“Ümmet ve devlet davası için yola çıktık”

“Ümmet ve devlet davası için yola çıktık”
Bu içerik 5599 kez okundu.

 

Diriliş Başkanları Zonguldak İl Başkanı Sinan Toprak, merak edilenleri cevaplandırdı çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Diriliş Başkanları olarak hiçbir siyasi partiyle bağı olmadıklarını belirten İl Başkan Sinan Toprak, “72 il 22 ülke iki yüz ün üzerinde merkez ilçe teşkilatı olarak ümmet ve devlet davası için yola çıktık” dedi.

Toprak Diriliş Başkanları olarak Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza sahip çıkacaklarını söyledi.

Diriliş Başkanlarının arkasında Genel Başkanları Hasan Türksel’in olduğunu belirten İl Başkanı Sinan Toprak, soruları şu şekilde cevapladı:

 

SORU: Diriliş Başkanları kimdir?

CEVAP: Geleceğin teminatı olan genç neslimize, Osmanlı kültürünü ve hoşgörüsünü öğrenmelerini sağlayacak sosyal çalışmalar yapmak ve eğitimler vermek amacı ile kurulmuştur. Osmanlı da yaşayan ve sınırları aşan, yardımseverliğimizi, dayanışma ruhumuzu komşuluk anlayışımızı mütevazı duruşumuzla Osmanlı başkanlığı gibi yaşamak ve toplumumuzun barış ve güven içerisinde yaşaması için Osmanlı döneminde yaşayan, Osmanlı barışının, Osmanlı kültürünün, Osmanlı medeniyetinin, Osmanlı ahlakının örnek alınmasına imkânlarımız dâhilinde katkıda bulunarak vesile olmaktır. Kısa ve öz açıklanabilir, sade bir dille bu sorularınıza, tüm Türkiye’ye, tüm kamuoyuna, tüm ülkeye hatta ve hatta tüm dünyaya ülkelerimize kısaca anlatmak için sizlerin karşısına geçtim. Ecdadımızın biraz önce dediğim gibi örf ve adetleri için Türkiye Cumhuriyeti kanunları içerisinde illegal hiçbir şeye bulaşmadan faaliyet gösteren bir Diriliş Başkanları sivil bir toplum kuruluşuyuz. Türkler ve Kürtleri aleviler ve sunileri, gayrimüslimleri sağı, solu ayrı bilmeden yola çıktık. Hepsiyle kucaklaşmak için sivil toplum kuruluşumuz kuruldu. Tüm kardeşlerimizi kucaklayan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Artık yani elimizde bir vatan kaldı bir de vatan hainleri. Bizler, sağıyla, soluyla radikaliyle hafif veya sert çıkışları olan kardeşlerimizle bu vatanda yaşayan hep beraber bireyler olarak vatanımızın yanında olabilmek için biriz, iriyiz, diriyiz. Mantığıyla hepsini kucaklayan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Ben şahsım adına bu sivil toplum kuruluşu içerisinde olmaktan daha doğrusu diriliş başkanları ailesi içerisinde olmaktan ve ekip arkadaşlarımla birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Bu bereketli topraklarda sade ve sadece gönülleri fethetmek için yola çıktık. Türkiye cumhuriyetinin en büyük projesi olan milli birlik ve kardeşlik projesine bir nebze yardım edebilirsek, halkımızı aydınlatabilirsek ne mutlu bizlere.

 

SORU: Vatan hainlerine mesajınız nedir?

