AKDEMİR: BAKANDAN RANDEVU TALEP EDECEĞİM

AKDEMİR: BAKANDAN RANDEVU TALEP EDECEĞİM
Bu içerik 1321 kez okundu.

CHP İL, İLÇE BAŞKAN VE BELEDİYE BAŞKANLARININ GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDUĞU ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI MUHARREM AKDEMİR, “TRABZON’DA DA SEL OLUD VE ODAYA YARDIM YAPILACAĞI AÇIKLANDI. ZONGULDAK’TA DA SEL OLDU VE YARDIMI ZONGULDAK’TA HAK EDİYOR. BAKANDAN RANDEVİ TALEP EDECEĞİM” DEDİ

 

 

CHP ilçe Belediye Başkanları, CHP il ve ilçe Zonguldak'ta yaşanan sel felaketi nedeniyle Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e makamında ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulundular, basın açıklamasında bulundular.

Ziyarette konuşan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Trabzon’da da sel felaketi olduğunu ve bakanın hemen yardım yapılacağı açıklaması olduğunu hatırlatarak, Zonguldak’ta da sel olduğunu ve yardımından Zonguldak’ın da hak ettiğini belirti.

CHP İl Başkanı Ahmet Altun, Muharrem Akdemir’e sahip çıktıklarını ve sudan sebeplerle Akdemir’i yedirtmeyeceklerini belirtti.

Akdemir ve Altun basın açıklaması yaptılar ve ardından gazetecilerdin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdılar.

ZONGULDAK’TA BUNDAN SORA SEL OLMAYACAK VE TEDBİRLERİ ALDIK. BİR ŞEYLERİN ARKASINA ASLA SIGINMAM..

Tedbirleri aldıklarını ve bundan sora sel olmayacağını belirten Muharrem Akdemir şunları ifade etti basın açıklamasında şunları söyledi:

“İşinizin yoğunluğunda buraya kadar geldiniz. CHP örgütü budur. Şükranlarımı sunuyorum. İçerisinde bulunduğumuz şartlar bazen olumsuz şekilde ilerleyebiliyor. Önemli olan bunu aşmaktır. Bunu dost ve arkadaşlarla aşmak gerekir. Dayanışma içerisinde olmaktan daha önemli bir şey yoktur. Zaman zaman bunun farkında olmayanlar olabiliyor. Ancak biz, birlikte olmanın heyecanını her zaman yaşıyoruz. Yağmur dolaysıyla bir sıkıntı yaşadık. Elimizde olmayan nedenlerle suyun yağmurun mevsim normallerinin üzerinde yağması neden oldu. Bir şeylerin arkasına sığınmak için birileri gibi konulmuyorum. Yaptığım her olumsuz hareketin, her yapılanın ki hayatım genelde hep başarılarla geçti. Bunlarında arkasında sığınmadım. Siyaseten içerisinde bulunduğumuz konumda bizleri eleştiriyorlar. Muhalefetin işi eleştirmektir. Siyaset onur ve erdemliliktir. Gelişi güzel şekilde yaparsanız hiçbir yere varamazsınız. Alçaldığınızın farkında olmazsınız.

BİR BELEDİYE BAŞKANI MENFEZİ KAPATIN DER Mİ?

Birileri bizleri eleştirmiş. CNN Türk’e verdiği cevap demiş. Cevap veren arkadaş için konuşuyorum. Senin gibi kaç bin öğrenci yetiştirdim. Halk adamıyım. Halk dilinde konuşurum. Her zaman süslü diller kullanmam. Onun için kelimeleri seçerken düz şekilde de konuşurum. Birilerine metin verelim. Metin üzerinde gelsin benimle konuşsun. Siyaset böyle yapılmaz. Kedi bazen aynaya baktığında kendisini aslan zannedermiş. Ederin el vermiyor. Ederin edepsizlik çünkü bu nedenle susuyorum. Büyüklerimiz bizlere, ‘Söz gümüşse sukut altındır’ diye öğretmiştir. Açıklama yaparken de halkı kandırmayacaksın. Menfez şöyle kapanmış. Böyle kapanmış. Bunlar yalan ve iftiradır. İleriki günlerde kendisine soracağım. Bir Belediye Başkanı menfezi kapatın der mi? Menfezin nerede olduğunu bilmezler ama menfez olduğunu söylerler.

