Kabarık'tan Vali Kaban’a teşekkür...

Kabarık'tan Vali Kaban’a teşekkür...
Bu içerik 696 kez okundu.

Zonguldak Ziraat Odası Başkanı Hasan Kabarık, Çaycuma’da Perşembe günü açılışı gerçekleştirilen Farmers Fair Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı için Vali Ali Kaban’a ve tarım İl Müdürüne teşekkür etti.

Zonguldak Ziraat Odası Başkanı Hasan Kabarık, 29 Eylül’de Çaycuma ilçesinde açılışı gerçekleştirilen ‘Farmers Fair Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın tarımın gelişmesi adına çok önemli olduğunu belirti.
Bu fuarın tarım için çok önem taşımakta olduğunu ve bu gibi fuarların tarımın rehberi olduğunu belirten kabarık şunları söyledi:
TARIM FUARI İÇİN SAYIN VALİMİZE TEŞEKÜR EDİYORUZ
29 Eylül’de Çaycuma ilçesinde açılışı gerçekleştirilen ‘Farmers Fair Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’ açılmıştır. İlimizde açılan bu fuar tarım için çok önem taşımaktadır. Bu gibi fuarlar tarımın her zaman rehberi olacaktır. Çünkü bölgemizde üreticilerimiz çiftçilerimiz üretim yaparken bilinçli yapabilmeleri için bu gibi fuarlarda araç gereç tarım makinelere, gereçleri, tohum ve fidan gibi ürünleri görerek bilgi alarak kendileri üretim yapmaktadır. Bugüne kadar zaman zaman ilimizde ki çiftçilerimizi tarım yapan illere örneğin Bursa Fuarına, İzmir Fuarına getirmekteydik. Bu fuarlardan bilgeler alıp örnek bahçeler, örnek çiftçilik yapan üreticilerimiz vardır. Bu nedenle bugün ilimizde devam eden tarım ve hayvancılık fuarı çiftçilerimiz için çok önemli olduğunu görüyoruz. Çünkü fuara gidip gelmesi daha yakın. Rahat rahat gidip gelmektedirler. Hatta ve hatta bırakın ilimizi bölgemiz için çok önemli. 
ÇEVRE İLLERDEN ÇİFTÇİLER FUARI ZİYARET EDİYORLAR
Karabük, Bartın illerimizden gelen çiftçilerimiz fuarı gezip görmektedirler ve kendilerine sorduğumuzda memnun oldukların bizlere söylemişlerdir. Bunun için 4 gün süreyle devam edecek fuar çiftçilerimizin, üreticilerin gelip görmeleri çok önemlidir. Burada buraya açılan stantlarda hiç bilmediğimiz giremediğimiz ürünlerin olduğunu görüyoruz. Bu ürünleri hani arazi yapısı itibariyle nerelerde yetişir, nerelerde yetişmez bu bilgileri almakta faydı vardır.
İlimizde ve bölgemizde bu fuarı burada açılışını sağlayan ve en büyük desteği olan başta sayın valimiz Ali kaban olmak üzere, İl tarım Müdürümüze ve tüm kurumlara Ziraat odalarımıza sevgi ve saygılarımı sunar, teşekkür ederiz.
ZONGULDAK’TA TARIMA ÖNEM VERİLİYOR
Zonguldak’taki çiftçilerimiz son yılarda gerçekten tarıma önem vermeye başlamıştır. Bugüne kadar olduğu gibi bunda sonra da daha çok üretimi artıracaklardır. Ve tarıma destek verildiği müddetçe çiftçilerimizde bumun karşılığını bütçemize katma değer olarak verecektir. 
TARIM BAKANLIĞIMIZIN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ
Bunu için çiftçilerimize verecek destek çok önemlidir. Ve bakanlığımız hayvancılık alanında olsun, tarım alanında olsun, arıcılık alanında olsun desteklerini her yıl vermektedir. Tabi bu desteklerden faydalanabilmek için üreticilerimizin arazileri bir bütün olması gerekiyor. Ufak parsellere bölündüğü zaman bu arazilerde üretim yapmak zor oluyor. Bunun için büyük arazilerde üretim yapabilmesini öneriyoruz. Hatta bu araziler kiralama usulüyle olur, birleştirme yoluyla olabilir. Bu bizim için Ziraat odaları için çok önem taşımaktadır.
ARICILIK, HAYVANCILIK, MEYVECİLİK, SEBZECİLİK VE SERACIMLIK GELİŞİYOR
Son yıllarda hayvancılıkta ilimizde arıcılıkta bir gelişme vardır. Meyvecilikte, seracılıkta, sebzecilikte gerçekten üreticilerimiz yavaş yavaş bilinçli olarak bu işi yamaya başlamaktadırlar. Yeter ki devletimiz desteklerini vermeye devam ettirsin.
(HABER-ERCAN DEMİR-CEM AÇIKGÖZ)

zonguldak haberleri haber son dakika ali kaban hasan kabarık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017