açıldıktan sonra yeniden eski günlerine döner. Ben  şampiyonaya katılan tüm sporculara başarılar diliyorum” 

 

Törende Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz’a  şampiyonaya verdiği katkılardan dolayı teşekkür  ederek şilt verdi. Daha sonra ilk gün müsabakalarında dereceye giren sporculara madalyaları verildi. (SPOR SERVİSİ)

halter ahmet karayılmaz son dakika halil mutlu zonguldak haberleri haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017