ASMA’DA ZARAR GÖREN EVLERİN TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILANDI

Ben kaç tane sel yaşadım. Arabaların yüzdüğünü gördüm. Kamyonların bile derenin içerisinde olduğunu gördüm. Zamanında yaşanılan selde, eşyalarına kadar alıverdim. Tabi biz bazı şeyleri gösterişsiz yaptığımız için maalesef böyle oluyor. Helali hoş olsun. Biz, böyle çalışıyoruz. Eleştiri safhasında esnafı kışkırtmak istiyorlar. Esnaf bizim ne yaptığımızı ne yapacağımızı, nasıl bir insan olduğumuzu iyi biliyorlar. O günkü tepki mesela olacaktı. Halkın içerisinden biriyim ben, neden inmeyeyim. Gidip onların yanında olmak istedim. Mücadele ettim. Bize hiddetlenen ağabeyimiz, iki dakika sonra kafasını omzuma koyup ağlamaya başladı. Kendisinin bir şey yaptığını zannedenlerde oluyor. Onları önemsemiyoruz.

MİLLETVEKİLİ ÖZCAN ULUPINAR ARADI SAĞ OLSUN GEÇMİŞ OLSUN DEDİ.

Dere ıslah edildi bakın o yüzden derede bir şey olmadı diyen var. Yalan söylüyorlar. Derenin ıslahı yapılmadı ki! İnsan, utanır. Yazıklar olsun. Dereyi ben temizletiyorum. Aslında benim görevim değil. Devlet Su İşlerinin görevi aslında ama ben hiçbir zaman söylemedim böyle bir şeyi. Zonguldak bizim çünkü. Zonguldak hepimizindir. Bu sorunları birlikte çözmemiz lazım. Sayın Emniyet Müdürümüz ve Valimizin nezdinde el ele kalkındırmamız lazım. Başka türlü bir yere varamazsınız. Özcan Bey sağ olsun ertesi gün aradı. Ne yapabiliriz? Diye. Hüseyin Beyde diyor ki beni aramadı. Sen mi beni arayacaksın ben mi seni arayacağım milletvekilim? Ben dosyamı hazırladım. Valimize sunacağım. Vekillerimize de ileteceğim. Bu böyle olur, başka türlü olmaz.  Vekillerin şimdiye kadar hiçbir desteğini görmedim. Bir sürü dosya verdik. Bakandan gün alın da diyorum ama artık onu da kendim yapacağım.

KARADUMAN UZAKTAN KONUŞMASIN..

Metin Karaduman, genç arkadaşım. Onlar konuşur da ben edep olarak pek yanıt vermemem gerektiğini düşünüyorum. Karşımda olursa konuşurum. Siyaseten onların da bu tarz şeylere dikkat etmesini öneriyorum. Uzaktan doğru atmak, konuşmak çok güzel ama hoş değil. Herkes yerini hak ettiği kadar dolduruyor. Asla ve asla üzüntümüz var diye ertesi gün kabuğumuza çekilmedik. Ben Cumartesi-Pazar gezdim. Başkası olsa yanına gazetecileri alır gezer. Vatandaşımız sağ olsun gayet güzel karşılıyorlar. Bu bana yetiyor. Halkımla olan bütünlüğümden rahatsız oluyorlar.

Siyaset erdemli insan işidir. Yapılan siyaseti asla ve asla bir yeri karalamaya çalışarak yapılmasın. Bu Zonguldak’tan başlasın, Türkiye’ye yayılsın.

