ISRARLA İŞÇİ TALEP EDİYORUZ

ISRARLA İŞÇİ TALEP EDİYORUZ
Bu içerik 978 kez okundu.

GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, “TTK’ya acilen işçi alınması gerektiği biz göreve geldiğimiz bugünden bu yana kadar bütün siyasi yöneticilerin olduğu gibi bizde göreve geldiğimizden beri ısrarla söylüyoruz” dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili ve MKYK Üyesi Özbakır’dan TTK’ya işçi alımı konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olan yakın diyaloğu nedeniyle ayrı bir çaba ve özveri beklediklerini belirten Mutlu şunlardı söyledi:

“Türkiye Taş Kömürü Kurumu'na acilen işçi alınması gerektiği biz göreve geldiğimiz bugünden bu yana kadar bütün siyasi yöneticilerin olduğu gibi bizde göreve geldiğimizden beri ısrarla söylüyoruz. Tabi mevcut siyasi milletvekillerimizde bunun böyle olması gerektiğini kamuoyuna zaman zaman söylüyorlar ama artık böyle olmasını söyleme zamanı değil, icraat zamanıdır. O yüzden biz elimizden geldiği kadar çaba sarfediyoruz. Elimizden geldiğinin daha fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Ama aynı özveriyi, hatta bugüne kadar söyleyiverdikleri TTK'ya işçi alınmalı ve TTK yaşatılmalı söylemlerine hayata geçmesi için aynı özveriyi aynı çabayı siyasilerimizden bekliyoruz. Bu konuda özellikle Hüseyin Özbakır vekilimiz kamuoyunda bilindiği üzere hükümeti, Hükümetteki rolünün ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan diyaloğu daha fazla olması münasebetiyle daha fazla görev düştüğünü düşünüyoruz. Bugüne kadar başta Özcan Ulupınar vekilimiz ve İktidar vekillerimiz Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve muhalefette ki Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş vekillerimiz tabi ki bizlerle zaman zaman bir takım çalışmaların içerisinde oldular. Fakat bu çalışmaların yetersiz olduğunu düşünüyoruz. Yeterli olsaydı bugün sonuç alınmış olurdu. Sonuç alınmadığına göre yetersiz bir çalışma ortamı var demektir. İnşallah en kısa zamanda bir an önce gerekli adımlar atılarak TTK'ya işçi alınır ve Zonguldak'a en azından şöyle bir hareket getirilir ve böylece Zonguldak canlanmış olur. Zonguldak'ta herkes işini yapıyor. Ben CHP veya AK Parti ayrımından daha ziyade bugüne kadar yapmış olduğumuz mücadelede belki de doğru olmayacaktır ama doğru olmadığını bilsem bile şunu ifade etmek istiyorum. Özcan Ulupınar vekilimiz hepsinden daha fazla efor sarf etti şuana kadar. Ama umudumuz bugünden sonra Özcan Ulupınarın sarf ettiği eforun diğer vekillerimiz tarafından da sarf edilmesidir. Tabi ki muhalefetteki milletvekillerimizin iktidardaki milletvekillerimizin hepsinin bir çabası var. Ama burada CHP'den veya MHP'den kalkıp ta işçi alımını beklemek yanlış olur. Bu iş AK Parti milletvekillerinin öncelikle yapması gereken bir görevdir”

(HABER-ERCAN DEMİR)

GMİS zonguldak haberleri isa mutlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017