CEVAP: Bizler yalnızca gönül derdine düştük. Ülkeye hizmet etmek yalnızca siyasetle olmuyor. Belediye başkanı olmakla olmuyor, milletvekili olmakla veya bakan olmakla olmuyor. Ülkeye hizmet edilmiş olmuyor. Tabi onlarında büyük hizmetleri var. Ama bizler birey olarak bu devletin ekmeğini yiyen, evlatlarımız bu devlet için yetiştiren, bu devlete borcu olan kendini yetiştirmiş millet ve devlet aşkıyla birlikte bu STK nın kurulmasının tek sebebi, ülkeye hizmet için elimizden ne geliyorsa vatanımıza, milletimize hizmet etmek için kurmuş olduğumuz bir diriliş başkanları ve sivil toplum kuruluşuyuz.  Ülkemizin üstünde oynanan oyunları biliyoruz, görüyoruz. Ülkemizin üstünde ne planlar yapıldığını da biliyoruz, paralel çetelerin oyunlarını da biliyoruz, görüyoruz. Ülkemizi dört koldan sarmış rahatımızı, huzurumuzu, refahımızı bozmaya çalışan tabiri caize itleri de görüyoruz. Ancak bunun karşısında unutmasınlar ki sessiz bir çoğunluk var. Türkiye de bu sessiz çoğunluk evlerinin içerisinde, işyerlerinde devletlerine olan saygısından dolayı susan, devletini milletini seven %80 kısmı unutuluyor maalesef. Beş bin kişi sokağa çıktığında ülkeye darbe yapacak vatan hainlerine sesleniyorum. Unutmayın biz beş bin değil, yüz bin değil, elli milyon, altmış milyon, 80 milyonuz. Artık sivil toplum kuruluşlarında diriliş başkanları da bizde varız. Diriliş başkanları artık bu ülkenin yönetiminde de söz sahibi olmaya çıktı. Devletin, milletin yaptığı her hayırlı işte bunu bozmak isteyenlerin karşısında dimdik durmaya çıktık. Diriliş başkanlarının kuruluş amacı bu bunu çok iyi bilin ki bu yol çok çok hayırlı bir yol. Devletine milletine sahip çıkmak isteyen tüm gönül ve dava arkadaşlarıma diyorum ki; Elinizi büyük altına taşın altına koyun bende varım. Devletimi seviyorum milletimi seviyorum. Artık yeter diyerek bizde taraf olalım. Unutmayın ki arkadaşlar taraf olmazsak bertaraf oluruz. Azınlık çoğunluğu yönetmeye talip olan o yüzsüzlere ders vermeliyiz. Dünyada azınlıkların çoğunluğu yöneten bir devlet ve hükümet yok seçim sistemi olduğunu unutmayın. Artık Türkiye de azınlıklar çoğunluğu yönetemeyecek, sandıktan ne çıkarsa eyvallah deyip çıkan Cumhurbaşkanımıza da, başbakanımızı da sahip çıkacağız.

 

SORU: Diriliş başkanlığı kim tarafından, nerde ne zaman kuruldu. Misyon ve ilkeleriniz nelerdir. Diriliş başkanlı sadece yurt içinde mi başkanlılarımızı faaliyetlerimizi var. Avrupa ülkelerinde faaliyetlerimiz ve çalışmalarımız var mı?

CEVAP: Genel başkanımız Sn. Hasan Türksel Avrupa birliği uluslar arası tahkim hâkimi, aynı zamanda Türkiye koordinatları, Genel başkanımız. Sayın Hasan Türksel bu vatanın ekmeğini 26 yıl yiyen bir bürokrat (hakim) Diriliş başkanlarının genel merkezimiz İstanbul da. Diriliş başkanlarını kurma fikri, Ankara ve İstanbul da ki dost ve arkadaşlarımızla akademisyen arkadaşlarımızla esnaf arkadaşlarımızla işçi arkadaşlarımızla toplantı yaparak bu STK’yı oluşturduk. Arkadaşlar niye biz her şeyi hükümetlerden devletten bekliyoruz. Niye biz her şeyi hükümetten devletten bekliyoruz ki. Niye Türkiye’nin çok sağlam bir sivil toplum kuruluşu olmayalım. Arkadaşlar artık 21. yüzyılda ABD’yi STK lardan geçiyor. Artık sivil toplum kuruluşları inanılmaz bir şekilde öne çıkıyor. Ama maalesef biz sağda bir parti, solda bir parti birde ortada marjinal derken dört tane pati içinde her gün kahve, köşelerinde, lokantalarda, berberlerde, işyerlerinde, evlerde, her gün bir hükümet kurup, hükümet indiriyoruz. Niye biz STK lar da hayal kurmayalım. Biz diriliş başkanlarını olarak dedi ki, lokantalarda kahve köşelerinde, evlerde, iş yerlerinde, insanlar artık hükümet kurmasın. Gelsinler STK lara, bizlere hayallerini anlatsınlar. Böyle bir yola çıktık. Diriliş başkanları Türkiye genelinde dokuz ay içinde geldiğimiz nokta 72 il 22 ülke iki yüz ün üzerinde merkez ilçe teşkilatı. Ümmet ve devlet davası için yola çıktık. Amentünün etrafında toplanacağız dedik. Bir milyon yediyüzelli bin amentü sevdalısı. Binyediyüz ellibin vatan sevdalısı bizlere üye oldu. Arkadaşlar böyle bir teşkilatız. Bize kimsin dediklerinde bizler amentü billâh diyoruz. Amentüyü oku biz oyuz diyoruz. Ve amentü şehri bizim inşallah sonsuza dek kıyamete kadar rehberimiz olacak.

 

SORU: Diriliş başkanları partileşmeye mi gidiyor. Diriliş başkanlarının arkasında kim var?