 

CHP İL BAŞKANI AHMET ALTUN: SUDAN SEBEPLERLE AKDEMİ’İ YEDİRTMEYİZ

Muharrem Akdemir’in ardından söz alan CHP İl Başkanı Ahmet Altun’da şunları söyledi:

Öncelikle çağrıma kulak verip katılım sağladığınız için hepinize teşekkür ederim.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak sizde biliyorsunuz ki biz basın açıklamalarımızı genellikle parti binamızda yaparız. Bu gün belediye binamızda toplanmayı uygun gördük, çünkü son zamanlarda belediyemiz belediye başkanımız hakkında sosyal medyada ve yazılı basında ağır ithamlar görüyoruz. Öncelikle Sayın Muharrem Akdemir, seçimle göreve gelmiş bir belediye başkanıdır ve Cumhuriyet Halk Partisinin bir üyesidir. Cumhuriyet Halk Partisi eleştiriye ve özeleştiriye her zaman açık olmuştur. Bu nedenle kamuoyundan önce biz partililer kendi içimizde değerlendirmeleri yapar, yanlıştan dönmek için gereken her türlü tedbiri alma yoluna gideriz. Ortada bir hata varsa bu olumsuzluğu gidermek için elimizden gelen çabayı gösteririz. Bu bizim Zonguldaklılara karşı yerine getirmemiz gereken bir görevdir. Ancak sudan sebeplerle de ne belediyemizi ne de başkanımızı kimseye yem etmeyiz. Burada kimseye coğrafya, demokrasi ya da siyaset dersi verecek değiliz. Fakat gerçeklerin etrafında dolanıp spekülasyonlarla basit rant hesaplarıyla yıldırıp görev alanlarımızı terk etmeyeceğimizi de herkes bilsin. 15 Temmuz gecesi darbelere karşı durup demokrasiyi sonuna kadar savunan, seçimle gelen bir Cumhurbaşkanının ancak ve ancak seçimle koltuğundan ayrılacağını tüm kamuoyuna deklare eden Cumhuriyet Halk Partisi seçilmiş bir belediye başkanının OHAL uygulamaları bahane edilerek görevden alınması söylentileri asla kabul etmez. Belediyemiz ve Belediye Başkanımız bu durumu gerektirecek hiçbir faaliyetin içerisinde yer olmadığına göre Demokratik düzenin devam ettiğini iddia eden iktidarın bu yola başvurmayı düşünmesi kendisi ile çelişmesi olur. Ayrıca; Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyelerinin bazılarının bir kumpasın içerisinde yer aldıkları ve bu kumpasla Belediye Başkanını Belediye Meclisinde zora sokacaklarına dair söylentiler bulunmaktadır. Bu söylentilere verilecek tek bir cevap vardır. O da şudur. Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde kumpaslarda rol alıp, partisine, milletine ihanet edecek onursuz, gurursuz bir üye yoktur.

ALTUN: ZONGULDAK’IN COĞRAFİ YAPISI BELİDİR

Zonguldak’ın coğrafi yapısı bellidir. Bu konum şehrimizin yerleşim alanını olumsuz yönde etkilemektedir. Şehrin taşınması mümkün olmadığına göre ilimiz bu engebeli arazide konumlanmak zorundadır. Bu arazi yapısı içerisinde belediyemiz imkânları doğrultusunda halkımıza hizmet vermeye çalışmaktadır. Son zamanlarda ard arda yapılan elektrik tesisatının yer altına alınması, doğal gaz boru hattı döşenmesi, parke yol yapımı, yolların asfaltlanması, istinat duvar yapımı vs. çalışmaları yapımı halkımıza rahatsızlık verdiğinin farkındayız. Bu çalışmaların rahatsızlığı belli sürelidir ve halkımıza hizmet sunmak adına yapılmaktadır.

ALTUN: AKDEMİR BAŞKANIMIZ HALKA GECE VE GÜNDÜZ HİZMET ETMEYE ÇALIŞMAKTADIR.

