İŞ-KUR'da 'İŞ' kuyruğu... Personel Alınıyor... Duymayan Kalmasın...

İŞ-KUR'da 'İŞ' kuyruğu... Personel Alınıyor... Duymayan Kalmasın...
Bu içerik 11727 kez okundu.

İş var dediler, kuyruk oluşturdular

İŞKUR kanalıyla okullarda 17 Ekim 2016 ile 16 Haziran 2017 tarihleri arasında çalıştırılmak üzere 261 kişi alınacak.

Noter kanalıyla kura çekilecek ve işyerlerine vatandaşlar yerleştirilecekler. İş ilanını duyan vatandaşlar ise sabah saatlerinde uzun kuyruk oluşturdu. Müracaatların başlamasının 2 gün olmasına rağmen beklenenin üzerinde ilgi olması Zonguldak'ta istihdamın yetersizliğini bir kez daha gün yüzüne çıkardı.

7 Ekim’e kadar devam edecek olan müracaatlar sonucunda 12 Ekim’de merkez ve ilçelerde eş zamanlı kur’a gerçekleştirilecek. Kur’ada isimleri çıkanlar 17 Ekim 2016’da işe başlayacaklar, 16 Haziran 2017 tarihine kadar 8.5 ay okullarda yardımcı hizmet sınıfında görev yapacaklar.

Buna göre merkez; 90, Kilimli: 17, Kozlu: 20, Ereğli: 60, Alaplı:20, Gökçebey:8, Çaycuma:33, Devrek’: 13 olmak üzere toplam 261 kişi istihdam edilecek.

İş-Kur-İl Müdürü Gönül Demirsu yaptığı açıklamada, “Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından istihdamın korunması, işsizliğin azalması, istihdamın arttırılması, bu özel politika gerektiren grupların iş gücü piyasasına kazandırılması amacıyla aktif iş gücü yönetmeliğimiz gereğince toplum yararına çalışma kapsamında ilimize, ilçelerimiz de dahil olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullar için 261 kişilik bir kontenjan geldi. Bununla ilgili başvurularımızı 28 Eylül itibariyle almaya başladık. Bugün ikinci günümüz, 7 Ekim’e kadar sürecek. İlçelerde ve merkezde 12 Ekim’de eş zamanlı olarak noter kurası yapılacak. Noterden sonra kendi ikametlerine yakın okullara işsizlerimizi yerleştirebileceğiz. İlçe ve merkezdeki sayıyı okulların durumuna göre ayarlamaya çalıştık. Milli Eğitim Müdürlüğü hangi okulda ne kadar müstahdem var kendileri daha iyi bildiği için Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol yaptık. İşe alınanlara 7 Haziran 2017’e kadar çalışacaklar. İlk defa çalışıyorlarsa okullarda tekrar çalışabilecekler” dedi.

(Haber: Ercan Demir-Cem Açıkgöz)

zonguldak haberleri haber son dakika işçi alımı işkur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017