satılık köpek satılık kedi
Advert

ZTSO ve BAKKA işbirliği ile düzenlenen girişimcilik kursu sona erdi

ZTSO ve BAKKA işbirliği ile düzenlenen girişimcilik kursu sona erdi
Bu içerik 386 kez okundu.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı arasında imzalanan protokol kapsamı dahilinde yapılan 1. Uygulamalı Girişimcilik Kursu sona erdi. 26 Eylül Pazartesi günü ZTSO Hizmet Binasında başlayan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’, 29 Eylül Perşembe günü son buldu.

Kursiyerlere iş hayatında ki karşılaşabilecekleri temel bilgiler ve KOSGEB ‘ten alınacak destekler için bilgi aktarımı yapıldı. Toplam 32 saat eğitim verilirken, 30 kursiyer sertifika almaya hak kazandı. Kursiyerler aldıkları bu sertifika ile küçük ve orta ölçekli iş yeri açmaları halinde 50 Bin TL hibe, 100 bin TL kredi hakkı elde etmiş oldular.

Konu hakkında açıklama yapan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, girişimcilik kurslarının önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirterek, "BAKKA ile yapmış olduğumuz protokol kapsamında gerçekleştirdiğimiz ilk kursu tamamlamış bulunuyoruz. Toplam 30 kursiyerimiz girişimcilik kursunu tamamladı. Ekim ayı içerisinde de 2. sini gerçekleştireceğiz. Hedefimiz, girişimcilik kurslarını daha da yaygınlaştırmak" dedi.

ztso metin demir zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KANAL Z ANA HABER - 28 NİSAN 2017
KANAL Z ANA HABER - 28 NİSAN 2017
AKDEMİR KANAL Z NİN SORULARINI YANITLADI
AKDEMİR KANAL Z NİN SORULARINI YANITLADI