Zonguldak’ın yıllardır çözülemeyen bir alt yapı sorunu olduğu aşikardır. Belediye olarak bütçesi ve aldığı krediler kadar hizmet üretmeye çalışmaktadır. Biz her yapılanın doğru olduğunu iddia etmiyoruz. Ama doğruyu bulmak için çalıştığımızı ifade ediyoruz. Sayın Başkanımızda bu doğrultuda çalışmalarına devam ederek Zonguldak halkına gece ve gündüz hizmet etmeye çalışmaktadır. Şehrimizin tek Gazipaşa Caddesi var. Bu cadde, site ve Rüzgarlımeşe tepeleri arasındaki vadide yer alıyor. Özellikle Rüzgarlımeşe mezarlığından itibaren Gazipaşa caddesine kadar olan yollar asfalt ve parke rampadır. Rüzgarlımeşe Mahallesi’nin, Gazipaşa caddesine olan yüzeyi göz önüne alındığında ve sel günü m2 ye 85 kg yağmur düştüğü düşünüldüğünde yağan yağmur toprağa geçecek alan bulamadığı sürece toplanarak gazi paşa caddesine inecek ve inerken önüne aldığı kum,çakıl,inşaat artığı, çöp vs. artıkları da caddeye taşıyıp mazgalları tıkayacaklardır.Böylece caddedeki mazgalların kapanması nedeni ile caddedeki bazı iş yerlerine su girip maddi zarara neden olmuştur. Yaşanan bir doğal afettir. O gün Karadeniz’de yaşananlar da bellidir. Belediyemiz o gece çalışmaları ile Gazipaşa caddesindeki rögarları açmak için büyük çaba sarf etmiştir. Sadece Yeni camii önünden alınan moloz 7 kamyondur. Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyecilik anlayışı, hangi partiden ya da siyasi anlayıştan olursa olsun toplumun tüm kesimlerine hizmet etmektedir”

 

SORU CEVAP..

Açıklamaların ardından Muharrem Akdemir ve Ahmet Altun gazetecilerin sorularını cevaplandırdı

ALTUN: SON 50 YILDA GÖRÜLMEMİŞ AFETTİR

Gazetecilerin sorusu üzerine Ahmet Altun, Akdemir ile istişare yaptık, Sel felaketinin rögar kapaklarıyla alakası yoktur. Rüzgarlımeşe semtini metre kare olarak hesaplayınız. Yağan yağmur başlı başına afettir. Son 50 yılda görülmemiş olaydır” dedi.

ALTUN: CHP’NİN POLİKTİKALIRIN EBRU UZUN DEĞİL BEN BELİRLERİM

Gazetecilerin AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman’ın Belediyenin de eksiklikleri var şeklindeki açıklaması nedeniyle “Ebru Uzun’u tebrik ediyorum” demesini değerlendiren Ahmet Altun, “Ebru Hanımın kendi görüşüdür. CHP’nin Zonguldak politikasını İl başkanı olarak ben belirlerim. Benim söylediklerim daha esastır.” Diye konuştu.

ALTUN: EBRU UZUN’UN FİKRİNE KATILMIYORUM..

Gazetecinin, “Benim söylediklerim esastır’ dediniz. Bu Merkez İlçe Başkanı Uzun’a yapılmış bir eleştiridir nihayetinde. Fikir ayrılıkları mı yaşanıyor? Bu duruma açıklık getirir misiniz? “ sorusuna şu şekilde cevap verdi:

“Uzun kendisi açıklama yapmıştır. Kendisi cevap verir. CHP’nin Zonguldak’ta ki politikalarını İl Başkanı ve yönetim kurulu belirler. Tespit ettiği aksaklıklar hakkında kendisinin fikri vardır. Ben tespitlerine katılmadığımı belirtiyorum”

AKDEMİR: KARADUMANU’NDA BİR SÜRÜ YANLIŞI VAR

Bunun üzerine söz alan Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Bazı şeyleri karıştırmayın. Şimdi Karaduman arkadaşımız eğer dikkat etmişseniz başka bir şey bilmiyor zaten. Onun bir sürü yanlışları var. Doları bile bilmeyen bir arkadaşımız üstelik ticaret yapıyor. Ben o yüzden ilçe başkanlığını ele geçirmiş genç arkadaşımızın kendine yer edebilmek için muhalefet yaptığını düşünüyorum. Çok görmüyorum. Çünkü kapasitesi o kadar.”

