ZONGULDAK’A 5-6 BİN KİŞİLİK BÜYÜK CAMİ GEREKİYOR

ZONGULDAK’A 5-6 BİN KİŞİLİK BÜYÜK CAMİ GEREKİYOR
Bu içerik 1666 kez okundu.

MÜFTÜ ÖZTÜRK ZGC’Yİ ZİYARET ETTİ

-ZONGULDAK’A 5-6 BİN KİŞİLİK BÜYÜK CAMİ GEREKİYOR

-FETÖCÜLER DİNİ TERİMLERİN İÇİNİ BOŞALTTI

-ABDESTSİZ CENAZE NAMAZI KILINMAZ

-ZONGULDAK’TA 130 KURBAN BAĞIŞI YAPILDI

 

Zonguldak İl Müftüsü Mürsel Öztürk, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Cemiyet ziyaretinde ilk olarak ZGC Başkanı Derya Akbıyık müftü Öztürk’de ziyareti için hoş geldin dedi.

Ardından da Müftü Mürsel Öztürk, gazetecilerin gündeme ilişkin soruların cevaplandırdı.

FETOCÜLER DİNİ TERİMLERİN İÇİNİ BOŞALTTI

15 Temmuz sonrasında gazetecilerin darbe girişiminin başı olan “Fethullah Gülen’e Hocaefendi” denilmesine tepki gösteren Müftü Mürsel Öztürk, “Hocaefendi, Himmet, Hizmet bunlar dini kavramlarımız ve bu kavramlarını içinin boşaltılması üzüntü vericidir” dedi.

CENAZE NAMAZI ABDEST ALINMADAN KILINAMAZ

Gazetecilerin kimi ilahiyat mezunlarınca Cenaze namazının abdest alınmadan kılınabileceği yönünde söylemlerin olduğunu hatırlatmazsı üzerine Müftü Öztürk, “Cenaze namazı abdestsiz kılınmaz. Hiçbir namazabdestsiz kılınmayacağı gibi cenaze namazıda bir namazodı ve dolayısıyla abdest alınmadan kılınamaz” diye cevapladı.

138 KURBAN BAĞIŞI

Diyanete bu sene Zonguldak genelinde 138 kurban bağışı gerçekleştirildiği ve Türkiye genelinde ise 230 bin kurban bağışının gerçekleştirildiğini belirten Öztürk, “Halkımıza teşekür ediyoruz. Kurbanlar ihtilaç sahiplerine ulaştırıldı” dedi.

ZONGULDAK’A BÜYÜK CAMİ ŞART

Müftü Mürsel Öztürk, Zonguldak’ta vakit namazları için değil ama Cuma v e bayram namaz.ları için 5-6 bin kişilik Zonguldak silületine uygunr8 bir cami olması gerektiğini belirterek, “Böyle bir büyük camiye ihtiyacımız v ar. Zonguldak’ın sembol bir camiye ihtilacı var” diye konutu.

1400 CAMİ VE 2 BİN DİN GÖREVLİSİ

Müftü Mürsel Öztürk, din hizmetlerini Zonguldak genelinde 2 bin din görevlisiyle 1400 cami, ayrıca Kur’an kursları ile hizmet verdiklerini söyledi

KURTULUŞ SAVAŞINDA ZONGULDAK’TA KURTULUŞ MÜCADELESİ

Kurtuluş savaşında Zonguldak müftüsünün her yeri dolaşarak kurtuluş ateşini yaktığını ve insanları mücadele e çağırdığını belirten Müftü Mürsel Öztürk, “Dolayısıyla Zonguldak’ın kurtuluş savaşında önemi büyüktür^diye konuştu.

698 AMBARLARI MEVKİİNE BÜYÜK CAMİ YAPILACAK

Gazetecilerin sorusun üzerine açıklama yapan Müftü Mürsel Öztürk, 69 ambarları mevkiine yapılacak olan camii ihtiyaca cevap verecek., Oraya çok sayıda kamu kurumları gelecek, yüzlerce görev yapan insan olacak ve dolayısıyla gerekiyor” deye konuştu.

TABUREYE DEĞİL YERE OTURMAK DAHA DOĞRU OLUR

Gazetecilerin camilyerde çok taburede insan oturuyor” sözlerine müftü Mrüsel Öztürk, “Evet insan hasta olabilir. Tabureye oturmaktan ötey yere oturmayı önce tercih etmeliyiz. Olmuyorsa tabureye oturmak daha doğru olur.” Diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

mürsel öztürk zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017