CEVAP: İnsanların aklında hep bu soru var diriliş başkanlarının partileşmeye mi gidiyor acaba?. Arkadaşlar diriliş başkanlarının ve Türkiye’nin bir başka partiye ihtiyacı yok. Türkiye’nin 2019 seçimlerinde şuanda halk arasında bir oylama yapsak. 2019 seçimlerini kim kazanacak dersek; seçimlerin zaferi şimdiden belli elhamdülillah belli. 2019’a beş yıl daha ekleyelim geldik mi 2023’e. Eee demek ki 2023 e kadar bizim hükümet sorunumuz yok, parti sorunumuz yok. Ve 2023’e kadar kaza bela gelmezse sizler bizler dirilişler dirilirsek 2053-2071 i görür müyüz? Görürüz. Bakın kritik kelime 2019 bizim 2023 olan süreç 2071 bizi bekliyor. Zannetmeyin ki bu rakamlar hayal.

Bundan 17 yıl önce bir hükümet 14 yıl hükümet olacak deseler insanlar gülerdi. 14 yıl oldu arkadaşlar 14 yıl.

Diriliş başkanlarının hiçbir partiyle işi yok ne AK Parti ne MHP ne de CHP. Hiçbir şekilde bağımız yok hiç kimseye güvenerek de biz bu yola çıkmadık. Hasbunallah dedik. Bu yola baş koyduk. Bu dava böyle bir dava arkadaşlar. Aldığımız tüm kararları yaptığımız faaliyetleri 45-50 kişilik imamıyla, hocasıyla, esnafıyla olan yönetim kurulunun kararları.

Diriliş Başkanlarının arkasında Genel Başkanımız Hasan Türksel var.

 

SORU: Diriliş Başkanları bu maddi desteği kimden alıyor?

CEVAP: Şuan da inanın Çin de, Filistin de, Avrupa ülkelerinde ve 72 ilimizde herkes bir faaliyet yapıyor. Allah rızası için yapıyor.

Hiç kimseden zerre kadar maddiyet sorunumuz yok, yaptığımız faaliyetleri yönetimimle beraber hallediyoruz. Karşılıyoruz.

 

SORU: 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden bu yana bir değerlendirme alabilir miyim?

CEVAP: Aslında 15 Temmuz darbe girişimi, darbecilere karşı büyük bir zaferle darbecilere karşı darbe olmuştur. 15 Temmuz akşamı ilk meydanlara çıkan yine biz diriliş başkanlarıyız. Yirmi sekiz gün meydanları hiç boş bırakmadık. Bayrağımızla çoluğumuzla, çocuğumuzla meydanlardaydık. Ve nöbetçi halkımızı hiç yalnız bırakmadık. İkramlarda bulunduk. Yeni kapı mitingi için Zonguldak tan büyük bir otobüs kaldırdık. Halkımızla beraber yeni kapı mitingine gittik. Hatta cumhurbaşkanımız evlerinizde, kapınızın önünde, mahallenizde nöbet tutacağız dediği zaman bile biz diriliş başkanları olarak nöbetimizi bir hafta daha uzattık.

15 Temmuz darbe girişimden sonra bambaşka bir atmosferle karşı karşıya kaldık. Ancak bu olağanüstü koşulların özgürlükleri tehdit etmesinden endişe ediliyor. Türkiye 15 Temmuz gecesinin ardından farklı bir döneme geçiş yaptı ordu, emniyet, yargı, alanındaki kapsamlı operasyonlar ve kitlesel göz altılarla ilgili gelişmeler endişe ile takip ediliyor. Darbe girişimine karşı çıkan herkesin ortak arzusu ise özgürlük alanında sorun yaşanmaması.

 

SORU: Peki 15 Temmuzun ardından Türkiye nasıl bir döneme uyandı?

CEVAP: Sela uygulaması 15 Temmuzda akla kalanların başında geliyor. Sela uygulaması gece saatlerden camilerden verilen selalar. Darbe girişiminden habersiz olanları ve gelişmeleri takip etmeye çalışanları önce şaşırttı diyanet işleri başkanı Mehmet Görmez ise 15 Temmuz gecesi başlayan camilerden sela okuma uygulamasını savaş uçakları bomba yağdırırken önce halkımızın moralini yüksek tutmaya çalıştık sonrada demokrasi şehitleri için sela okuduk sözleriyle açıkladı. Darbe düzenlemek isteyenlerin hedefinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan vardı ve Cumhurbaşkanımızı millet olarak koruduk. Hainlere Milet olarak geçit vermedik. Allah’ın izniyle hainlerden şimdi hesap soruluyor. Türkiye her geçen gün daha da iyiye gidiyor. Operasyonlar sürüyor. Allah bizimle. Allah Cumhurbaşkanımıza güç kuvvet versin. Hükümetimiz çok güçlü. Güçlü bir Türkiye olarak yolumuza devam ediyoruz. 15 Temmuz’dan sonra içimizdeki hainler temizleniyor. Birliğimizi ve dirliğimizi devam ettirdiğimiz sürece bizi kimse yıkamaz ve Türkiye’yi güzel bir dönem bekliyor

(RÖPORTAJ-ERCAN DEMİR)

 

*****

 

sinan toprak diriliş başkanları ercan demir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017