AKDEMİR: 15 TEMMUZ OLMASAYDI BEN O KANALI YAPMIŞTIM

Gazeticilerin “Aynı şekilde yağmur yağsa vs. aynı manzaraları görecek miyiz?” sorusu üzerine Akdemir, “Bakın bir şeylerin arlkasına sığınmaya çalışmadığımı belirttim. 15 Temmuz öncesi arkadaşlarım da buradalar. Amelebirliği’nin oradan bir kanal çalışmam olacak. O suyu yeni camiinin önüne indirmeyeceğimi belirtmiştim. 15 Temmuz yaşanmasaydı çoktan bitmiş olacaktı. Kademeli olarak suyun önünü rögar ile kesmek. Zaten menfezlerimizde var. Çalışmalarımızı 15 Temmuz önledi. Çalışmalarımızı başlattık. 6 tane yol boyu tespit ettik. Onları menfez içerisinden geçireceğiz. Yağmur suyunu doğalgaz çalışması yapılırken zaten ayırmıştık. Asfalt yaptığımızda acele açtık trafiği sanırım geçen ağır kamyonlar boruları ezdi. Fevzi paşa caddesine bağlanan menfez var. Halk Bankası’nın önünden de biraz ileriye yaptığımız çalışmamız var. Gazipaşa’yı kurtaracağız” dedi.

AKDEMİR: AKM YOKUŞUNDA KANAL ÇALIŞMASI BAŞLIYOR

Gazetecilerin, “AKM üzerinde yol vardı. Birkaç kez basına da yansıtıldı bu akm yokuşunda doğalgaz çalışması yapılıyordu,  sıkıntılı bir yoldu. Yağmur yağınca da oradaki toprak aşağıya kaydı. Felaket sonrasında bir gecede alanda betonlama yapıldı. Bunun tedbiri daha önceden alınamaz mıydı?” sorusunu şu şekilde cevapladı:

“Yanlış bir bilgidir. Orada doğalgaz çalışması yapılıyordu. Selden önce betonlama yapıldı. Cumartesi-Pazar parke çalışması bitti. Su girdikçe parkeler patlıyor. Kanal çalışmamız yapılıyor”

AKDEMUR: YAPILAN İŞLERİN GÖRÜLMESİ LAZIM

Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir son olarak yapılan işlerin görülmesi lazım ve bu zamana kadar bir çok çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek şunları söyledi:

“Orman İşletmesi, Sigorta hastanesinin orası. Buralar yapıldı. Kadırga rampası da yapılıyor. Şehrin ortasına bir damla su akıtmayacağım. Biat kültüründen gelmiyoruz bazıları gibi. Herkes hür düşüncesini söyler. Açıkça tartışılır. Bu yüzden göz önündeyiz. Bazıları gibi gizli gizli hiç bir şey yapmıyoruz”

ZONGULDAK’IN 5 MİLETVEKİLİ BİR ARAY GELMESİ LAZIM. BAKANDAN RANDEVU TALEP EDECEĞİM..

Akdemir gazetecilerin sorusu üzerine Zonguldak’ın 5 milletvekilinin bir araya gelmesi lazım geldiğini belirterek şunları söyledi:

“Milletvekilini bir araya getirme sözüm vardı. Ancak birileri çok nazlı. Mecliste konuşuluyor. Konuşulacak da. Bizim milletvekilimiz konuşunca alınganlık gösteriliyor. Nerenin olursa olsun o bölgenin vekili konuşmalıdır. Düşünce ayrılığı tabi ki olacak. Kendilerine dosyaları götüreceğim. İnşallah bizim vekil arkadaşlarımızda dosyalarımızı bakanlar kuruluna kadar getirecektir. 2017 bütçesine dere ıslahımı yetiştirmeliler.

Bakandan randevu talep edeceğiz. Trabzon’da sel oldu bazen yardım için açıklama yatı. Zonguldak’ta da sel olsu ve Zonguldak’a da yardım yapılmalı. Bunun için bakandan randevu isteyeceğim” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

muharrem akdemir zonguldak ahmet altun sel chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM