“Bırakıp gitsin”

“Bırakıp gitsin”
Bu içerik 1222 kez okundu.

Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Zonguldak Belediyesi’nin sınıfta kaldığını söyledi

“Bırakıp gitsin”

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, ilimizde meydana gelen sel felaketini değerlendirdi.

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir için “Bırakıp gitmeli bence” ifadesini kullanan Zeki Tosun, Zonguldak’ta meydana gelen şiddetli yağmur sorası oluşan sel felaketinde esnafların işyerlerini sular altında kaldığını, yağışın önceden bilinmesine rağmen gerekli tedbirleri almayan Zonguldak Belediyesi’nin esnafların mağdur olmasına neden olduğunu söyledi.

Tosun, “Zonguldak belediyesi bu aşırı yağmurlarda bence sınıfta kalmıştır. Yani alınmayan tedbirler ve eksiklikler bu kötü sonuca yol açmıştır. Çünkü bölgemiz aşırı yağmurlarda her zaman bunu yaşıyor. Kolay değil tabii, sele maruz kalan esnaf kardeşlerimize Allah kolaylık versin ve işleri oldukça zor. Ama vatandaşta seçim zamanı gelince inşallah gereken cevabı verecektir. İnşallah eskisi gibi hemen iki günde üç günde dört günde bu yaşadıklarını unutmazlar. Tedbirler alınsaydı benim şahsi görüşüm bu kadar zarar olmazdı” dedi.

AK parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun sözlerine şu şekilde devam etti:

“Son günlerde bölgemizde ve Karadeniz bölgemizde özellikle aşırı yağmurlardan dolayı selle bazı bölgelerimiz mücadele etti. Öncelikle ben bu sellerde hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyorum. Yakılarına Allah rahmet eylesin diliyorum. Tabi Zonguldak bu sele ve yağmurla son zamanlarda bayağı bir sıkıntı yardı. Tabi bunun belirli nedenleri var. Bu yağmurun aşarı şiddetle yağacağı günler öncesinden söylenmesine rağmen alınmayan tedbirlerden kaynaklandığını ben düşünüyordum. Bu teldirler zamanında alınsaydı belediye tarafından, ama bunlar yapılmadı ve yapıladığı içinde vatandaşlarımız, esnalarımız mağdur oldular, işyerlerin su baktılar. Maddi zararları büyük ama Allah’a şükürler olsun can kaybı ve yaralımız yok. Ama dediğimiz gibi Zonguldak Belediyesi bu aşığı yağmurlarda bence sınıfta kalmıştır. Yani alınmayan tedbirler ve eksiklikler bu kötü sonuca yol açmıştır. Çünkü bölgemiz aşırı yağmurlarda her zaman bunu yaşıyor. Sel olayını, yağmur olayını bende defalarca kendi işyerimde yaşadım. Kolay değil tabi sele maruz kalan esnaf kardeşlerimize Allah kolaylık versin ve işleri oldukça zor. Ama vatandaşta seçim zamanı gelince inşallah gereken cevabı verecektir. İnşallah eskisi gibi hemen iki günde üç günde dört günde bu yaşadıklarını unutmazlar. Tedbirler alınsaydı benim şahsi görüşüm bu kadar zarar olmazdı. Basında hep yer aldı ve tekrar aynı şeyleri söylemeye de gerek yok. Oradaki yapılan çalışmaların zamanında yapılmaması, yapıldıktan sora da gereken kapatmaları, düzenlemelerin yapılmaması bu kötü sonucu doğurmuş. Ben esnaf kardeşlerimize geçmiş olsun diliyorum tekrar. Zonguldak Belediyesi başta da söylediğim gibi yine yağmurda sınıfta kalmıştır”

(HABER: ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri zeki tosun ak parti haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017